Skocz do zawartości

MDS Intertechnik 12" Multidrive


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Multidrive był tylko 10 calowiec.

Grzegorz 1969 (miał, ma) i porównywał chyba wszystkie, raczej to błędne (forowe) rozumowanie , że 12-tka im nie wyszła.

 

Nie wiem jeszcze co w tym prawdy ale to jak z Aliante są INTERTECHNIK ( membrany z żółtego kevlaru) i NOVA (czarne) , że inaczej grają...pojęcia nie mam nigdy nie testowałem. Jedne z nielicznych grających w cenie do przełknięcia.

Długi czas krążyłem wkoło tych Niemiaszków ale...wysłuchałem sobie , że są inne ... lepsiejsze :padam: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem tak samo po przesiadce z RF powerów na IT10 teraz mam 8 calowego i używam rzadko przeważnie jak chcę sobie zaszaleć przy "tłustym hamerykańskim" HH, dla normalnej gry w zupełności stykają 165 we furtkach :hyhy:

Nie zmuszam nie namawiam nie narzucam...trzeba dojrzeć :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multidrive były też na pewno 8cali, nie wiem jak z 6 i 5:)

 

 

Kiedyś gdzieś mi się obiło o uszy, że np 10 Multi nadaje się do closed i br a Ska najlepiej głównie w BR się spisuje.

 

Miałem 10 Multi w br i oj... dawało to czadu.

 

Ile warta jest 12tka? Jak ładna i pewna to i 400zł. A ponieważ IT mają fajną barwę (według mnie) i jak ktoś ją polubi to i więcej można dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o uszy że MDS'y multidrive miały problem ze zbyt dużym wychyłem i zdarzało się że karkas potrafił przywalić w nabiegunnik - i był zonk Być może dotyczyło to tylko obudowy b-r. Nie widziałem tego nigdy live ale warto na to zwrócić uwagę w razie czego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się odzywać ale miałem MDS12S. W closecie zejścia nie było według mnie. Ogólnie szybko i twardo czego nie lubię Sprzedałem dziadygę za 550zł chyba.

Coś jeszcze mógłby Fubu powiedzieć bo testował moją sztukę u siebie w vectrze na spocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm porównywałem sobie 2 sztuki grajków .

IT MDS-8 wartośc Qts= 0,32 wartość wybitnie predysponujaca go do BR doswiadczenia przeprowadzane na około 23 litrach ze strojeniem około 32-36 Hz ( lubie tak). Closeda sobie podarujmy bo niejedne wofery "grzmią" :hyhy: dobitniej.

Oraz głośnik ...teoretycznie daleki od pojęcia :) subwoofer, mianowicie Dynaudio MW-170 ten z kolei dobroć całkowitą Qts ma wartość 0,52 czyli taki w sumie dobry i do closeda i do BR-a. Zdziwienie moje nastapiło już podczas pierwszych odsłuchów closedowych :) a kiedy ukleciłem do niego BR-a około 27 litrów strojenie podobnie niskie 32-35 Hz mimo TEORETYCZNIE ( tak panowie w te ichnie katalogi i suche dane nie mozna wierzyc jak w obrazek :rotfl: to trzeba organoleptycznie) mniejszych predyspozycji do grania w BR...może nie nokautuje ale pod każdym względem wypadł sporo lepiej od IT.

 

Oczywiście nie neguję IT bo to bardzo dobre, ambitne głośniki ale jak większość pojawi sie coś fajnego,topowego to chinole zaraz zaczynają "kopiować" i takie powtarzalności durnego Qts zaczynają gdzieś ...ginąć i sie szambo robi :) . Zresztą w tych czasach takie postepowanie zauważam w kazdej dziedzinie.

 

Bierz IT bo to wdzięczny grajek, przy czym moje wskazanie jest na 10 calowca z sentymentu ( prawie rok taki woziłem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się odzywać ale miałem MDS12S. W closecie zejścia nie było według mnie. Ogólnie szybko i twardo czego nie lubię :hyhy: Sprzedałem dziadygę za 550zł chyba.

Coś jeszcze mógłby Fubu powiedzieć bo testował moją sztukę u siebie w vectrze na spocie.

 

Ogolnie za duzego porownania nie mam do innych glosnikow aczkolwiek mimo ze ten MDS dostal u mnie kolo 250W RMS czyli ze niedowatowany byl to porownujac do Eminence z ktorym jezdze zjadl go na przystawke do obiadu. Mimo ze MDS w closed a Eminence w BR to MDS robil wieksza pompke w aucie, zejscie bylo bardzo podnobne (ale tutaj moze byc kwestia wyzszego strojenia Eminence) bas byl bardzo precyzyjny jak na moje gumowe ucho. I nie byl ani za twardy ani za miekki, perka ladnie na nim brzmiala :) Ogolnie glosnik zrobil na mnie ogromne wrazenie na to jak gral w closed, i chetnie posluchalbym go poprawnie zasilonego zarowno w closed jak i BR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam oba MDS-y S-ki (10 i 12) i po kolei :

1) Znam subwoofery niżej schodzące -> fakt o tym nawet gdzieś na tym forum pisałem ;

2) Jeden i drugi jest (w Closed) równie szybki -> 12-ka została kupiona przeze mnie aby zejść niżej niż 10-ka i tu się zawiodłem -> nie ma tutaj słyszalnej różnicy. 12-ka jest głośniejsza (cały czas porównuje Closed) przy tym samym ustawieniu wzmacniacza. Jest to głośnik bardzo szybki (w porównaniu do tego co na ogół kupuje się w Polsce. Przez to, że jest szybki i ma bardzo lekką konstrukcję elementów ruchomych gra dość twardo ale .... mi to pasuje. Pomimo 12-to calowej membrany w Closed nie udało mi się go "zgubić". Teraz będę robił testy 10-ki w BR i może jeśli będzie mi odpowiadać szybkość i gra 10-ki w BR wrzucę na testy także 12-kę.

Moje podsumowanie :

Głośniki bardzo szybkie ale znam niżej schodzące, niewiele głośników może im dorównać szybkością. Nie schodzą nisko tak jak niektóre inne konstrukcje. W Closed nie można uzyskać mięsistego przeciągniętego basu -> jest on punktowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i o to chodziło :hyhy: wiec mamy łatwy do napędzenia precyzyjnie grający sub najwyższej klasy.

Powiedzmy nie najwyższej ale naprawdę wysokiej klasy :rotfl: .

Mogę potwierdzić (też wcześniej to pisałem gdzieś), że on gra już poniżej dostarczonych 100 Wat tak jak mniejszy brat 10-ka tyle że głośniej.

Może dla niektórych to stwierdzenie jest dziwne ale ... miałem (znaczy się jeszcze się błąka gdzieś po piwnicy) ML3800 który:

- poniżej 200 Wat nawet nie udawał że gra ;

- od 200 do 300 Wat udawał ;

- powyżej 300 Wat grał a 600 Wat było jego żywiołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...