Skocz do zawartości

Zabezpieczenie mdfu i przykręcenie do podłogi


M@riusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dystanse to dystanse ale czy zabezpieczacie jakoś mdf z którego robicie zabudowy w bagażniku ? Jakiś lakier do drzewa normalnego czy jest specjalny do mdfu ? i jeszcze pytanko, jeśli robicie całą podłogę z mdfu to przykręcacie ją do podłogi bgażnika czy nie ? Jeśli tak to śrubami na przelot czy blachowkrętami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam sklejkę impregnowaną i nic wody nie łapie. Kawałek leży już rok prawie na dworze koło garażu i nic się nie rozchodzi ani nie gnije.

Poszukaj czy gdzieś z boku nie masz otworów w które można się wczepić. Zawsze lepiej jakąś blachę podziurawić która jest cały czas wewnątrz niż taka która dostaje wodą solą itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię zawsze na docisk, jeżeli zrobisz amortyzację pod deską np z dekarki i dobrze wytniesz płytę która to będzie dociskana przez resztę konstrukcji lub przez sprzęt to nie będzie Ci się nic ruszać prawdopodobnie. Zawsze warto sprawdzić bo jak to będzie nieprzyjemne trzeszczenie całości. Jeżeli nie szkoda Ci optycznie blachy to możesz deskę od dołu silikonem poczęstować i docisnąć ją na 24h czymś ciężkim to również się sprawdza. Przewiercanie blachy dla mnie mija się zawsze z celem - szkoda niszczyć samochód. No chyba że to elementy wymienne jak np tapicerka. Co do zabezpieczania płyty możesz ją przesmarować budaprenem. Grubą warstwę dokładnie rozprowadzasz pędzlem po desce, przed całkowitym wyschnięciem używasz kleju do tapicerek w spray'u lub budaprenu w spray'u do nałożenia kolejnej warstwy i przyklejasz materiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za info, co do przykręcenia to muszę sprawdzić bo będzie klapa na koło zapasowe otwierana mocowana zawiasami z boku i jestem ciekaw czy nie będzie mi się całość podnosiła. Jak dam radę to w środę dam fotkę i zobaczycie o co mi chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...