Skocz do zawartości

Kicker CVR 12


Emil
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do kupienia taki właśnie głośnik i mam pare pytań

 

1. Ile jest wart

2. Jakie są jego dane

3. Czy nadaje się do jakosciowego grania czy bardziej basowania

4. Jakiej mniej wiecej skrzyni potrzebuje

 

Prosze o szybką odpowiedz :)

 

Hej,

 

1. CVR to tak naprawdę Comp w wersji VR czyli dwucewkowy. Wart jest około 300-400 PLN. Oficjalna cena dystrybutora Kicker USA: CompVR Aluminized 12" $179.95

2. Dane są poniżej, na oficjalnej stronie Kikcera:

http://www.kicker.com/compvr_aluminized - dane Kicker Comp VR

3. Hmm, jak każdy amerykaniec potrafi rzucić mięsem. Jednak nie jest to demon szybkości. Ja mam porównanie do zwykłego compa, którego można jeszcze poukładać. Ten ma 400 RMS, tak więc musisz już mieć piecyk do jego napędzania.

4.

Min Rec Sealed Box Volume (CU. FT., Liters) 1, 28.3

Max Rec Sealed Box Volume (CU. FT., Liters) 4.6, 130

Min Rec Vented Box Volume (CU. Ft., Liters)** 1.75, 49.6

Max Rec Vented Box Volume (CU. Ft., Liters)** 2.25, 63.7

 

**Port Volume Excluded.

 

GMS jest kopią Kickera. Czy dobrą nie wiem, nie miałem okazji tego słuchać (za to kickerów trochę słuchałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Kickera ,to jest wiele wersji subwooferów ,są mocniejsze i słabsze ,ogólnie Ameryknie lubuja się w subach wię jest ich dużo,

napewno Kicker w subwooferach jest bardzo silny i w czołówce , ale jego produkcja i tak odbywa się w Chinach ,

natomiast GMS 250 zbudowany jest na tej samej membranie , co Kicker i nie oznacza to że jest kopią ale oznacza ,że użyte komponenty są

najwyższej jakości.

a CVR dwucewkowego nie słuchałem , ale słyszałem Solo-Baric L5 08S12 i faktycznie najszybsze nie są ale potężne ciśnienie idzie w parze z przyzwoitą kontrolą,ogólnie KICKER jest w czołówce sprzętu CA w USA.

post-2992-030643600 1277710396_thumb.jpg

Edytowane przez pablo155
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a CVR dwucewkowego nie słuchałem , ale słyszałem Solo-Baric L5 08S12 i faktycznie najszybsze nie są ale potężne ciśnienie idzie w parze z przyzwoitą kontrolą,ogólnie KICKER jest w czołówce sprzętu CA w USA.

Kwadrata nie ma co porównywać do cvr czy samego compa - są dużo szybsze od kanciaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwadrata nie ma co porównywać do cvr czy samego compa - są dużo szybsze od kanciaków.

 

Morfi , wydaje mi się ,że z kwadratu można by wykrzesać dużo więcej ciśnienia ,powierzchnia membrany jest ok 10% większa ,

przy dobrej skrzyni chyba więcej ciśnienia by przepoampował , co otym myślicie ?pozdro

post-2992-037610400 1277795482_thumb.jpg

post-2992-040435100 1277795490_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest jasne, że kanciak ma większą powierzchnię, niż normalny głośnik. Mnie chodziło wyżej o szybkość. To, że kanciak potrafi trząść budą, to można na pierwszym lepszym filmiku na YT obejrzeć.

 

 

@Emil, z tego, co wiem, to ktoś startował na bemowie z właśnie cvr-em, ale jaki wynik miał, nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...