Skocz do zawartości

prośba o wyliczenia - większa instalka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników CA

 

Trafiłem tu, ponieważ potrzebuję pomocy znawców tematu

Zaczynam budowę instalacji do samochodu Mitsubishi Eclipse 2G

Sprzęt mam już kupiony ze dwa lata temu (wszystkie elementy są JBL; nie to, że jakoś szczególnie upodobałem sobie tą markę; poprostu tak wyszło) i nadeszła pora wpakować to do samochodu

 

Specyfikacja:

1.Przód: połączenie zestawów C608GTI i C508GTI (16 + 13 + tweeter + 3-drożna zwrotnica od jeszcze innego zestawu)

2.Tył: elipsa T595

3.Do napędzenia wzmak PX300.4 4x75W

4.Skrzynia: 2 x W12GTI

5.Do napędzenia wzmak BPX1100.1 1x1100W lub 2x575W

6.Sterownik: Kenwood DDX-6029

 

Akumulator w samochodzie: 64Aha

Alternator: 75A , ale jakby cuuuś to mogę wymienić na 90A

 

Wszystko będę wykonywał sam i na pewno sobię poradzę z dokładnym wykonaniem instalacji, ale potrzebuję kilku konkretnych informacji wynikających z czystej teorii (a nie bardzo ją znam)

 

Tak więc pytania:

1.Bezpiecznik przy aku: jaka powinna być jego wartość? jeżeli się nie mylę to jakieś 150A

2.Kable zasilające: jaka powinna być ich grubość? znalazłem kilka informacji o doborze i każda była inna; czy do tych mocy odpowiedni będzie 50mm2 czy może 70 a może wystarczy 35mm2 ?

3.Odwieczny problem: Dodatkowy aku czy kondensator? Czy przy tym zestawie mój aku wytrzyma? (wiem, że trzeba by zrobić pomiar poboru przez sam samochód, ale może ktoś wie bez pomiarów; w końcu na tym forum są osoby,które się na tym doskonale znają i może wykonywały już CA w Eclipse)

Jeżeli wystarczy tylko kondek to jaka ma być jego wartość? Tu oczywiście też jest milion opinii (w zależności, gdzie się w internecie zajrzy)

4.Jestem otwarty na każde sugestie, więc proszę o komentarze (oprócz zmiany sprzętu :) )

 

pzdr

post-4156-1274173969.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Bezpiecznik przy aku: jaka powinna być jego wartość? jeżeli się nie mylę to jakieś 150A
jego wartość się dobiera do kabla zasilającego
Kable zasilające: jaka powinna być ich grubość? znalazłem kilka informacji o doborze i każda była inna; czy do tych mocy odpowiedni będzie 50mm2 czy może 70 a może wystarczy 35mm2 ?
daj 50mm to będzie ze sporym zapasem i wtedy dasz bezpiecznik 200A
Odwieczny problem: Dodatkowy aku czy kondensator? Czy przy tym zestawie mój aku wytrzyma?
dodatkowy aku 20Ah i wymiana altka na 90A

 

najlepsza rada jaką otrzymasz to żebyś nie montował tych jajek i wygłuszył porządnie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsza rada jaką otrzymasz to żebyś nie montował tych jajek i wygłuszył porządnie drzwi

 

 

Jajka kwestia gustu szczegolnie ze o ile sie nie myle to to nie sa jakies totalne popierdulki i z czystej ciekawosci posluchalbym lepszych jajków :)

 

Ale wygluszenie drzwi to kwestia bezwzgledna !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze informacje

 

Drzwi oczywiście będą wygłuszone. Na razie mam kupioną matę Dynamat, ale tylko na drzwi i się zastanawiam nad matami do bagarka, podłogi, itd. Wiem, że im bardziej wygłuszony tym lepiej, ale czy rzeczywiście jest sens wydawać kasę na wygłuszanie podłogi?

 

Co do elips to nie powinno być aż tak źle. W Eclipsie są fabryczne otwory na elipsy. Poza tym mój samochód dostał kiedyś nagrodę Audiomobil Roku 2000 Blaupunkta i z tyłu były elipsy Velocity. Więc nie mogło to aż tak strasznie grać. :)

 

W załączniku drzwi mojej produkcji. Oczywiście będą jeszcze wygładzone i obite skórą

post-4156-1274181203.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wygluszaniu bylo juz sporo tematow ale na szybko podziele sie swoimi spostrzezeniami - wyklejanie calej podlogi matami jest bez sensu. Najlepszy efekt da przyklejenie mat na duze polacie blach i inne "luzne" elemento ktore moga wpadac w wibracje.Warto przykleic maty na nadkola i sciane grodziowa silnika a takze dach, jesli planujesz taki zabieg. Nastepnie calosc podlogi wraz z nadkolami, grodzia, i dachem pokrywamy czyms, co "wchlonie dzwiek" - mata akustyczna, pianka lub czyms podobnym. Wazne jest by material ten nie chlona wody. Dobre rezultaty wydaje sie uzyskiwac pianka zamknietokomorkowa, nawet taka "budowlana" - stosunek ceny do efektow jest bdb. Im grubsza warstwa tej pianki tym lepsze wyciszenie nieporzadanych dzwiekow i w aucie zrobi sie ciszej. Pianke taka naklejamy takze na drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd to jedno a jak to zagra to drugie

Dokładnie, dzwiek sie pokryje, tymbardziej fale na nizszej czestotliwosci 16 bedzie podbijac 13.. Dobrze zrobic oddzielna mała obudowe dla 13.. Jezeli chodzi o glosniki srednio pasmowe to dobrze dobierac cos co gra wyrazniej w srodkowym pasmie,a ta 13 ma poprostu słabszy bas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...