Skocz do zawartości

4 kanalowy wzmak na przod


Saint337
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zdaję sobie sprawę że podobne tematy były juz wałkowane nie raz ale i tak nie mogac się przełamać i zdecydować na jakiś konkretny wzmak, dlatego też zwracam się z prośba do was.

To co mam obecnie w moim BMW E46 sedan to:

radio - Alpine 9853R

glosniki - u-dimension jr comp 6

wzmacniacz pod glosniki - magnat RX44

sub - kicker solo baric L5 (closet)

wzmak pod suba - rodek R1900N

muza - house/techno plus trochę clubowej/pop

budżet - 600-700 zl

 

Myslę że pora zmienić tego magnata, interesuje mnie tylko 4 kanalowka (glosniki podlaczam pod osobne kanaly i pasmo tne aktywnie na radiu).

Interesuja mnie oczywiscie uzywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juniorek to rzeczywiście może być nie najlepszy wybór, chociaż i tak będzie grał lepiej pod system przednim, niż Magnat.

Możesz się skupić na poszukaniu czegoś co charakteryzuję się dynamiką w dolnych pasmach, skoro słuchasz, takiej a nie innej muzyki.

Propozycję to Steg QM, lecz może przekroczyć budżet, no i będzie na pewno ostrzejszy u góry.

Nie głupim wyborem będzie wspomniany Helix, model HX400 MKII, w budżecie powinieneś się zmieścić i na pewno będzie to dobry wybór dla Ciebie, jako że potrzebujesz dynamiki na dole.

Model Wcześniejszy, wspomnianego Helix'a jest dużo droższym piecykiem, dlatego trzeba szukać serii drugiej, ale i tak on nie będzie odbiegać od swojego starszego brata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli tego B4 :wink: to owszem ale jeżeli seria Espirit (podejrzewam , że tu w cenach gra role tylko ich lepszy stan ) jest droższa od serii HX dlatego , że ...lepiej gra to jest to dokładnie taka polityka jak wspomnianego uDimensiona, totalny brak poszanowania relacji wrażenia-cena, przypominam , że nie szukamy nówek.

Nie czarujmy się zarówno te głośniki które posiada autor jak i wspomniany wzmak to zaledwie...poprawne produkty ( dalej uparcie uważam , że wiele za drogie) a nuż kolego "załapie" rzecz wiadomą :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan, tak możne bez końca jak PPI to już niekoniecznie u góry :wstyd: ( pomijam zasadność kupowania "takich" piecy do "takich" głośników).

Bierz Hlelixa od Rysia ( z klanu :rotfl: ) i przyoszczędzone złotówki ulokuj w np. poszukiwania innych wysokotonowców.

 

Ostrzegam takie szukanie dźwięku bywa strasznie niebezpieczne, stopuj póki się nie rozpędziliśmy :cisza: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint337 - Rodek chyba ode mnie :wink:

 

Może coś z Audisona, kontroli mu nie brakuje a na górze też według mnie nie ostrzy (mam VR 209). Jak dla mnie sprawuje się lepiej niż poprzedni Alpine 3539, który mocy na papierze miał niby więcej.

A sorka, miała być 4 - kanałówka :zabawa:

 

Brat ma Phase Evolution RS4, 4 kanały, pędzi r6a z powodzeniem i góra też się nie narzuca ale innych piecy na testach pod tym systemem nie było, więc i mało obiektywna opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint337 - Rodek chyba ode mnie :wink:

Zgadza się, jak narazie jestem z niego zadowolony. Trochę mało tego basu się przedostaje mi przez ten zabity blachą bagażnik ale jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa ;)

 

Dzieki wszystkim za rady nie długo będzie się trzeba na coś zdecydować, pare typów już mam najwyżej rzuce monetą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu nie kupowałbym nowego wzmacniacza. Masz radio z aktywką, wszystkie "niedomagania" o jakich wspomniałeś można wyeliminować (lub przynajmniej ograniczyć) przy pomocy odpowiedniego montażu i strojenia. Zamieść fotki z montażu systemu i podaj jak to tniesz - myślę, że znajdzie się na forum ktoś doświadczony który udzieli Ci kilku wskazówek. W taki oto sposób w kieszeni zostanie trochę PLN a sam się nauczysz trochę więcej o CA. Jak sam piszesz nie masz doświadczenia jeżeli chodzi o inne konstrukcję - może się okazać, że problem nie leży we wzmacniaczu ( na to po cichu stawiam).

 

Pozdr.

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...