Skocz do zawartości

Procesor dzwieku Pioneer DEQ-P800 -wasze zdanie...


klari
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ,mozecie powiedzieć cos wiecej o tym procesorze ,jest cos wart ,warto go podlaczyc ?

Mam ten procesor ,ale w sumie nic o nim nie wiem :)9 :rotfl:

Procek bedzie spiety z Pioneer Keh-8600 takze najwyzszy bez procka z 98r + zmieniarka .

Chodzi o to czy polepszy jakosc dzwieku.

Wiem ,ze to stary sprzet ,ale mam do niego sentyment i nie lubie nowych delfinow itp. takze zmiana radia poki co nie wchodzi w gre.

Mialem taki plan ,zeby przerobic go na deck-a, podlaczyc procesor i umieszczajac go z tylu przy wzmacniaczu aby dac jak najkrotsze dobre kable laczace go z wzmacniaczem aby nie bylo strat.

 

Taka bedzie specyfikacja sprzetu :

Radio : Pioneer KEH-8600R ,

Procesor dźwieku : Pioneer DEQ-P800 ,

Zmieniacz płyt : Pioneer CDX P-25 ,

Wzmacniacz : ESX V1500.5

(4-ch analog + 1-ch digital)

Głośniki przód : Phonocar Pro-Tech (3-drożny)

+2x kickbass tej serii ,

Subwoofer : 2x Rockford Fosgate P3D210

Okablowanie : Eagle Cable , DLS ,

Kondensator : DLS 1F

 

Dzieki z gory za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W procku masz zwrotnicę aktywną, regulację opóżnień (niwelujesz tym różną odległość głośników od uszu).

Ja mam procka w KEH-P9700R i sobie chwale, wszystkie zwrotki we wzmacniaczach na flat i wszystko z fotela kierowcy ustawiam sobie. Częstotliwości odcięcia (ma kick masz LPF i HPF do dyspozycji :) ) regulacje nachylenia zbocza, regulację głośności dla każdego toru (niskie, średnie i wysokie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 5 lat później...

Odkopuję :) 

Mam zestaw z tematu, czyli stary Pionek Keh-8600r, dokupiłem proca DEQ-P800 i mam problem z jego podłączeniem. Podłączam procesor za pomocą przewodu IP-Bus , zasilanie procka, z radia z wyjścia subwoofer podpięty sygnał do proca w wejście Input, z Front output z proca przewodem z powrotem do radia, na tyle przełącznik ustawiony w tryb 2M/I, podsumowując wszystko jak w manualu do radia.  W radio pod przyciskiem DSP, otwierają się nowe funkcje, pozcyje i takie tam. Tutaj mam dwa problemy, raz to bawienie się tymi ustawieniami nic nie zmienia w dźwięku. Dwa to nie działa regulacja głośności z poziomu radia, jest jeden stały poziom głośności, dopiero po ustawieniu Volume na zero, cichnie wszystko. Proszę o pomoc bardziej doświadczonych, to moja pierwsza przygoda z dodatkowymi zewnętrznymi procami itp. Chciałbym powalczyć, bo samo radio świetnie wpasowało się w mój gust brzmieniowy. Czy uszkodzony jest procesor, czy może ja popełniam jakiś błąd w podłączeniu/ustawieniu. Dziękuje z góry za wszelką pomoc. 

 

schemat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie chce zakładać nowego tematu ale mam pytanko do tych co maja takiego proca , czy da się wyłączyć zwrotką na tweeter albop czy da się zamienić kanały żeby puścić tweeter bez cięcia , i czy to będzie sterowane z dex-p99r bo tam się nie da obejść ciecia na tweeter żeby nie stracić reszty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...