Skocz do zawartości

Pomoc w zabudowie audio do Nexi ;]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :niepewny:

 

Wszedłem w posiadanie Daewo Nexi, planuje rozbudowę audio w tym autku, plan jest następujący zmodyfikować drzwi tak aby pozwoliły zabudować tam głośnik>165

obecnie jestem już po wygłuszeniu, teraz potrzebował bym pomocy w doborze samych głośników, budżet skromny raczej - 220zł , radio to jakieś słabe LG wiec cudów nie ma...z czasem zasiądzie lepsza jednostka coś z starego CDA...

dorzuciłem do całości wysokotnówki w VW 4,

pytanie jest następujące czy opłaca się je pozostawić i szukać samego(lepszego) midbassu?

jak np Focal A1 FOCAL A1 ALLEGRO LINK

czy też szukać całego zestawu ? DSK?DB ?

 

o ile to możliwe to dobrze by było aby sam głośnik nie był zbyt głęboki bo fabryka nie przewidziała głośników w drzwiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ori tweeter pasuje to zajmij sie midwooferem, i przeznacz na jego dobór swój skromny budzet... Z drugiej strony warto juz szukac madrzejszych midwooferów i pozniej dorzucic piec ale za 220zł nie ma cudów...

 

Zestaw za 220zł to tym bardziej nic mądrego bo po co Ci kolejny budzetowy tweeter?

 

W takiej kwocie ciezko o korzystne rozwiazanie :niepewny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to zadowala, nie oczekuje cudów, prawda jest taka że nie warto inwestować z by dużej dawki pieniędzy w to autko.

 

Powiedz mi jeszcze kolego jedno, bo w wysokim jest podpięty kondensator by go przyciąć, a co w takim wypadku w midbassem ?przetwarzał by całe pasmo? widziałem na nacie jakie uniwersalne zwrotnice, opłaca się inwestować w coś takiego ?

 

no i o ile rozmyślam nad samym midbassem to co polecacie ? nie musi być to nowy głośnik, byle coś dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midwoofer i ttak nie przeniesie pasma tweetera, ale bedzie grał pełnym dla siebie mozliwym pasmem. Nie zawsze to jest złe, wielu producentów przewiduje takie podłaczanie midwoofera, no i kazdy z zestawu odseparowanego moze byc tak podłaczony...

 

Na szybko i na juz, a w przyszłoci piec:

 

Rainbow slx 165:

http://allegro.pl/item1021282538_glosniki_rainbow_tanio.html

 

JBL GT6.0c: - calkiem nienajgorsze...

http://allegro.pl/item1021290666_glosniki_...okazja_bcm.html

 

VIBE model SE60

http://allegro.pl/item1025427525_glosniki_...audio_tani.html

 

Choc nie powiem ze tu:

 

u-dimension el 6 - pod samo radio za te kase fajna propozycja

http://allegro.pl/item1025825929_dimension...ment_165mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znów gdzieś dobrze się naczytałem o RAINBOW, i teraz właśnie próbuje się doszukać artykułu...

dimension hmmm najlepiej pod radiem, no tak

JBL, to jakaś stara seria ? bo o obecnych nie piszą za dobrze ostatnio .. ?

 

wzmacniacz nie wykluczone , sedan to duże autko jest co gdzie montować, poza masa trzeszczących plastików jest spoko :/ na chwile obecną wzmacniacz to raczej plany, obecnie chciałbym wybrać jakiś speaker a potem będzie radio, jestem trochę napalony(?! :niepewny: ?!) bo mam trochę wolnego od szkoły i pracy wiec grzebię przy aucie.

 

a co sądzicie o MACROM M3S.61 MACROM M3S.61 Allegro Link ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HERTZ SPACE 6

 

Te space to chyba jakas stara seria , troche mnie kolor membrany zwodzi bo i w systemie K6 i K6L membrana jest czarna ale bardziej wyglada jak z zestawu K6 , co do tego ile moze kosztowac to jest to finansowo nie doceniany zestaw Hertz , Space to seria ponad HSK i przed MILLE , z uwagi na to ze jestem uzytkownikiem i wiem na ile stac woofery z tego zestawu to bym powiedzial ze i z 250-300zł za nie dac to nic strasznego a podobno woofery od k6 sa lepsze od k6L , cena zesawu k6 przekraczala 1400zł..... wnioski co do ceny wyciagnij sam a co do brzmienia to moge sie tylko wypowiedziec tak - niskie rejestry mimo malo masy oraz nie wielkich rozmiarow graja bardzo dobrze widze ze te tez maja podwojne gorne zawieszenie wiec przypuszczam ze graja podobnie do moich czyli dynamicznie z wykopem a w niektorych drzwiach potrafia tez zagrac dosc miekko , lubia moc u mnie nawet okolo 200wat dostawaly ale i przy 30wat zagraly poprawnie i z dobrym wykopem.... co do reszty to ci nie powiem jak daleko zagraja srednica bo odsluchuje ich tylko przez zwrotke ktora nie wiem jak je tnie ale wydaje mi sie ze dosc nisko raz ze sluchu dlwa tweeter ma predyspozycje zeby zagrac juz nisko wiec ile potrafia w troche wyzszych rejestrach nie powiem ale bass i kick bass jest jak najbardziej na plus i polecam ten zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...