Skocz do zawartości

Jaka jest różnica HELIX ESPRIT H1000 vs HELIX HXA 1000 QX


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Praktycznie wesja H1000 to taka ..."second edition" wersji HXA parametry elektroniczne te same :hyhy: . To trochę "ospała" linia niemieckich grajków ( w porównaniu do amerykańskich "ostrzydeł" :) na których ostatnimi czasy gonię celu) . Dochodzę do wniosku , że amerykańskie 4x 35 W "dyma" dynamiczniej niż 4 x 50W od fishera niestety nie było mi dane ćwiczyć wyższych Helixów . Niemniej jednak może to ...placebo ale wersja HXA zdaje sie być bardziej oldowa :) więc taka bliższa :] Braxa :/ .

 

Zastanawia mnie ten regulowany DF ...ciekawym jak sie sprawdza w praktyce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad tymi wzmakami tylko prosze o rade czym one sie różnia miedzy sobą ??

 

Esprit to nowsza wersja ... HXA to oldboy tak jak pisze Wasylwek.

Najlepiej spytać fanów marki Helix, którzy przerobili znając życie jeden klocek jak i drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykańskie 4x 35 W "dyma" dynamiczniej niż 4 x 50W od fishera

Nie uogólniaj proszę.

Miałem jeden po drugim RF 2x125W a po nim H500 gdzie na kanał jest jakieś 40W i dynamika była dużo lepsza w niemcu. Nie wspomnę o reszcie pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uogólniaj proszę.

Miałem jeden po drugim RF 2x125W a po nim H500 gdzie na kanał jest jakieś 40W i dynamika była dużo lepsza w niemcu. Nie wspomnę o reszcie pasma.

Nie uogólniam, opisuję swoje wrażenia bo sporo spedziłem czasu z Helixami H400es, HXA 400, HX 40 i dalej twierdzę, że brzmią ..."śniąco" podczas mojej całej przygody z helixami mało było momentów kiedy spowodowały to ...wesołe mrowienie.

P.S. porównanie dokonałem wobec pewnego małego (nie pamietam modelu) oldowego soundstreama (bieda wtedy była :) i mi "umknął" ).

 

Daje sporo , że w zestawieniu z np. jakims clarionem i "ciamciakowatymi" głosnikami może być ...stypa .

 

Oczywiście na suba bedzie ok tym bardziej na tego suba uważam , że ten Helix sporo go "pokrywa" duchem :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...