Skocz do zawartości

Sub + wzmacniacz ~ 4000 zł


sebbb21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak napisane jest w tytule chcę sobie zrobić jakiegoś fajnego suba, rok temu kupiłem autko i jak zacząłem w nim mieszać z audio to nie mogę skończyć bo cały czas apecik rośnie :) Samochód jaki posiadam to Mitsubishi Carisma 2002, moja aktualna konfiguracja sprzętu przedstawia się następująco:

 

Radyjko Alpine CDA-9886r + PXA-H100,

Przód - Rainbow SAC 265.25 zasilone przez u-Dimension Jr 4.300 (drzwi wygłuszone)

Sub - Hertz ES 200 zasilony przez Hertz EP2

 

W grę wchodzi tylko nowy sprzęt. Budżet 4000 ale nie jest on sztywny jeśli będzie parę stów więcej lub mniej to też się nic nie stanie. Muzyka raczej różna HH, R&B, starszy rock, lubię muzyczkę z mocnym wokalem kobiecym (np.Leona Lewis, Whitney Houston), nie słucham techno. Chciałbym sobie zrobić teraz jakiegoś porządnego suba, będzie on w skrzynce zamkniętej zrobionej na wymiar pod moje autko i teraz rodzi sie problem ponieważ przy tym budżecie nie chcę się wpakować w żaden badziew i dlatego wolę się poradzić. Przede wszystkim załeży mi na jakości ale jednocześnie wydając tyle pieniążków chciałbym żeby to umiało porządnie kopnąć basem. Zastanawiałem się nad następującymi przetwornikami : Rainbow Amboss 12' ,DLS Iridium 12', DLS Nobelium 12', JL AUDIO 13W6v2-D4, FOCAL 33 KX, Rainbow Vanadium 300mm. A ze wzmacniaczy to znalazłem takie: STEG K2.02, u-Dimension RM V21, u-Dimension ProZ 2-200, Audison SRX 1D, Audison LRX 1,1K. I teraz proszę was o komentarze , ja najbardziej bym był skłonny kupić DLS'a Nobelium 12' + Audison LRX 1,1K + jakis kondensator (prosze zebyscie polecili mi jakis bo na tym to sie kompletnie nie znam) czy coś takiego mogło by być? (Dietz 21005 5F )Zastanawiałem się też nad tym czy ten LRX da rade do tego Nobelium, bo Nobelium ma 600 rms przy 4ohm (nie bede łączył cewek) a LRX tylko 420 rms przy 4ohm. Wiem, że cenowo te głośniczki które wypisałem wyżej sie dosyć różnią ale zastanawiałem się czy wyczuję różnicę np. między Ambossem a Nobelium . A tak przy okazji to zastanawiałem sie czy nie wymienić tweeterków ponieważ te rainbowy które mam narazie są na standardowych mocowaniach danych przez producenta i teraz bede je porzadnie zabudowywał w zakładzie CA i zastanawiałem się czy czegoś lepsiejszego tam nie zamontować, myślałem o Morelu supremo albo coś z focala lub coś innego ale pytanie brzmi czy warto inwestować ponad 1.5 tysia za supremo ? czy odczuję ta różnicę albo może jest coś tańszego co zagra lepiej od moich Rainbow. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może nie to nie odpowiedź ale muszę napisać że będę śledził temat, bo to ciekawy budżet. Potwierdzę też że im lepszy sprzęt tym większy apetyt na inną muzykę niż techno. Dźwięk perkusji, saksofonu i innych konkretnie rozpoznawalnych instrumentów sprawia niezwykłe wrażenie i ciarki na plecach. Sam szukam woofera tylko że do VW T4. Mam nadzieje że ktoś ma doświadczenia z DLS Iridium 12". Będę montował zestaw DLS Iridium 6.3 więc ładnie by się komponowało :).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie komponowało ? Jak? Nazwą? Wiesz to się ma "zgrać" a nie skomponować nazewnictwem . Z doborem suba to chyba najmniejszy problem , bo jak masz wzmacniacz , to podjeżdżasz do zakładu CA i słuchasz kilkanaście skrzynek . Zostawiasz najlepiej grającą i do domu ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...