Skocz do zawartości

Nokia E66 + Router?


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie dla znawców branży komputerowej.

Mam nokie E66, posiada ona WiFi. Chce złapac sobie w jakis sposób dostep do internetu.

W domu mam zainstalowany internet Aster, na kablu. Potrzebny jest zapewne jakis router, tylko co i jak to trzeba zgrac? zalezy mi na tym aby komputer nie musiałbyc cały czas właczony, a dodatkowo dodam ze mam internet mam Aster ktory idzie z urzadzenia Arris model; TM5028/220, wyjscie na telefon i TV..

Da rade cos dorzucic aby podpiac bezprzewodowo nokie e66?

Jak cos napisałem niejasno-to poprawie

Jezeli macie jakies pomysły co do urzadzenia-dobrze jakby było to dostepne w Warszawie, od reki, od kogos, zapewne najlepiej patrzec na allegro.pl, tylko czego szukac..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10m? Ja na routerze pentagrama w pracy i w domu mam zasięg ze 30m i to przez ściany z cegieł ! Na zewnątrz domu również mogę sobie po necie serfować na E63 ... jak to skonfigurować? Wyszukujesz sieci (w komórce), wbijasz kod dostępu (sam go sobie ustawiasz na routerze najpierw) i ustala Ci w ten sposób punkt dostępowy w komórce (nie musisz wbijać potem kodu ) i droga wolna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko trzeba pamietac ze zasieg jest kilka metrow :hyhy: chyba 10m o jezeli dobrze pamietam

 

chyba z bluetooth Ci sie pomylilo

 

zomer1980, generalnie kupujesz router bezprzewodowy, najlepiej linksys albo d-link, z wejsciem na taki kabel jak masz teraz w kompa wsadzony. Potem mozesz z niego przewodowo znow puscic Kabel do kompa a po wifi telefon go wylapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedz to Ci pokaze :hyhy: po calym domu mam zasieg...ale jak wyjde na dwor to z 1metr od drzwi i juz lipa wiec od pokoju(gdzie jest ruter) do drzwi jest dokladnie 10,32metra zmierzone :rotfl:

 

to musisz miec chyba bardzo grube sciany albo walnieta antene w routerze bo ja lape swoje wifi przed blokiem (na parterze mieszkam :D ) jak i u sasiadki (tak, fajna sasiadka, nastka jeszcze :hyhy: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to musisz miec chyba bardzo grube sciany albo walnieta antene w routerze bo ja lape swoje wifi przed blokiem (na parterze mieszkam ) jak i u sasiadki (tak, fajna sasiadka, nastka jeszcze :rotfl: )

a moze komurka nie lapie za daleko :hyhy: to tez pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerszen, u mnie E65 jak i laptop łapie sygnał jakieś 20-30 metrów poza domem od routera. A w domu to w każdym miejscu. Mam jakiegoś prostego Belina z modemem ADSL, co by pod Netią działał :-)

 

 

tak jak koledzy pisali, musisz kupić prosty router ( w sumie to chyba switch ) z wejściem na kabel sieciowy i wbudowanym WiFi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...