Skocz do zawartości

skrzynka JBL


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem skrzynke z głośnikiem JBL5-12 275RMS.

http://allegro.pl/item1040622514_dwa_kolor...1100w_neon.html

 

Podłączyłem ją w domu pod JBL GTO 75.4 na mostku 250RMS, jako zasilanie użyłem zasilacz 10A.

 

Teraz rozczarowanie, przy głośniejszej muzyce skrzynia pierdzi! Sam głośnik chodzi ok bo gdzy go odkręce i wyciągne to jest w pożądku. Jednak gdy jest w skrzyni to pierdzi powietrze wylatujące z BR. Czytałem że jeśli amp dostaje za mało prądu to głośnik tak sie zachowuje ale tutaj wina nie leży chyba w samym głośniku tylko w skrzynce. Dodatkowo gdy zakryje szczelnie BR pierdzenie znika. To poprostu słychać że chodzi o powietrze wylatujące z br...

 

Z tąd moje pytania:

1. Czy w samochodzie to zniknie?

 

2. Czy to może być wina wzmacniacza, zasilania? A może wygłuszenia skrzyni?

 

2. Czy to może być wina złego miejsca na BR?? Jakbym go przeniósł w inne miejsce np w zaznaczone na miejscu pomogłoby?

 

3. Czy najlepiej zasłonić ten BR i mieć spokój...

 

Dziękuję za odpowiedzi o pozdrawiam.

post-4142-1274047684.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale neona nie bylo w zestawie :hyhy:

 

A tak powaznie to

 

Czy w samochodzie to zniknie?

 

przpuszczam ze tak

 

Czy to może być wina wzmacniacza, zasilania?

 

 

zapewne tak

 

 

. Czy najlepiej zasłonić ten BR i mieć spokój...

 

to nie ozdoba ale jak chcesz to go zatkaj a skrzynie wypelnij jakims wypelniaczem tak zeby miala 30litrow pojemnosci , ale wstepnie nie kombinuj

 

Czy to może być wina złego miejsca na BR?? Jakbym go przeniósł w inne miejsce np w zaznaczone na miejscu pomogłoby?

 

 

Nie kombinuj

 

 

 

 

Zamontuj go tam gdzie jego miejsce i pozniej oceniaj choc rewelacji nie bedzie bo to jeden z najgorszych produktow tego producenta ( ostatno to chyba nie robia czegos co gra ) JBL to buczydla to nie mit to prawda :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem naczytałem sie ostatnio, niestety troche za pozno:/

 

Tylko sie kolego nie sniej z neonu i nie przypisuj mi niebieskiej dyskoteki bo jestem wyczulony na tym punkcie, nie chodzi mi o jakies swiecidełka tylko o głośnik.

 

Więc jeśli dźwięc a aucie nie bedzie mnie satysfakcjonował to zakleje BR i dołoże jakiegoś wygłuszacza do środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta skrzynka jest "fabryczna" ? Dla mnie brzmi to jak zle zaprojektowana skrzynia. Ale może tez być tak, ze dostawał jedno za mało prądu z tego zasilacza. Wrzucisz do auta to się przekonasz :rotfl: W razie czego można zakryc BR i zmiejszyc objętość skrzynki ale pamietam ze wtedy zmieni się brzmienie całości bo będzie to już skrzynia closed. Inne wyjście to wykonanie skrzyni "z prawdziwego zdarzenia"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem "to" w rękach :)

 

Ta "obudowa" ma kilka drobnych wad

 

1.Objętość 35L

2.Tunel o długości 10cm zakończony efektowną kratką, poza tym dodatkowo pierdzi sobie watolina luźno umocowana przy wylocie tunelu

 

Dla tego głośnika minimum to 45L żeby jakoś to grało, i normalny bassreflex a nie kawałek rurki od kibla.

 

Wg. mnie masz 3 wyjścia

1.Oddajesz to sprzedawcy i kupujesz coś innego

2.Wywalasz ten festyn i kupujesz / składasz nową obudowę dla głośnika

3.Wywalasz tą rurkę i zaślepiasz wylot kawałkiem płyty, na wierzch możesz przykleić np. dużą nakleję JBL żeby nie było widać :) w 35L powinno to też dawać radę. Jeśli zależy Ci na zejściu to nawet w zamknietej powinien dawać radę.

 

Po drodze możesz wymienić kabelek łączący głośnik z terminalem, bo ma on w porywach 2x0.35mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej akurat nie, ale były takie fajne obite na szaro skrzyneczki zrobione z papieru, malowane w środku emulsją na niebiesko :) zacnej firmy Lamex

Miały to do siebie że lubił odpadać front, bo był umocowany na 6 gwoździków :)

Parę kopów i skrzyneczki nie było :)

 

 

 

Btw. dzisiaj przeglądając datasheety różnych głośników JBL zauważyłem pewną prawidłowość... do większości głośników JBL proponuje identyczne obudowy (na dodatek każdy głośnik nadaje się do BR, BP i closed ! :hyhy: ) Polecam przejrzeć noty katalogowe np GT5-12, GTO1202D i GTO1214 :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie nadawaj tak na te z lamexu, bo były w takiej kasie że na materiały w PL ciężko by było wyrobić aa co dopiero z robotą

 

Tak samo można powiedzieć o większości sprzętu jakiego używasz w domu..... A mimo tego front od telewizora nie odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wate wymieniłem na maty bitumiczne, bo to podejrzewalem na początku ale niestety nic nie pomogło. (efekt tylko taki że oddać jej już nie moge)

Więc jeśli w samochodzie dalej będzie do dupy to zaklejam bassreflex tylko nie wiem czy wtedy dać do środka grubo watoliny tak? żeby obj zmniejszyc?

Kable naprawde są cieniutkie hehe wymienie na 4mm2 ale to krótki odc więc aż tak dużego znaczenia chyba też nie ma.

Mam nadzieje ze w pt lub w weekend bede miał czas i coś zaczne działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty bitumiczne w skrzyni??? A po kiego czorta ?? :) Kolega myli zastosowanie takih mat i zastosowanie waty/watoliny/gabki akustycznej. Maty maja "pochlaniac" rezonans powierzchni na które są nałożone. Pozostałe materiały oddzialywuja zaś z fala dźwiękowa produkowana przez glosnik. Pamiętaj ze zaslaniajac port bass reflex tworzysz skrzynkę zamknięta która wtedy powinna mieć inny litraz by glosnik zagrał poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha...

 

Czyli tak...

Z tego co się dowiedziałem to skrzynia zamknięta pod ten głośnik powinna mieć około 28l. Więc po zasłonięciu BR dołożę jej watoliny dość po ściankach , takiego litrazu pewno nie uzyskam ale zawsze bedzie coś bliżej.

Maty w takim razie nie przeszkadzają chyba? mogą zostać?

 

Człowiek całe życie uczy sie czegoś nowego hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maty nie przeszkadzają. Jeśli są dobrze przyklejone to mogą zostać. Jeśli chcesz zmniejszyć pojemność skrzynki w miarę dokładnie to masz dwa wyjścia - dołożyć wewnątrz ścianke która wydzieli dla glosnika odpowiedni litraz lub przykrecic/ przykleic w środku kawałki mdf'u skrecone razem tak, by tworzyły np szescian którego objętość bedziesz mógł obliczyć i odjąć od aktualnego litrazu. Dając watoline czy inne wygluszenie Wplywasz na brzmienie całości i może się okazać ze "bas" jest "mulasty" . Lepiej zmniejszyć pewna metoda pojemnosc i dopiero wtedy eksperymentowac z wygluszeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL do wszystkich głośników zaleca identyczne obudowy... więc te 28L to niekoniecznie dobre rozwiązanie. :)

IMHO możesz zostawić tak jak jest, nieco większa obudowa powinna zapewnić nieco lepsze zejście, w 35L powinno to normalnie smigac.

 

Ewentualnie możesz wrzucić do środka "coś" sztywnego i twardego zeby nieco zmniejszyć litraż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zamontowałem tak jak jest bez zakrywania br.

Szwagrowi sie podoba (bo to u niego montowalismy), moze i nie słychać tego pierdzenia ale tak jak mówiliście bas jest mulasty, buczy i nie ma głębokiego zejscia chciałem go namówić żeby ją zamknąć ale on na razie nie chce, coż ważne że właścicielowi sie podoba:)

Dzięki za pomocne odpowiedzi!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...