Skocz do zawartości

Rainbow Germanium CS-265.25


Rekomendowane odpowiedzi

Hi hi, dan do dziś mnie boli jak sobie wspomnę kiedy posłałem µDimension ProXt2 do Santa Pietro :hyhy: a było to w czasach kiedy nie krążyły po Allegro za 300 zł jezuuu znasz ten ból kiedy kręcisz gałą gaina w bagaju a z przodu w słupkach leci dym ? :hyhy: . Głównie to wywołało u mnie na przyszłośc awersję do aktywek :hyhy: a tylko 2 parki kabelków zmyliłem :) . Oczywiście tak sobie tłumaczę ...większośc moich "byków" to nadmiar browara i zbyt długie grzebanie :hyhy: bo bywało drzewiej, że siedziałem do późnego rana :hyhy: .

Co do "nadziei" autora na oszczędzenie twetersonów przez ( o ironio :/ tam nie ma PTC ) tym bardziej kiedy były "wpięte" w tor wofera to... szukaj nowych "gwizdołków" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie to wywołało u mnie na przyszłośc awersję do aktywek :hyhy: a tylko 2 parki kabelków zmyliłem :rotfl: . Oczywiście tak sobie tłumaczę ...większośc moich "byków" to nadmiar browara i zbyt długie grzebanie :hyhy: bo bywało drzewiej, że siedziałem do późnego rana :hyhy::

Dokładnie u mnie było tak samo. Wszedłem do auta po 11tej a o 18tej odpalałem (dosłownie :) ) sprzęta. Kładłem prądowy i remote w jednym progu i w drugim 3x RCA, 4x głośnikowe, kontroler basu, otwierałem drzwi, demontaż starych głośników - tylnie tylko wypiąłem z kostek, wycinałem sam dystanse , wycinałem otwory w trójkątach pod gwizdki, zamontowałem wszystko. Pracowałem jak w transie. Nawet obiadu sobie nie zrobiłem a po 19tej musiałem startować 300km na lotnisko bo kobitka z Polandu wracała z komunii... Po drodze zjadłem bigmaca... Czyli u mnie doszedł jeszcze pośpiech. Dziś rano dopiero miałem moralniaka... http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Szkoda mi tych tweeterów, bo broniły się dzielnie , tak dawały że nie szło wysiedzieć Zanim pierwszy raz załączyłem audio sprawdziłem tylko czy nie pozmieniałem plusy z minusami...trzeba było z kartką w dłoni sprawdzić oznaczenia... Każdy kabel przy wzmaku miałem oznaczony kreskami: 1-pr tw, 2-pr woof, 3-l tw, nic l woof... ale tego nie zrobiłem będąc pewny że z tym się nie pomyliłem...

No nic każdy się uczy się na błędach, a za błędy trzeba płacić... :) To moje drugie CA w życiu z czego to jest poważniejsze.

"Szukaj tweetera"

Na razie będę miał RAINBOW CAL 20 SILK.

Potem może coś zmienimy.

Germanium cs 265.25 mają dobrą opinię. Co wpływa na nią? Zwrotnica, woofer czy tweeter, wszystko? Próbuję się dowiedzieć ile jakości zabiłem.

 

[ Dodano: 2010-05-17, 01:38 ]

Instrukcja po niemiecku - komuś moze się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Germanach tweetery są tekstylne, zresztą grające bardzo fajnie po małym ogarnięciu. Zwrotki tam są tandetne na potęge, mimo, że wyglądają poważnie. Warto pomodzić samemu. U mnie grały w aktywce - nie do poznania. Woofer też robi robotę, pompuje aż miło. Odrobinę tylko średnicy brakuje. Ale to może kwestia mojego dziwnego auta, że gdzieś to wszystko ginęło.

 

Metalowe są w Vanadium. I też wcale nie dają blachą po uszach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łooohooo

Dzisiaj przyszły mi Cal 20 Silk i od razu je założyłem. W opakowaniu są również do nich zwrotnice i akcesoria (!)

Zestaw gra pięknie. Moja bryka ma potężne drzwi typu gniotsa-nie łamiotsa, ze wzmocnieniami (rury) i już głośniki grają naprawdę fajnie. Już jestem zadowolony. Wciąż czekam na maty i jak ogarnę drzwi to dopiero będzie malina!

Tweetery które mam teraz, oprócz mniejszej średnicy mają o 20W rmsu mniej i przenoszą dźwięk w węższym paśmie (oryginalne grały wyżej: dla nietoperzy).

Aż mnie w klacie ściska że tak głupio wykończyłem tamte perełki. I to ja, elektryk... ehhh...

Cal 20 Silk to etap przejściowy i za kilka miechów kupię Cal 25 Silk. Różnica jest taka: 40/140 euro... Ale chyba warto. Trochę mnie szarpło po portfelu (bryka,opłaty i jeszcze audio) i na razie musi być tak jak jest.

Powiedziałbym że w tym zestawie Rainbowa tweeter to jakieś 65% dźwięków, więc są one bardzo ważne. Teraz to czuję po tym jak tydzień jeździłem tylko z wooferami.

Tweeter gra łagodnie ale bardzo wiernie odtwarza każdy dźwięk. Ogólnie cały zestaw bardzo mi pasuje (drzwi jeszcze nie skończone)

Ostatecznie podpiąłem pod bi-amping i kanał dla tweeterów jest lekko przyduszony gainem. Woofery tak dają że musiałem dodać basu na subie. Ostatecznie jeszcze nie jest to zestrojone, do tego jeszcze można kombinować ze zwrotnicą która daje nam mnóstwo kombinacji ustawień. Sprzęt bardzo fajny, trochę audiofilski - może za bardzo jak na mnie - takiego nowicjusza. Jako że kupiłem go tanio (160 euro + 40 drugie gwizdki) jestem zadowolony.

Odezwali się też ze wsparcia techn z www.rainbow-car-audio.de i przysłali mi na maila instrukcję po angielsku w pdf-ie. Jak dla mnie OK bo jestem anglo-języczny a z niemieckiego to tylko teksty z Klossa: Hände hoch i nicht schießen :hyhy:

Jak ktoś będzie zainteresowany --> http://chomikuj.pl/Tomst3R/Car+Audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...