Skocz do zawartości

BLAUPUNKT GTA 4 Special Mk II


Crest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam pytanko, posiadam wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 4 Special Mk II, może nie jest on tym co bym chciał, ale na razie fundusze nie pozwalają na nic innego, jest to 4 kanałówka, napędza suba [Pioneer TS-WX301], jest on podłączony w mostu na tylnych kanałach. Gdy przestanie w końcu padać, mam zamiar rozdzielić kabel RCA na 2 źródła, żeby wzmak mógł napędzać i suba i głośniki z przodu [Pioneer TS-A170Ci] i teraz pytanie czy nie będzie miał ten wzmak problemów z tym moim skromnym zestawem?

 

A i żeby nie zakładać nie potrzebnie drugiego tematu, wstyd się przyznać ale nie mam przy aku żadnego bezpiecznika na + do wzmaka, możecie jakiś polecić godny uwagi?

 

Pozdrawiam,

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku żadnego bezpiecznika na + do wzmaka, możecie jakiś polecić godny uwagi?

jakie masz grube kable??

 

teraz pytanie czy nie będzie miał ten wzmak problemów z tym moim skromnym zestawem?

nie powinien choc jakoscia ten blau nie powala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie masz grube kable??

Do 30 maja będą siedzieć 2x4 mm2 które były do starego wzmaka i starej tuby, po 30 miałem zamiar kupić minimum 20mm2.

 

nie powinien choc jakoscia ten blau nie powala...

Wiem że nie powala ale jak to się mówi: "jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma" :) Na razie inne wydatki mam, jeżeli chodzi o sumy przekraczające 300 zł. A jeżeli już bym miał zmieniać wzmaka to bym zostawił tego Blaupunkta tylko na przód, i do suba jakiegoś osobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sa zasilajace??to jest plusowy kabel?? :) jak masz 5 metrow to gdzies 30 A starczy...
Jak zaczynałem swoją instalację Car-Audio nic o tym nie wiedziałem, i nawet nie próbowałem się dowiedzieć, a i w tedy środki finansowe nie pozwalały na nic więcej, teraz jest lepiej i z moją wiedzą i z funduszami, więc małymi kroczkami i z pomocą forum pre do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad zestawem takim jak:

 

- 6m przewodu zasilającego o grubości 50mm2

- 5metrowy przewód RCA (cinch) podwójnie ekranowany z remote.

- Oprawę bezpiecznika ANL

- Bezpiecznik ANL 200 A

- 2 konektory widełkowe

- 2 konektory oczkowe

 

Takie coś w granicach 100zł~ na alle widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- 6m przewodu zasilającego o grubości 50mm2

5 metrow plusowy i 1 metr na mase :)

- Bezpiecznik ANL 200 A

150 anl starczy

jak masz taka mozliwosc to kup zestaw...ja pierwszy raz slysze ze taki zestaw za 100zl jest...ja za sam kabel spawalniczy dalem 130zl....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blaupunkt bedzie mial az za gruby kabel jak sie mu da 10mm2 , 50mm2 na wzmaka ktory lacznie moze ma 300wat ?? 200A bezpiecznik ?? No troche przesadzacie , tutaj 16mm2 by napedzilo dwa takie , ale jak faktycznie za 100zł jest taki zestaw to kupuj tylko zeby ci kabel wszedl do wzmaka bo o ile pamietam to wejscie jest mniej wiecej na 16-20mm2

 

 

Jak by co to mialem tego wzmaka i wiem co w nim drzemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten blaupunkt bedzie mial az za gruby kabel jak sie mu da 10mm2 , 50mm2 na wzmaka ktory lacznie moze ma 300wat ?? 200A bezpiecznik ?? No troche przesadzacie , tutaj 16mm2 by napedzilo dwa takie , ale jak faktycznie za 100zł jest taki zestaw to kupuj tylko zeby ci kabel wszedl do wzmaka bo o ile pamietam to wejscie jest mniej wiecej na 16-20mm2 :)

kable kladzie sie raz a dobrze...a kolega ma zamiar zmienic pozniej sprzet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kazdy robi jak uwaza dla mnie raz a dobrze to 20mm2 bo nie przewiduje sprzetu powyzej 800wat wiec juz teraz mam ogromny zapas a jak ktos lubi sie masowac w samochodzie to raz porzadnie powinien polorzyc 75mm2 a nie ch bedzie i 100mm2 Przeciez to zapas :)

 

Tylko niech kolega bedzie swiadomy ze konektorka od kabla 50mm2 zapewne nie podlanczy do blaupunkta wiec niech poprostu bedzie na to gotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mów jakie :) Bo tego Blaupunkta zostawię tylko do napędzania przodu jak będzie kasa na jakiś wzmacniacz konkretniejszy pod suba, i w tedy drugie kable się położy specjalnie już pod tego Blaupunkta. Chyba że teraz kupić cieńsze pod tego Blau, a potem pod inny wzmak inne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...