Skocz do zawartości

Audison Thesis Sedici (HV16) profil brzmienia


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Interesuje mnie czy ktoś z was miał styczność z tym piecykiem? Jaki profil brzmienia prezentuje i czy można porównać je do brzmienia VR 209 (a najlepiej odnieść się do tego piecyka jak ktoś słuchał obydwu)? Wiem, że z taką informacją może być trudno, ponieważ nie jest to zbyt często spotykany wzmacniacz na naszym rynku.

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam

 

Dodam, że zaczerpnąłem jedną opinię z innego forum od osoby, która swoją drogą napisała dosyć popularny FAQ ale ona też tego pieca nie słuchała tylko usłyszała opinię od innej osoby. Dlatego też jedna opinia jest raczej mało miarodajna i chciałbym usłyszeć inne :ok: na pewno ktoś ten piecyk ma/miał/słuchał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że za kilkanaście godzin aukcja się kończy naughty.gif ale według mnie nawet jak Ci się jego profil grania nie spodoba to przy cenie wywoławczej aukcji sprzedaż raczej bez straty.

PS

Uważaj tylko gdyż w tym kraju podobnie jak u nas jest wiele nie do końca uczciwych osób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak Cie to uspokoi to 6 lat temu miałem taki piec. To już było tak dawno temu ,ze wolał bym się nie wypowiadać na ten temat. To nie była udana konstrukcja. Strasznie nudne urządzenie. Może z innymi problemami dziś poradził bym sobie inaczej... nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie słyszałem tego konkretnego Audisona, za to mam CS300 Competition. CS300 tak jak Sedici to piece z tych wyższych półek (w teorii).

CS300 ma 2x25 ale gra jak trzeba. Nie ma mowy o braku mocy. Gra przyjemnie, muzykalnie, raczej ciepło choć nie nudno. Od dołu do góry. Nie jest to petarda jak np Brax, ale daleki jestem od określenia go jako muł.

 

2x25rms i schodzi do 0,5ohm w stereo:

http://www.audiocar.pl/audison/cs300/cs300.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcyś a co pędzi u Ciebie ten piecyk? Ja szukam wzmacniacza, który poradzi sobie z napędzeniem systemu 3 way około 100-150 rms (jeszcze nie wiem jaki) i zagra podobnie do VR209 ale z lepszą jakością i większym wykopem głównie na dole pasma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz wieczność na zestojenie tego ustrojstwa.

 

Ja bym to rozbił na 4 kanały ,i jak ma już cos byc z audisonow kupił bym 404 .I to wmiare powinno sie sprawdzic. A z tych audison'owatych masz jeszcze prawie cała palete braxa ( x4 nie znam ,wiec może nie całą;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pędził P236 bez problemu choć to akurat nie jest wymagający system. Teraz wzmak jest u znajomego. Pamiętam jak napisał po pierwszym odsłuchu, że gra jakby miał w papierze ponad 100 rms. Bo tak jest, przy tej klasie nie ma co patrzeć na papier. Słuchałem np Audio Arta 50HC pod Tec LS155 i wymiatało.

Jakość i wykop ogólnie będzie, ale te 150rms to nie mogę nic gwarantować bo z wymaganiami słuchaczy różnie bywa.

 

wau, można 2xCS300. Bo 404 to inna klasa od CS300 niestety.

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi Ci o audisona hv sedici thesis, który ma 2x160 RMSu, to uchował się u mnie prawie nowy taki.

Ma na tyle duży potencjał, że nada się i pod suba i pod przód.

Niezbyt wielę mogę powiedzieć na temat tego jak gra z różnymi głosnikami przednimi, bo jedyne co napędzał u mnie to dlsy iridium 6.3 w audi a6. Jeżeli chodzi o ten duet to wzmacniacz zabija pod względem barwy i neutralności pasma wszystko co miałem do tej pory, włącznie z różnymi Stegami seri K,qmos, JL-ami, precision powerami itd.

Trudno mi się odnieść do postów przedmówców odnośnie tego, że jest to mulasty wzmak, porównałem go do chwilowej wstawki w postaci stega msk-50sc, którego zaczerpnąłem na próbe od kumpla i barwa diametralnie inna - mnie raczej nie odpowiadała, zwłaszcza zdecydowanie agresywniejsza góra.

 

Jeżeli chodzi o wykorzystanie audisona jako napęd suba to tutaj mogę więcej napisać. Z tego co pamiętam to ma 600 przy 4 i 1000 rms przy 2 ohmach przy 13,8V.

Kontrola nad głośnikiem zabija, najbardziej podobało mi się to co robił ze srebrnym 15" GZPW 2x4 ohm, którego tak trzymał, że to ludzkie pojęcie przechodziło, z resztą tak samo pioneer-a 3001D4. Efekt był taki, że wierzcie mi bądź nie ale dało się na takich głosnikach przyjemnie i ze zdecydowanie zróżnicowanymi partiami basu, słuchać każdej muzyki.

 

Do autora postu - zapraszam do Pabianic, koło Łodzi na odsłuch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Marcyś mowimy o tym piecu, z tym, że w realu on wydaje się lekko zielonkawy a nie taki srebrny.

 

Nie mam porównania do VR209 - nie wypowiadam się, jak ktoś go załatwi na odsłuch to z wielką chęcią swojego postawię w stan konfrontacji na wybranym systemie.

 

Ja szczerze mówiąc nie wiem, skąd zaczerpnięto lekko negatywne opinie na jego temat. Na pewno nie można mnie zaliczyć do zapalonych audiofili z porażającą wiedzą, ale przesłuchałem dużą grupę wzmacniaczy ( poza jakimiś totalnymi egzotykami ala sinfoni czy brax ) oraz różnych zestawów przednich na zawodach i we własnych montażach.

Jak pisałem nie dosłuchałem się w jego grywalności żadnych mankamentów z pasmem czy przenoszeniem. Dla mnie spełnia absolutnie fundamentalną zasadę jaką jest nie barwienie pasma a co z tego wszystkiego naj naj ważniejsze - nie wyostrza góry, bo to mnie od razu męczy i zmusza do wyłączenia radia w ogóle.

 

Na pewno ten wzmacniacz stać na bardzo wiele, wydaje mi się, że na fabrycznych systemach 2 i 3 way, raczej nie pokaże w pełni swoich możliwości.

Na pewno na prawdę dobrej klasy klocki, dobrze zestrojone przez speca na dłubanej zwrotce pod konkretne auto i preferencje słuchacza pozwoliłyby mu w pełni rozwinąć skrzydła.

 

Na pewno jest wart swojej ceny. 600 Euro z tej aukcji to mimo wszystko okazyjna cena, za klocek tego typu w bdb stanie.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest wart swojej ceny. 600 Euro z tej aukcji to mimo wszystko okazyjna cena, za klocek tego typu w bdb stanie.

 

340 :) ( 420 jak komuś naprawdę zależy ), ale znając włoskie zapędy to wysyłka będzie oscylować w okolicach 100 euro ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jak na eksperyment ale znów żadne wielkie ryzyko - sprzęt przecież ogólnie ceniony (Audison z wysokiej półki).

Tylko jak wspomniał Wau... 2ch na 3way? kto to zestroi?

Popatrzyłbym przez pryzmat całego systemu a nie tylko jednego wzmaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak uważam cenę 600 euro za dobrą cenę ale i tak nie kupiłbym takiego wzmaka przez żadną aukcję a już na pewno nie takiego z zagranicy. Wolałbym dać nawet więcej i kupić go na miejscu i sprawdzić czy nie był grzebany czy coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wau, można 2xCS300. Bo 404 to inna klasa od CS300 niestety.

 

Można wszystko.. ale po pierwsze kto to opanuje.. tak jak mi dalej przyznałeś racje.

A po drugie po co zaczynać od d.. strony nie mając nic. Lepiej może czasem wydać 500 złotych niż 500 euro ( albo i lepiej)

I nadal mieć nic.

 

A po trzecie.. warto by się było zastanowić czy coś nowego nie zagra lepiej, niż upierać sie na nawet najbardziej legendarne konstukcje.

 

Ale to moje zdanie..

Edytowane przez wau
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po trzecie.. warto by się było zastanowić czy coś nowego nie zagra lepiej, niż upierać sie na nawet najbardziej legendarne konstukcje.

 

Ale to moje zdanie..

Ja się wcale nie upieram, miałem VR 209 i podobało mi się brzmienie tego piecyka ale szukam czegoś "lepszego". Fakt nie mam jeszcze systemu przedniego, więc można sobie gdybać, ale w tym temacie chciałem tylko poznać opinie na temat tego piecyka. A co z nowych wzmacniaczy można zaproponować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...