Skocz do zawartości

STX czy inny?


kala40
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanko do sznownych kolegów, prosze o radę który z poniższych głośniczków będzie odpowiedni dla moich wymagań:

-GDN-22-140-8-SCX,

-GDN-22-200-4-SC

-GDN 20/60/3 EX - 8 Ohm

-GDN-25-100-SC

Myślałem też nad ALphardem LW800, ale ponoć gra gorzej od w/w. Co będzie lepsze 4-omówki, czy 8-omówki. Mam wzmacniacz 4-omowy, 4-kanałowy, stary Philips na MOSFET-ach, dobraj jakości, więc także do niego starałem się dobrać mocowo głośniki.

Skrzynia to około 17 literków brutto zamknięta, bez głośnika. Ma ich być dwie po bokach w bagażniku.

Budżet to około 200 zł na same głośniki.

Prześledziłem forum i narazie tylko to znalazłem. Na drożesze głośniczki narazie mnie nie stać, może w przyszłym roku.

Stawiam bardziej na jakość dźwięku, chciałbym uzyskać bas możliwie najniżej schodzący, ale bez buczenia.

Bardzo bym prosił o konkretną radę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam bardziej na jakość dźwięku, chciałbym uzyskać bas możliwie najniżej schodzący, ale bez buczenia.
Budżet to około 200 zł na same głośniki

Sam sobie przeczysz.

 

Dokładnie skąd jesteś? Jak może z okolic, to odezwij się posłuchasz sobie hertza hs200 w 2 różnych skrzynkach.

 

Co to za philips?

Ostatnio widziałem kilka DAP650 na allegro.

 

 

 

Ja tu widzę tylko jedno rozwiązanie. Kupno jednej używki 8" w tym budżecie i zbieranie na drugą sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z kolic śląska.

A konkretniej?

 

Mój wzmak to DAP 6040, tak jak napisałem narazie nie mam kaski na coś fajnego, ale może na początek dałoby sie wybrać coś z tego co napisałem.

Planuję zabudowę po obu stronach, tj. na dwoe skrzynie.

Na początek to kupiłbym jeden głośnik, najlepiej jakąś dobrą używkę, a później dozbierał do następnego(albo z pozostałych kanałów zasilił przód).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to masz 2 mostki do wykoryztania albo poki co 1 przy zastosowaniu pieca do pedzenia przodu.

1x 8' albo 1x10' które zasili Twoj philips zpokojnie znajdziesz w tej kasie, i lepiej byloby zrobic na poczatek 1x 10 lun 1x8 za 200zł i poczekac na kolejnego niz rzucac sie na STX...

 

Sprawdz tez PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie!

Niedawno z kumplem wygłuszalismy jego drzwi. Po wszystkim gdy zamontowaliśmy głosnik, odniosłem wrazenie że dźwięk jaki z niego się dobywał był jakościowo gorszy od głośnika w drugich drzwiach które jeszcze nie były zrobione (głośnik w nich znajdował się jesazcze w oryginalnym koszu).

Czy to możliwe że w koszu gra lepiej? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...