Skocz do zawartości

Dobór głośników do Lanzar Opti 500x2


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Mam zamiar przesiąść się na nowy wzmacniacz i szukam do niego nowych głośników. Myślę nad dwoma 30cm albo jednym 38cm. Na razie jeździł ze mną Hifonics Brutus zasilany Alpine v12. Brutus był w BR i troche znudziło mnie takie dudnienie wiec będzie zapewne skrzynia zamknięta. Słucham rock, elektro i czasem rapu. Ale raczej szybkie kawałki. Myślałem nad Hertz ML 3800 ale nie mam możliwości odsłuchu i jest troche dla mnie za drogi na razie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tytule jest napisany wzmak. Będzie nim Lanzar Opti 500x2 Co do tych 38cm to może głupi pomysł wiec raczej wolał bym dwa szybkie głosniki 30/25cm w closecie. Myślałem nad Helix E 300. Kwota to ok 1500zł na dwa głośniki. Poza tym kolego pisałem w pierwszym poscie że słucham rock/elektro a czasem rapu. Chyba że chcesz abym ci podawał konkretnych artystów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra juz znalazlem realne w miare parametry

Lanzar OPTI 500.2

2 x 250W @ 4 ohms (<0.05% THD)

2 x 400W @ 2 ohms

1 x 900W @ 4 ohms bridged

S/N Ratio: -102dB

Dimensions: 19.7" x 11" x 3" (50cm x 27.7cm x 7.6cm)

Weight: 22 lb. (10 kg.)

Built by Zed Zudio

 

Czyli okolo 700-800wat w 4 ohm wiec moze RE SE , Hertz HX , RF T1

 

[ Dodano: 2010-05-30, 19:10 ]

Przeoczylem to co pisales :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-05-30, 19:11 ]

Wiec tak konkretniej to moze 2x RE SR 12 albo 1x Hertz HX 12 , 1x RE SE 12' , 1x RF T1

 

[ Dodano: 2010-05-30, 19:13 ]

Helix tez ciekawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne bo ja patrzyłem na test Car&Hifi i twoje dane różnią sie od tego co oni zmierzyli. Po drugie ten wzmacniacz ma 60cm nie 50 długości. Tu masz skan testu w pdf.

 

http://www.audiodesign.de/downloads/testbe...ar_500x2_CH.pdf

 

Już wiem w czym problem. Sprawdziłeś dane Lanzara Opti 500.2 a nie 500x2... Popieprzone nazwy :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o ten model wyszly 2 warianty. Jeden starszy o mocy jakiej napisał sanders156, a drugi warian jaki ja mam to opti 500x2 ktory ja ma:

500x2 4ohm (475w real)

1000x2 2ohm (700w real)

2000x1 4ohm (1396w real)

Pytanie teraz (pytanie wizualne prosimy o foto)

Po bezpiecznikach mozna tez poznac stary miał 4x30A a nowszy miał 4x40A, gabaryty wieksze. Klasa A/B chodzi baaardzo ładnie, DF 400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy wariant to Lanzar opti 500.2 który jest już starym wzmacniaczem. Ja kupiłem nówkę 500x2 który ty też posiadasz. W nowym zabrali parę fajnych rzeczy. Np. pozłacane złącza rca, złącza głośnikowe, regulacje fazy i parametric eq. Co jest dla mnie głupotą :hyhy: . Może dlatego że poprzednika zaprojektował Zed Audio. Co nie zmienia faktu że gdzie nie czytam to go chwalą. Coraz bardziej skłaniam się ku Helixą E300 albo P 12. Tylko te drugie przekraczają mój budżet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...