Skocz do zawartości

Alpine cda 9855r nie dziala


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam radio alpine cda9855r dostalem od kolegi ale nie bylo kostki iso wiec nie bylo jak sprawdzic ale zakupilem orginalna kostke i podlaczylem i tu sie zaczyna problem .....po podlaczeniu radio zaczyna dzialac wlancza sie wyswietlacz wlacza sie plyta ale nie ma dzwieku a i jak by tego bylo malo zaczyna sie z niego dymic i nie pracuje tem maly wiatraczek z tylu radia po ukazaniu sie dymu natychmiast radio wypiolem z pradu i nie probowalem tego podlaczac ponownie bo nie wiem o co chodzi ,,,,kable wychodzace z auta sa ok bo podlanczam inne radio i dziala bez zazutow wiec co moglo sie stac ...prosze o jakies porady i co mam z tym dalej robic moze sie cos w srodku spalilo ...wszelkie porady mile widziane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po tym poście na giełdzie tylko uświadczyłeś mnie we wcześniejszym przekonaniu :

 

dostalem od kolegi ale nie bylo kostki iso wiec nie bylo jak sprawdzic ale zakupilem orginalna kostke i podlaczylem

 

czyli radio z łupanki na 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zadnej lupanki jak to okresliles a panel potrzebuje a konkretnie jego obudowe bo ten przy radiu jest w oplakanym stanie a na przyszlosc zastanow sie co piszesz a kostki nie bylo bo jego brat sprzedal auto ale zabral tylko radio a kosc iso zostala w aucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zadnej lupanki jak to okresliles a panel potrzebuje a konkretnie jego obudowe bo ten przy radiu jest w oplakanym stanie

 

tia i tylko po to cały panel ... fajna bajka :wstyd:

 

a na przyszlosc zastanow sie co piszesz

 

wzajemnie, bo to nie miało na celu obrażać Ciebie ... jeśli tak nie jest, to jedyna rada to dobry elektronik, bo sam tego nie zlokalizujesz to raz, po drugie musiał byś mieć serwisów-kę do radia a to kosztuje, albo trzeba mozolnie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miale na mysli nikogo obazac i nie mam radia z kradziezy che tylko pomocy z ustaleniu co sie stalo ze sie z niego dymilo i nie bylo dzwieku a paneljest zniszczony bo znajomy nie uzywal do niego pokrowca tylko wrzucal pod siedzenie ale to jest najmniejsz problem bo gdzies kupie inny w dobrym stanie o ile da sie naprawic radio ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz od początku. Radio miał Twój kolega podłączone w samochodzie, który później sprzedał, a kostka pojechała z autem. Więc zapytaj kolegi, czy przed sprzedażą auta radio działało w 100%. Jeśli działało to znaczy, że źle je podłączyłeś pod 'nową' kostką i się zjarało.

Natomiast żeby zobaczyć, co się zjarało musisz rozkręcić radio i obejrzeć wnętrze. Wtedy zrób dobre fotki i wstaw tutaj.

I tak sobie obstawię na 80% poszła końcówka mocy..., co by dla Ciebie było dobrą wiadomością;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukałem kiedyś całego panela tylko dla jego obudowy.,

końcóweczkę również obstawiam, ja tak miałem z jednym Pionkiem, kiedy to poprostu sama z siebie zaczęła się jarać mimo iż jej nie używałem.

koszt takiej do pionka to około 40 zł do alpiny pewno będzie to ciut więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostke kupilem w sklepie caraudio za 19 funtow w orginalnym opakowaniu alpine wiec to odzucam a pozatym jak w spomnialem podpinam inne radio i dziala wiec musze szukac przyczyny w samym radiu ale jak to sprawdzic co sie spalilo jak nie wiem jak to wyglada radio rozkrecalem ale tam nic nie widac zeby cos bylo przypalone tzn zakopcone czy cos w tym stylu ...przed chwila jeczsze raz go podpiolem i identyczna sytuacja jak ostatnio wlancza sie zaczyna isc czas utworu ale nie ma dzwieku a za chwile okolo 10-15 sekund pojawia sie dym i nie wlancza sie ten wiatraczek z tylu radia a pwinien zaraz po wlaczeniu bo mam takie radio w polsce i ten wiatrak wlancza sie zaraz po wcisnieciu ON/OFF wiec od czego zacza i czego szukac dokladam fotke tego wiatraczka i dla nie dowiarkow moj zniszczony panel

post-640-1274024696.jpg

post-1-1274024696.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kostke kupilem w sklepie caraudio za 19 funtow w orginalnym opakowaniu alpine wiec to odzucam a pozatym jak w spomnialem podpinam inne radio i dziala wiec musze szukac przyczyny w samym radiu ale jak to sprawdzic co sie spalilo jak nie wiem jak to wyglada radio rozkrecalem ale tam nic nie widac zeby cos bylo przypalone tzn zakopcone czy cos w tym stylu ...przed chwila jeczsze raz go podpiolem i identyczna sytuacja jak ostatnio wlancza sie zaczyna isc czas utworu ale nie ma dzwieku a za chwile okolo 10-15 sekund pojawia sie dym i nie wlancza sie ten wiatraczek z tylu radia a pwinien zaraz po wlaczeniu bo mam takie radio w polsce i ten wiatrak wlancza sie zaraz po wcisnieciu ON/OFF wiec od czego zacza i czego szukac dokladam fotke tego wiatraczka i dla nie dowiarkow moj zniszczony panel

Wiatrak włącza się samoczynnie po przekroczeniu pewnej temperatury na końcówce mocy.

Zdjęcia zapodaj środka radia, bo z zewnątrz to wiadomo jak wygląda...:rotfl:

Ogólnie zdejmij obudowę, żeby mieć wgląd na elementy i wtedy ewentualnie na chwilę podłącz i zobacz co się kopci.. Bo skoro coś się kopci to musi być przypalone:)

Możesz jeszcze spróbować w menu wyłączyć końcówkę mocy i wtedy sprawdzić czy radio będzie się wyłączało..

 

A druga rada to oddaj radio komuś kto trochę zna się na elektronice bądź sprzedaj jako uszkodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak włącza się samoczynnie po przekroczeniu pewnej temperatury na końcówce mocy.

 

dokładnie, jeśli nie jest wykorzystywana, to włączy się po dość wydłużonym czasie pracy. ( wiem ze styczności z Clarionami )

 

Możesz jeszcze spróbować w menu wyłączyć końcówkę mocy i wtedy sprawdzić czy radio będzie się wyłączało..

 

dokładnie tak jak piszesz, może to pomóc, zaszkodzić na bank nie zaszkodzi :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada - oddaj na servis. Nawet jeśli znajdziesz dymiaca czesc i będziesz w stanie ja sam wymienić to nie możesz być pewien ze ta cześć nie padła z powodu awarii innego elmentu. Kupisz nowa cześć, wsadzisz i od razu się zjara. Ze dwa lata temu w jakimś pionku tak było - wzbudzal się układ zasilajacy i doprowadził do usmazenia końcówki mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...