Skocz do zawartości

Wytłumienie i wygłuszenie drzwi - porady praktyczne


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam sie do zmiany wygłuszenia w moich drzwiach.

Do tej pory miałem zrobione na matach boll ale po ciezkiej zimie niestety wszystko w drzwiach zaczeło mi trzeszczeć i dlatego zdecydowałem sie na wymianę.

Wymieniam na maty STP silver.

No i tu potrzebuje kilku porad praktycznych.

1. czym usunac te stare maty? podgrzewam, troche schodzi, troche sie kruszy ale miejscami zostaje lekk wartwa kleju i czarnej mazi. Próbuje skrobać, myć benzyną i dupa - nie schodzi.

2.czy moge zostawić warstwe boll na wewnętrznej czesci drzwi? i na to np nakleić nowa mate STP? chodzi o goła blache wewnątrz... Czy zostawienie bolla nie zaszkodzi? W sumie tam sie trzyma ok i przeraza mnie zrywanie ( tym bardziej ze jest bardzo trudny dostęp.

3.Ile warst STP połozyć? 1, 2 ? czy moze zrobić jakiś mix np warstwa STP uzupełniona np warstwą GMS-2 (chodzi głównie o warstwe zewnetrzną drzwi.

Tu wiem ze grubosc jest ograniczona bo juz przy jednej cienkiej warstwie bolla mialem problem z zalozeniem boczków.

4.Czy za glosnik stosować potrójna warstwę maty? czy moze jakieś specjalne wkłady jak np dynamat speaker KIT?

5.Czy miedzy boczek a dzwi wrzucac warstwe watoliny w celu wygłuszenia?

Czy stosuje sie taka watoline jak w subach?

 

Wiem ze troche tych pytań jest ale nie ukrywam - maty STP do tanich nie nalezą.

Nie chce polozyc ich ze tak powiem nieświadomy i nie uzyskac zamierzonego efektu i je zmarnowac. Juz raz zrobilem lekki bład stosujac bolla i teraz nie moge go usunac. I do tego kosztowały mnie troche kasy i czasu (niestety oszczędny czesto dwa razy płaci)

 

Z góry dziekuje za rady

Pozdr

Pawels

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. czym usunac te stare maty? podgrzewam, troche schodzi, troche sie kruszy ale miejscami zostaje lekk wartwa kleju i czarnej mazi. Próbuje skrobać, myć benzyną i dupa - nie schodzi.
Koniecznie nitro.

 

4.Czy za glosnik stosować potrójna warstwę maty? czy moze jakieś specjalne wkłady jak np dynamat speaker KIT?
Moim zdaniem to nie potrzebne.

 

5.Czy miedzy boczek a dzwi wrzucac warstwe watoliny w celu wygłuszenia?
Napewno pomoze wytlumic ewentualne drzenia tapicerki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...