Skocz do zawartości

Poprawność podłączenia głośników Weryfikacja rysunku.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich użytkowników forum "Strefa Car Audio" od wielu miesięcy czytam wasze forum i jak to się mówi "uczę się",

 

W moim garażu powolutku dłubię sobie przy moim "car audio" oczywiście wszystko umieszczę w odpowiednim dziale.

 

Mam pytanie dotyczące zabudowy bagażnika, zdecydowałem się i zakupiłem dwa głośniki JBL P1222 oczywiście używane ale w dobrym stanie i za dobrą cenę

 

do napędzenia tych owych głośników posłuży mi wzmacniacz monoblok tej samej firmy co głośniki JBL 14001.

 

I nie wiem za bardzo jak to się podłącza, wiem że dodaje się i dzieli ohm, ale nie wiem czy dobrze to zrozumiałem jak by mi ktoś napisał ja to się właściwie liczy byłbym bardzo wdzięczny. Zamieszczam rysunek jak ja to rozumiem bardzo proszę mnie zweryfikować i poprawić jeśli źle narysowałem. Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam

 

Dane tech głośników:

 

dwa głośniki JBL P1222 (imp 2x2ohm)

 

wzmacniacz JBL 14001 ( możliwość podłączenia 4 albo 2 ohm) ja bym wolał w 2ohm

post-4108-1273560669.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok podłącze jak na rysunku, bo nie wiedziałem o co chodzi z tym mostkowaniem, na rysunku wynika że mam przylutować przewód na innym przewodzie tak jak zaznaczyłem na rysunku, a to wystarczy po prostu poprowadzić dodatkowy przewód z portu przy głośniku tak.

 

Dzięki

post-4108-1273571516.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie musi byc...tylko na rysunku jest tak zrobione bo kto by pozniej sie doczytal gdzie i jaka kreska idzie zrob ze od jednego glosnika kabel idzie do drugiego terminala a pozniej z tego terminala na glosnik albo jak chcesz sie bawic w lutowanie to tez tak moze byc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancje sumujesz przy polaczeniu szeregowym . Przy polaczeniu rownoleglym odwrotność impedancji wypadkowej jest sumą odwrotności poszczególnych impedancji.

 

Czyli np 2 cewki po 2 Ohm dadza 4 lub 1 Ohm. Cewki 4Ohm'owe dadza 8 lub 2 Ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa głośniki JBL P1222 (imp 2x2ohm)

 

wzmacniacz JBL 14001 ( możliwość podłączenia 4 albo 2 ohm) ja bym wolał w 2ohm

 

Kolejny raz zaproponuję ... oryginalność. Jak podłączysz wedle tego "szemata" będziesz miał wypadkową 3 Ω . Ma to swoje wady ale ma też ...zalety, nie bez znaczenia dla tego pieca :wstyd: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wasylwek, Wszystko pieknie ladnie... ale na Twoim "szemacie" jeden glosnik ma impedancje wypadkowa 4Ohm a drugi 1Ohm... wydaje mi sie ze nie jest to bez znaczenia dla samych glosnikow, ich "obciazalnosci" mocowej i sposobu grania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

read between the lines
Ma to swoje wady ale ma też wady

Dokładnie "rozkład mocy" miałem na rzeczy w ...wadach, z kolei ...3 ohm bedzie "lżejsze" dla pieca :wstyd:

Skoro piec jest stabilny w 2ohm to po co kombinować?

 

Kilka osób słyszało u mnie strokera pod zeusem(2ohm podłączone w mostek, o czym producent nie wspomina) i grało to bardzo dobrze, więc nie widzę powodu, żeby kombinować niepotrzebnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

read between the lines
Ma to swoje zalety ale ma też wady

Dokładnie "rozkład mocy" miałem na rzeczy w ...wadach, z kolei ...3 ohm bedzie "lżejsze" dla pieca :]

 

Wiem ze to miałeś na myśli Ale czy wie o tym autor pytania ? Skoro pyta to znaczy ze he won't get any answer by reading between the lines

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...