Skocz do zawartości

4-ro kanałówka o konkretnych wymaganiach


Woolly24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam postanawiam zmienić swoje dwa wzmacniacze z powodu rezygnacji z bi-ampingu. Obecnie posiadam na sekcji basowej ppi 1000.4 a na wysokotonowej sinfoni 45.2 Ogólnie gra sinfoniego w całym paśmie przypada mi do gustu lecz jak już wspominałem rezygnuję z bi-ampingu. 4-ro kanałówka ma zasilać suba Dego sb10mkII (250 rms @ 2 lub 8 ohm) oraz system przedni macrom ext t28 + ext MW6 czyli zdało by się < 120 W na kanał. Jednostka to kenwood xxv th. Preferencje to jak ktoś nie słuchał sinfoniego to lekko złagodzona góra i duża dynamiczność. Cena za 4 kanały do 2500 zł. Mogę rozważyć również opcje 2 razy 2 kanały. Mocą pasuje mi zestawienie dual mono genesisa i miniblock lecz niestety nie wiem jak z dynamicznością... Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jest nie tak z tym ppi

 

kiedyś w tej skodzie (link poniżej )byłem świadkiem zmiany w druga strone bo po scieżce nie powodzeń z bigfive , chłopaki wsadziły dualmono + mini, ostatecznie padło na ppi 1000.4 .Zrobił sie z tego fajny ,świeży dynamiczny system.Zresztą Przemo, do dziś z nim jezdzi tylko w innym aucie z innycm systemem.

 

 

http://audiocomplex.pl/instalacje.php?idx=2&marka=skoda&model=octavia_0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PPi ok ale połączenie przez bi-amping PPi i sifoniego. ( PPi sub i woofery, sinfoni tweetery) nie daje zadowalającego efektu. System już lepiej zachowuje się na samym sinfonim lecz nie dostaje tyle mocy ile powinien. Grzegorzu niestety 45.2 nie da rady subwooferowi. Nie widzę żadnego sinfoniego który odda 250 rms w 8 ohm lub jest w 2 ohm stabilny... chyba że się mylę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej kwestia nie ile odda ale jak sobie poradzi. Bo nie raz bywało, że 100rms lepiej dawało sobie radę niż inne 200 itp.

 

Jeśli przód lepiej się spisywał na samym sinfoni to szukaj 90.2 i tyle. A na suba co pokombinować co się trafi fajnego;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W [poprzedniej wypowiedzi popełniłem błąd -> miało być 50.4 ;

45.2 ma 2 x 70 Wat / 4 Ohm , 50.4 około 80 Wat na kanał.

Jeśli dobrze pamiętam Sinfoni wspomina coś , że wzmacniacze są stabilne w okolicach 1 Ohm na kanale.

Napisz może do nich i spytaj się czy w mostku działał by stabilnie prze 2 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jeszcze do głowy wpadł mi oldschool xtanta 603x mono kanał ma 300 rms przy 2 ohm więc idealnie pod suba i myślę że 75W na kanał udźwignęłoby 110 rmsowe woofery. Tylko do posiadaczy xtantów jak jest z ich awaryjnością bo podobno często się psuję i czy jest to opinia obiegowa czy faktycznie tak jest. Trochę szkoda było by jak by piecyk się spalił wraz z głośnikami...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi.

Sinfoni też "potrafi się" ...zepsuć :rotfl: .

Wolly jakoś tak ...z przekory sub i system z ...jednego radiatora to nie moje klimaty :chytry: .

 

Ten Xtant co w tej chwili "wisi" na Allegro jest na pewno ciekawy co do "utartych opinii" różnie to bywa .

W każdym razie dźwiękowo ...podobno są miodne , kupuj i słuszaj :cwaniak: relacjonuj może sam sie na taki skuszę wiedziony Twym słowem :rotfl:

 

 

P.S. no comment

Nie chce mi sie szukac w archiwum ale proponowałem pod Morele mój piecyk 2X50 W za 200 zł...potencjalny klient kupił ...Piździnaga bo Morele mają 140W i ten też ma 2X 140 W i zapłacił wiecej i ma "wiencej watuuff ) i gwarancję dodatkowo. Teraz mnie nęka bo Piżdzing już ...padł .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xtanty lubią padać... wiem to z autopsji. Bez przyczyny, podczas jazdy autem, podczas normalnego słuchania nagle jeb i tylko szum w głośnikach. Moja 603'ka tak zrobiła, poszła do Gliwic i wróciła naprawiona - ale niestety ładnych kilka stów poszło na naprawę. Chciałem go sprzedać ale jak widzę jaka bryndza na rynku to chyba niech leży na półce. Wiem też z autopsji że w/w xtant 603x dawał całkiem w porządku radę systemowi 3way + sub 25cm.

Wolly - niewiem skąd jesteś, ale mój xtant leży na półce więc jak się przeturlasz do Warszawy to możemy podłączyć i posłuchać. Ale na żadne wysyłki się nie zgadzam - jak coś to tylko odsłuch na miejscu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z Lubelskiego jestem i 200 km w jedną stronę na odsłuch nie chcę mi się jechać, ale dzięki za propozycję. Xtantów już słuchałem i wiem jaki profil mniej więcej one reprezentują. Bardziej chodziło mi o sprawy wadliwości. Cóż mam znajomy warsztat CA który by pewnie co jakiś czas mógł wykonać przegląd ów piecyka. Sylwek z tymi mocami co napisałeś ja rozkminiam temat dobrze i nie jest dla mnie ścisłym myśleniem że jak coś wymaga 110 W to muszę mu tyle dać. Łopatologicznie wiem że sub dużo lepiej się sprawuje jak mu się da na równo lub lekką zwyżkę. Woofery to już kwestia wielu czynników. Gdzieś jakiś Pan miał w LBN 604x więc do niego się zgłoszę jak znajdę kontakt na odsłuch bezpośrednio na tym co obecnie mam.

Rozmawiałem dziś z człowiekiem który przerobił kilka xtantów i piszę że one lubią się grzać i klękają jak im nie zapewni się dobrego dodatkowego podmuchu chłodu. Nie jest to akurat problemem więc czuję się bardziej spokojny i przychylam się myśli o starociu ze stajni xtanta. 603x chodzi w okolicach 1000 zł i praktycznie po takim zabiegu jestem jeszcze do przodu 1k plnów niż musiałbym coś dołożyć... to również plus bo w macromkach zaczyna mnie drażnić tweeter choć jeszcze strojenie przede mną i wymiana zwrotnic ale zapas miedziaków uspokaja mnie. Przy wymianie obecnych pieców na dwa dwukanałowe musiałbym dorzucić co nieco. Znów dostać 4 kanały które mi odpowiadają i zgadzają się z wymogami ohomowymi i mocą jest też nie łatwo. Owszem jest taki sobie brax 2400.2 lecz nie ta kasa. Sorry za sporą wypowiedź bez składu i ładu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24 nie patrz w starszych dobrych wzmacniaczach na dane papierkowe gdyż mają one "małe" błędy. Obecnie u siebie mam stary wzmacniacz który według instrukcji producenta miał mieć 2 x 40 Wat / 4 Ohm przy 12,5 V. Ponieważ była to jedna z wyższych serii tego producenta każdy wzmacniacz otrzymywał indywidualny certyfikat po pomiarach z którego wynikało że np. :

1) Moc przy 12,5 Volt wynosiła nie 40 Wat a .... 69 Wat ;

2) przy zniekształceniach nie jak w instrukcji 0,1% a .... 0,009 % ;

3) Odstęp sygnału od szumu wynosi zgodnie z danymi 110 dB ( znajdź obecnie produkowany wzmacniacz o takim odstępie naughty.gif ) ;

4) Liniowość przenoszenia w paśmie 20-20.000 Hz .... +/1 0,25 dB ( znajdź obecnie produkowany wzmacniacz o takim odstępie ) ;

 

PS

Radzi sobie nieźle z Aliante 12

 

Porównywanie dobrych starych konstrukcji z obecnie projektowanymi jest nieporozumieniem gdyż teraz produkowane instrukcje i specyfikacje mają większą moc niż dołączone do nich wzmacniacze.

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie dobrych starych konstrukcji z obecnie projektowanymi jest nieporozumieniem gdyż teraz produkowane instrukcje i specyfikacje mają większą moc niż dołączone do nich wzmacniacze.

 

No nie generalizujmy. Przykładów jest wiele, chociażby RFy, DD i cała reszta stuffu zza wielkiej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24 nie patrz w starszych dobrych wzmacniaczach na dane papierkowe gdyż mają one "małe" błędy. Obecnie u siebie mam stary wzmacniacz który według instrukcji producenta miał mieć 2 x 40 Wat / 4 Ohm przy 12,5 V. Ponieważ była to jedna z wyższych serii tego producenta każdy wzmacniacz otrzymywał indywidualny certyfikat po pomiarach z którego wynikało że np. :

1) Moc przy 12,5 Volt wynosiła nie 40 Wat a .... 69 Wat ;

2) przy zniekształceniach nie jak w instrukcji 0,1% a .... 0,009 % ;

3) Odstęp sygnału od szumu wynosi zgodnie z danymi 110 dB ( znajdź obecnie produkowany wzmacniacz o takim odstępie naughty.gif ) ;

4) Liniowość przenoszenia w paśmie 20-20.000 Hz .... +/1 0,25 dB ( znajdź obecnie produkowany wzmacniacz o takim odstępie ) ;

 

PS

Radzi sobie nieźle z Aliante 12

 

Porównywanie dobrych starych konstrukcji z obecnie projektowanymi jest nieporozumieniem gdyż teraz produkowane instrukcje i specyfikacje mają większą moc niż dołączone do nich wzmacniacze.

 

Jasne że nie opieram się sztywno na mocach wzmacniaczy. Ogólnie próbuję przynajmniej papierkowo dopasować aby uniknąć późniejszych szybkich zmian. Właśnie w tym celu jest forum bo sam Grzesiu wiesz że różnie bywa z różnymi konstrukcjami. Xtant wiem że to inny wytwór niż obecne piece lub przynajmniej ich większość, kiedyś nawet pisaliśmy i pamiętasz może jaki napalony byłem na xtanta. P.S chyba Ty właśnie kupiłeś nówkę xtanta z salonu mercedesa?;> ....albo mnie pamięć myli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie generalizujmy. Przykładów jest wiele, chociażby RFy, DD i cała reszta stuffu zza wielkiej wody.

Niestety ale ze wzmacniaczami nowej ery jest jak z moją wczorajszą karkówką z grilla lol.gif -> kupiłem 2 kg a po upieczeniu został się ino niecały kilogram .

Ze wzmacniaczami jest dokładnie tak samo kupujesz 2 x 95 Wat a słuchasz 2 x 12 Wat -> ale akurat temu się nie dziwię, przecież taki sprzedawca kieruję swoją ofertę do ignoranta, który nie jest w stanie tego zmierzyć a pomocne w podjęciu decyzji są słowa które zupełnie nic nie znaczą (jak masakrator) ale imbecyl (kupujący) się do tego nie przyzna, że nie wie co to jest tylko .... kupi gdyż nieźle brzmi .

Niektóre osoby (starszej daty) pamiętają, że jak kiedyś kupowało się mięso i smażyło na ognisku to było i smaczniejsze i zostawało do zjedzenia więcej.

Obecnie większość wzmacniaczy klasy A/B (już nawet chyba wszystkie) konstruuje się w oparciu o technologię Mos-Fet także w torze audio nie dlatego, że jest to najlepsza technologia lecz dlatego że jest najtańsza. Lepsze i droższe były V-Fet-y ale ze względu na cenę zostały wyeliminowane z rynku.

 

PS

Tak, to ja mam nówkę Xtant-a thumbup.gif

Edytowane przez Grzegorz1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trafiłem :D

Pozostaje mi teraz szukać zadbanej 603 :)

 

Jednak na Twoim miejscu jeśli masz kogoś niedaleko kto ma Xtant-a w instalacji to umówił bym się z nim i posłuchał na jednej aplikacji (niezależnie czy jego czy Twojej Xtant-a i Sinfoni .

Jeśli podoba Ci się Sinfoni to nie oznacza to, że będziesz zachwycony po zmianie na Xtanta.

PS

Wiesz, że ja poluję na wzmacniacze kilku firm które wogóle są niedostępne i nieznane w Polsce. Może nie dlatego że są najlepsze ale po to aby sprawdzić jak grają skoro są tak wysoko oceniane przez użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak na Twoim miejscu jeśli masz kogoś niedaleko kto ma Xtant-a w instalacji to umówił bym się z nim i posłuchał na jednej aplikacji (niezależnie czy jego czy Twojej Xtant-a i Sinfoni .

Jeśli podoba Ci się Sinfoni to nie oznacza to, że będziesz zachwycony po zmianie na Xtanta.

PS

Wiesz, że ja poluję na wzmacniacze kilku firm które wogóle są niedostępne i nieznane w Polsce. Może nie dlatego że są najlepsze ale po to aby sprawdzić jak grają skoro są tak wysoko oceniane przez użytkowników.

Tak jak pisałem będę starał się o odsłuch, jeżeli nie wyjdzie to będzie xtant jako test i co najwyżej zmieni właściciela i znów będę szukał i gonił tego królika....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem myślę że jest inny - szukanie wzmaka docelowego bez zrobionej pod system zwrotnicy jest IMHO bez sensu - jakieś tam pojęcie o brzmieniu wzmacniacza to da ale wg mnie kolejność powinna być taka że zestroić system na tym co się ma (w tym przypadku zestroiłbym go na tym PPI który masz Wolly), potem ewentualnie poszukać wzmacniacza i dotunować zwrotnicę pod nowy wzmacniacz. Z tego co widziałem na instalacjecaraudio.pl to ty wolly chyba masz zwrotnice z brax'a graphic 6 - a ona nie jest fajna w oryginalnym wydaniu - przynajmniej na moim zestawie dopiero po pojechaniu na strojenie system się "otworzył".

 

Ja co trochę (i ostatnio na zawodach też) się przekonuję że klocki można sobie zmieniać do woli... a system i tak pokaże co potrafi dopiero po strojeniu przez kompetentną osobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem myślę że jest inny - szukanie wzmaka docelowego bez zrobionej pod system zwrotnicy jest IMHO bez sensu - jakieś tam pojęcie o brzmieniu wzmacniacza to da ale wg mnie kolejność powinna być taka że zestroić system na tym co się ma (w tym przypadku zestroiłbym go na tym PPI który masz Wolly), potem ewentualnie poszukać wzmacniacza i dotunować zwrotnicę pod nowy wzmacniacz. Z tego co widziałem na instalacjecaraudio.pl to ty wolly chyba masz zwrotnice z brax'a graphic 6 - a ona nie jest fajna w oryginalnym wydaniu - przynajmniej na moim zestawie dopiero po pojechaniu na strojenie system się "otworzył".

 

Ja co trochę (i ostatnio na zawodach też) się przekonuję że klocki można sobie zmieniać do woli... a system i tak pokaże co potrafi dopiero po strojeniu przez kompetentną osobę.

 

Jasne, wiem o tym doskonale jak pisałem zwrotnice są przejściowe. Podłączałem również aktywnie system. Poza tym głównym powodem jest niechęć do bi ampingu chcę puścić przód z jednego wzmacniacza. Tak czy owak Wolf koncepcja zmiany na xtanta mi się spodobała - nie koniecznie mówię że to coś zmieni na plus czy minus po prostu jestem świadomy zmiany pieca przed strojeniem. Strojenie wykonam dopiero pod koniec sierpnia bo wydatki teraz mam na wyjazd :) Tak to zwrotki od Brax G6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...