Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze sprzetu CA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jestem tu nowy i mam problem przy doborze CA do mojej MX-3.

Na razie myslalem nad nastepujacymi pozycjami:

Hertz ESK 165 lub Hertz HSK 165 - ten pierwszy kusi cena ale czytalem gdzies opinie ze nawala troche przy wysokich tomach.

Moze ktoś posiada i moglby sie wypowiedziec na ten temat poniewaz roznica 400zl jest dla mnie dosc znaczaca.

Sub Hertz EBX 20

wystarczy mi do podlaczenia tego wzmacniacz 4-kanalowy, czy potrzebny jest jeszcze monoblok?

jezeli jedna 4 wystarczy to myslalem nad Peiying ALIEN PY-A4E76R co o tym sadzicie?

Zastanawiam sie rowniez czy radyjko z jednym RCA wystarczy? wiem ze zalecane sa z 2 RCA ale na czym polega roznica?

jezeli z jednym starczy to brałbym Peiying Alien PY9128T 4x45W sadzicie ze sie na da? jezeli nie to prosze o propozycje.

Jezeli uwazacie ze zestaw skompletowany przeze mnie jest do du... rzuccie jakimis propozycjami tak do 2500+-200zl

z gory dzieki

Allien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego 2500zł to juz jest kwota gdzie mozna sie pokusic o fajny zestaw , co do przodu to zdecydowanie HSK ale moze dla oszczednosci stara rewizja z uwagi na cene lub poprostu uzywki w dobrym stanie , suba nie slyszalem wiec sie nie wypowiem ale do wzmaka musze sie doczepic 4 kanlowka wystarczy bo widze ze nie celujesz w cisnieniowego suba ale zasugeruje zeby nie byl to peying bo jakosc jest lekko skandaliczna , radyjko z 1para RCA rozni sie tym ze zeby podlanczyc wzmacniacz 4 kanlowy musisz uzyc rozdzielacza Y ktory pozbawi cie kontroli nad subem z pozycji radia.

Nie wiem tez jakie masz to raio czy nie zawali calego systemu

 

Ale w chwili obecnej podzielilbym fundusze tak

 

200-300zł na wygluszenie i aplikacje przodu

150-200 kable

700-800zł przod

700-800zł wzmak

400-500 sub

 

 

Chyba ze radio jest takie ze zanizy poziom grania to mozna by pomyslec nad wymiana

 

[ Dodano: 2010-05-11, 10:27 ]

Tylko jeszcze dopisze ze jezeli glosniki mialy by byc nowe to jednak wzmak 4 kanlowy o odpowiedniej jakosci i mocy kosztuje sporo wiec tutaj raczej uzywka byla by rozsadnym rozwiazaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable i wygluszenie licze osobno, wiec jest jest 500zl wiecej za to radio jest na pewno do wymiany,

wzmak peyinga bralem pod uwage ze wzgledu na dosc duza moc 4x120W przy 4 Ohm i niska cena, kierowalem sie tez opiniami o nim ze nie jest z nim az tak zle co do jakosci, ale skoro uwazasz ze nie warto. wzmaki jakich firm polecasz chodzi mi o uzywki za jakimi mialbym sie rozgladnac. a i jaki sub?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze do HSK potrzebuje 125W i nie wiem czy ten u-Dimension JR 4.300 by to uciagnal ale to sa tylko obawy laika moze jakis master by sie na ten temat wypowiedzal.

a wracajac jeszcze do Peiyinga to cienko jest z jego jakoscia wykonania czy grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hsk starej rewizji to 600zł - http://www.allegro.pl/item1014084034_hertz_hsk_165.html - HERTZ HSK do tego widzialbym sony xm6020, do tego na suba sony xm 10020 ( jeden i drugi dostepny w dziale gielda ( razem okolo 650zł ) , jako radio dostepna rowniez w dziale gielda posiadajaca bardzo pochelbne opinie alpine cda 7906 za 450zł i na suba AUDIOSYSTEM HX 08 SQ - 400zł (allegro )

 

 

Oczywiscie jest to zestaw ktory w moim mniemaniu dobrze sie zgra , niektore klocki sluchalem ( poza subem i radiem ) I mysle ze to moze sensownie zagrac

 

[ Dodano: 2010-05-11, 12:33 ]

Zaznaczam ze radio nie ma mp3 ani zadnych bajerow ono ma grac jezeli wolalbys cos nowego to poszukalbym, Alpine cda 9835 lub 9855 moze tez cos z kenwoodow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie napiecie powinny miec RCA na wyjsciu z radia?

moze ktoś jeszcze zapodac jakas alternatywe co do suba i wzmaka?

 

Im wyższe tym lepsze. Z tym ze te gorsze firmy często zawyzaja i ten parametr lub podają jego wartość przy niedopuszczalnych normalnie warunkach. 2V to sensowne minimum. 4V to już całkiem fajnie. Sygnał jest wtedy mniej podatny na zaklucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejne pytanie laika czy złacze RCA jest podobne do złacza AV?

pytam sie poniewaz przy niektorych radiach sa podawane razem a w niekrorych wymieniane osobno.

 

czy rozwiazanie ktore przedstawil sanders156 odnosnie suba i wzmaka to jedyne sensowne rozwiazanie mojego problemu czy istnieje jeszcze jakies wyjscie z tej sytuacji:P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rozwiazanie ktore przedstawil sanders156 odnosnie suba i wzmaka to jedyne sensowne rozwiazanie mojego problemu czy istnieje jeszcze jakies wyjscie z tej sytuacji:P?

 

Wyjsc sa tysiace a to byla taka opcja ktora sam bym wybral gdybym budowal system od poczatku , no moze poza HSK bo je juz mialem i nie zostaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...