Skocz do zawartości

DBO (Dynamiczna optymalizacja basów) co to takiego?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na samym początku chciałbym podziękować za poprzednie odpowiedzi bardzo mi pomogły,

mam jedno pytanie dotyczące ustawiania wzmacniacza monoblok na moim wzmacniaczu są takie pokrętła jak:

DBO (Dynamiczna optymalizacja basów) napiszcie proszę co to właściwie jest. Moje głośniki będą grały

w obudowie zamkniętej według instrukcji pokrętło Hp FREQ mam ustawić w przedziale 30Hz a 50Hz, czy tak mam ustawić?

Czy ruszać pokrętło Boost?

Mam ustawione na wzmacniaczu: LP FREQ KOLO 40Hz imput level na godzinie 11. poprawnie?

 

Bardzo proszę o Odpowiedzi będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam

 

dołączam rysunek.

post-4108-1273820475.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te rzeczy musisz ustawić na sluch. Nie ma gotowej recepty bo wszystko zależy od konkretnego setupu i Twoich preferencji. Najpierw musisz poprawnie ustawić input level - Ustawiasz pokretlo level na minimum, radio na ok 3/4 skali , wlaczasz kawałek z basem i powolutku podkrecajac to pokretlo sluhasz kiedy glosnik zacznie znieksztalcac bass ( tzw przester ) wtedy zatrzymujesz i cofasz fokretlo odrobinę w dół. Resztę ustawiasz wedlug Twoih upodobań by sub zgral się z reszta systemu.

Im wyżej ustawisz pokretlo hp tym mniej nizszyh czestotliwosci uslyszysz ( głębokiego basu ) im wyżej ustawisz lp tym wiecej wysokich częstotliwości ( w stronę tonow średnich ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...