Skocz do zawartości

Pomoc w skompletowaniu sprzetu car audio:)


fck44
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Kupilem tanio taki ooto zestaw:

 

1)Rainbow cs 265.25 germanium

2)Alpine 9835r

3)u-dimension ProX 840 Competition

4)Morel Ultimo 12"

5)JL Slash 500/1

6)Kondensator Rodek 5F

 

I teraz takie pytanie. Co najlepiej sprzedac i co kupic w to miejsce? Slucham glownie vocal-trance, progressiv house, DnB czasami rap czy hh. Chcialbym stworzyc jako taka scene z przodu. Od razu pomyslalem o wymianie tweeterow na cos "miekszego" i przejsciu na 3way najchetniej( to moja pierwsza instalacja wiec nawet nie wiem czy sie da;)). Pozatym monoblock nie wiem czy wystarczy mu mocy do zasilenia ultimo (1000w RMS). Co myslicie? Jakie macie propozycje, zeby sprostac moim wymaganiom hehe :rotfl: ?

 

Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem. rainbow'y mialem okazje sluchac wiec wiem, ze dla mnie tweetery sa za "metalowe" a jesli chodzi o pojscie w 3way to powiedzcie mi musialbym miec zwrotki od 3way plus dokupic jakies srednie tak?

 

[ Dodano: 2010-05-16, 00:16 ]

pozatym jesli bede robil zabudowe to po co mam wyciagac i jeździc poźniej bez np monoblocka tylko dlatego, ze nie bedzie dawal rady ten 500w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem. rainbow'y mialem okazje sluchac wiec wiem, ze dla mnie tweetery sa za "metalowe"

 

A wiesz ze pod roznym radiem , wzmakiem i w innym samochodzie glosniki graja inaczej ?

 

Dlaczego chcesz na sile 3 way skoro to twoja pierwsza instalka a juz teoretyzujesz zamiast posluchac co kupiles ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W teori wzmak na suba masz za slaby ale ma on z kolei DF na poziomie >500 wiec nie jest powiedziane ze wzmak nie poradzi sobie z kontrola glosnika ale tego sie nie dowiemy dopuki nie zagra , jezeli sobie nie da rady to masz wyzwanie znalesc wzmaka 1kW w 4ohm posidajacy tak duzo jakosci zeby nie psuc systemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro to Twoja pierwsza instalacja to nie pchaj się od razu w 3-way'a Tak jak Koledzy wyżej napisali - zepnij wszystko do kupy, posłuchaj i wyciągnij wnioski. Jeśli coś Ci nie będzie odpowiadało to wtedy kombinuj dalej :)

 

A 3 way'a zostaw na później - apetyt rośnie w miarę jedzenia :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...