Skocz do zawartości

Głuszenie drzwi


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Ostatnio DLS R6 zaczęły grać paskudnie, a po rozkręceniu ich na 1/3 gaina radia po prostu się "szmaciły", gdzie normalnie słuchałem na 2/3. To w drzwiach lewych - podejrzewam, że poległy nity trzymające blachę, która zasłania otwory rewizyjne. Jednakowoż od samego początku nie grały pełnią swoich możliwości co reprezentuje prawy głośnik który dostaje 80W (gain na wzmacniaczu na +-50%) i po rozkręceniu powyżej wspomnianych 2/3 na radiu skutkuje wiadomym. Dodam jeszcze, że wtedy głośnik gra dość cicho ( praktycznie niesłyszalny na kostce przy 70km/h ).

 

Winię za to wygłuszenie drzwi ( Soudal ), które są zrobione z naprawdę cienkiej blaszki, także głośniki nie maja problemów z jej ugięciem. Wiadomo też, że Soudal nie wnosi jakiejkolwiek sztywności także imho na niewiele się zdaje.

 

Zastanawiam się czy nowe maty dedykowane położyć na Soudala ( dodam, że był porządnie położony ), czy wszystko zrywać, czyścić i kleić bezpośrednio na blachę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Jak są duze otwory rewizyjne to na niewiele zdadzą sie nawet najdroższe maty.

Musisz te otwory "zamknąć" przed połozeniem mat.

Wiele osób stosuje w tym celu blaszke aluminiową 1,5-2 mm.

Ja taki zabieg wykonałem ale nie byłem do końca zachwycony.

Finalnie na duze otwory technologiczne "poszedł" zaimpregnowany MDF o grubosci 5 mm.

Zrobiło sie naprawde sztywno i szczelnie.

Na to połozyłem jeszcze "tanie" maty i jest dobrze.

Pozdrawiam

Ps.Soundal tak jak kolega wyzej pisał zedrzyj,szkoda bezsensownie obciązać drzwi i męczyc zawiasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...