Skocz do zawartości

iPod a jakość dzwięku ważne pytanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie czy np kupując interfejs do Ipoda i podłączając go pod jednostkę w samochodzie i słuchając plików zapisanych w formacie bezstratnym lub w ogóle bez kompresji występuję słyszalne, podkreślam słyszalne różnice w jakości dźwięku? Czy w takim przypadku ustawienia equalizera ipoda będą brane pod uwagę w obróbce sygnału docierającego do jednostki? Chodzi mi głównie czy Ipod może posłużyć jako bezstratny jakościowo nośnik muzyki (czyt. druga zmieniarka) Oczekuję konkretnych odpowiedzi. Dziękuję i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie czy Ipod może posłużyć jako bezstratny jakościowo nośnik muzyki

 

Raczej nie, to nie jest direct out chyba i sygnal i tak jest przetwarzany przez wewnetrzny procesor iklocka bo przeciez musi ten plik odpalic i przeslac sygnal niezaleznie czy EQ jest wlacozny czy nie. Chyba ze to dziala na zasadzie USB ale wtedy ograniczaja Cie mozliwosci odtwarzania radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ipod przecież nie odtwarza takich formatów (flac lub wav) czyli jak to chcesz zrobić, chyba że się mylę to mnie poprawcie.

A tak po za tym to słychać różnice (przynajmniej u mnie na Alpine i ipod touch muzyka gra ciszej a tak jakoś bez duszy )

Moim zdaniem to się mija z celem ale możesz zawsze sam spróbować

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

classic obsługuje WAV.

 

[ Dodano: 2010-05-12, 22:34 ]

Chodzi bardziej mi o to że planuję kupno przenośnego odtwarzacza. Jeżeli takie połączenie powoduje straty to nie ma wg. mnie sensu kupować Ipoda lecz kupię sobie iRivera lub Cowna i będzie służyło mi to tylko jako przenośny odtwarzacz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie nie ma sensu w takim razie, generalnie ladowanie bezstratnych formatow do auta ma sens tylko korzystajac z car-pc albo stacji multimedialnych ktore je obsluguja, kazde inne rozwiazanie wiaze sie z wstepna obrobka sygnalu co w rezultacie daje Ci efekt odpalenia MP3 bezposrednio w radiu (porownuje jakosc dzwieku)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z ipodem bo nigdy się tym nie interesowalem. Doświadczenie mam tylko z iPhone - i tu plik dźwiękowy jest dekodowany i obrabiany przez elektronike iphona. Różnice w dzwieku słychać naprawdę słychać. Szczerze mówiąc jakość sygnału z iphona troszkę mnie rozczarowała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie się sam ostatnio zastanawiałem, czy nie dołożyć sobie do 9855r KCE-422i i nie kupić ishita, ponieważ non stop biegać do auta z płytkami mi się nie chce... (ile to już się nawyzywałem, że w jakąś podróż wziąłem sobie zamiast muzyki do słuchania SPLowy segregator z płytkami...). Tylko teraz pytanie:

 

której generacji ishita mogę sobie kupić, aby cda-9855r nie zgłupiał i obsługiwał go w pełni bez większych problemów?

 

Czytałem gdzieś, że max 4 gen, jednak nie jestem pewien. I jeszcze jedno pytanie, jaki KCE-422i kupić - oryginał, czy zamiennik (w sumie nie wiem, czy to zamiennik, czy nie, jest połowę tańszy na allegro) (różnica w cenie to 1/4 używanego ishita).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 9855 nie pasuje chyba ten kabel. musisz kupic caly adapter kca 420i tylko przez zlacze ai-net podlaczysz ipoda w 9855 a nie przez fullspeed. tamten kabel ma takie same ulozenie pinow ale inne ma takich plastikowych elementow. mozna je wylamac- ja tak zrobilem- ale chyba inaczej sa podlaczone piny bo bylo slychac ze radio widzi ze cos jest podlaczone ale nic nie odczytywal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób zrobić aby cda-9855r olewał eq z ipoda ? U mnie cały czas to działa i chrzani sprawę na każdym innym ustawieniu niż wyłączony. Poza tym pliki mp3 320bit dają już rade. Jeżeli chodzi o pełne pasmo przenoszenia jest dużo lepiej w porównaniu do 128. Pozdrawiam audiofili słuchających bezstratnej muzy w jadącym (szeleszczącym, warczącym) samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 9855 nie pasuje chyba ten kabel. musisz kupic caly adapter kca 420i tylko przez zlacze ai-net podlaczysz ipoda w 9855 a nie przez fullspeed. tamten kabel ma takie same ulozenie pinow ale inne ma takich plastikowych elementow. mozna je wylamac- ja tak zrobilem- ale chyba inaczej sa podlaczone piny bo bylo slychac ze radio widzi ze cos jest podlaczone ale nic nie odczytywal

 

no właśnie nie wiem, zaraz sprawdzę w instrukcji, czy potrzeba KCA-420i czy wystarczy KCA-422i do 9855r. Według mnie powinno działać z KCA-422i. Jeśli miałoby to działać tylko z 420i to jak wtedy podłączyć zmieniarkę pod radio? Na screenach w sieci znalazłem, że ludzie mają podłączone raz i zmieniarki i ishity. Której gen miałeś ipoda podłączonego do radia? Może w tym był problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak mowic przedmowca. 422 nie wchodzi rozumiesz, inne takie plsticzki sa obok pinow i nie wejdzie do fullspeeda. niestety albo zmienairka albo ipod. w instrukcji tez jest tylko kca420i napisany

 

co do eq z ipod. od spodu radia masz na przelaczniku przy "ainet" trzeba wybrac "norm" zamiast "eq".

 

ps. posluchaj formatow bezstratynch w samochodzie ( jak slucham w dieslu 6cylinfrowym ) i uwierz ze jest mega roznica, chyba trzeba byc gluchym zeby nie dostrzegac roznicy a jakiegos super sprzetu nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - jest pokaźna różnica choćby miedzy mp3 320kb/s a flaczkami. I to się słyszy nawet na budżetowych glosnikach a jadacym samochodzie. Dynamika, szerokość pasma, szczegulowosc... To wszystko skłoniło mnie do ssania tylko formatów loseless, głownie flac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, głuchy nie jestem ale w takim razie dla zobrazowania problemu zapraszam na ślepy odsłuch w moim samochodzie po wrocławskich dziurawych drogach i kostce brukowej flac kontra 320bit. Podejrzewam, że nie będzie można stwierdzić przy normalnym poziomie głośności z jakiego źródła leci utwór. Na postoju to co innego, można się rokoszować wszystkimi niuansami i smaczkami.

 

Żeby nie robić OT to z mojej strony bardzo polecam iPoda w samochodzie a w dodatku z możliwością sterowania z radia. Jakość dźwięku jest adekwatna do materiału nagranego na iPoda wiec pole do popisu jest duże.

 

Co do przełącznika Norm/Eq to chyba nie taka jest jego funkcja. Jutro potrenuje ale wydaje mi sie że chodzi tu o jakiś zewnętrzny equalizer,który można podpiąć w magistralę radia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek, chyba nie jeździsz cały czas po kostce brukowej ? Poruszam się A3 z silnikiem AGN 20V i ten typ nie należy do najcichszych w środku i słyszę różnice podczas jazdy. Akurat mam te wygodę ze mogę zaladowac jakikolwiek plik muzyczny w jakimkolwiek formacie jaki tylko isnieje i przelaczac się miedzy nimi za dotknieciem ( dosłownie ) wiec mam porównanie. Nie wiem jak ipody ale iPhone nie zachwyca jakością dźwięku z jakiegokolwiek formatu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze dostac taki rozdzielacz.... fakt zapomnialem ze cos takiego istnieje. nie wiem do czego byl wymyslony ten przelacznik, mowie co sie dzialo jak ja mialem ten interfejs podlaczony, przy wlaczonym eq zdecydowanie pobieral ustawienia eq z ipoda, tez cos dziwnego bylo ze sterowaniem ale nie pamietam. przy kca slychac roznice miedzy flaczkiem z ipoda a wavem na cd ( zrobionym z tego flaczka). wg mnie taki interfejs to fajny dodatek, mozna wrzucic szybko sciagniety ujtwor, ale jezeli ma zastepowac plyty to nie jest to dobry wybor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Mam adapter do ipod`a pioneer CD-IB100 II podłączony do starego pionka p5530mp i powiem,że dźwięk jest naprawdę super ( ipod ustawiony bez korekcji zwykłe mp3 ) ta sama muza ale z ipoda gra o wiele dynamiczniej od cd . Sterowanie z poziomu radyjka jest trochę nie halo ,ale to wina wyświetlacza mojego grajka w nowszych będzie na pewno lepiej . Polecam jak najbardziej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...