Skocz do zawartości

moja pierwsza instalacja


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem samochód, przydałoby się jakieś nagłośnienie do niego :P

 

otóż tak

mam do wydania 500 zł [ głośniki i radio ] z tylnimi do ok 600-650 [ bagażnik potrzebuję, tuba odpada ;d ]

więc szału nie będzie

 

oczywiście w przyszłości będe planował rozbudowę tego.

 

jestem fanem rocka i mocniejszego brzmienia,

 

 

ktoś mógłby mi napisać co mógłbym w tym przedziale kupić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego oczekujesz, jakiej muzyki słuchasz, jaki masz samochód - napisz coś więcej? Jeśli już chcesz coś kupić to raczej tylko i wyłącznie używki bo za te pieniądze nie kupisz niczego sensownego z nowych rzeczy...Ja bym podzielił Twoje zakupy na parę etapów np. najpierw radio, potem zbierać na porządne głośniki, potem jakiś wzmacniacz - masz za mało $, żeby coś sensownego z tego wyszło, niestety...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem że jestem fanem rocka i mocniejsego brzmienia ;p [ myślałem o hardcore chodź wsumie słucham każdej muzyki ]

w podpisie napisałem też jaki mam samochód ;p

 

używki mam, najbardziej mi zależy na radiu, ale chciałbym się z nim wyrobić do 300-350 zł [ nówka, nie chce używek, naprawdę ]

i głośnikami przednimi [ ew te z przodu pujdą do tyłu na początek, bo nawet dobrze grają ]

 

 

 

aaa i nie oczekuje luksusu, chce normalnie móc posłuchać muzyki :P [ nie musi wiedzieć o mnie całe osiedle, wsumie mi to nie potrzebne ;p ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A drzwi chociaż masz wygłuszone? Czego oczekujesz od radia - jakieś USB czy coś innego?

 

Jeśli nie wymagasz niczego konkretnego to możesz wziąć Helixy DB 62.1, jakieś wygłuszenie. A co do radia to za te pieniądze szukałbym jakiegoś Kenwooda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, Helix chyba bedzie najlepszym wyborem w tej cenie, ja równiez słucham rocka i byłem zadowolony z tego zestawu choć grał pod samym radiem. Co do radia odradzałbym kupno nowki w tej cenie, kolega kupil podobne radyjko kenia i niczym nie zachwyca, dobrym wyborem pod te helixy myle ze bedzie

KENWOOD KDC-W6537U

http://www.allegro.pl/item1008925665_kenwo...usb_karton.html

podobny model testowałem pod DB i dosyc przyjemnie zagrało :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

JHA pozwole sobie zasugerowac ze skoro gdzies w przyszlosci bierzesz pod uwage rozbudowe ( byc moze o wzmacniacz do glosnikow na przod i tyl ) to warto bylo by przemyslec o[pcje z takim radyjkiem CLARION CZ 209 poniewaz dysponuje juz dwoma parami RCA co daje wlasnie mozliwosc podlaczenia wzmaka 4 kanalowego , pozatym nic mu nie brakuje jezeli chodzi o wyposazenie a i marka jezeli ma to jakies znaczenie duzo bardziej renomowana niz blaupunk i pionier , co prawda nie jest to 250zł a 350zł ale to przyszłosciowy zakup , do tego zamiast helixow wybralbym takie polaczenie MS-660 + GMS-25C oczywiscie dostepne na allegro , dzieki temu miescisz sie w budzecie i masz nie gorsze glosniki niz helixy a radyjko juz na przyszlosc i oczywiscie jezeli jestes zdecydowany na glosniki z tylu rowniez mozesz zakupic drugi taki zestaw lub jakies coxy choc z uwagi na mozliwosc w zestawie odseparowany na korygowanie ustawien tweetera raczej i na tyl polecam w/w zestaw...... Ale jest jeszcze druga opcja ktora bym bardziej sugerowal mianowicie radio i glosniki z przodu zostaja tak jak wyzej napisalem ale zamiast glosnikow na tył poroponuje zakup chocby mat wygluszajacych APP ktorych koszt z przesylka to okolo 100zł i wygluszenie za ich pomoca drzwi , nie jest to proces skomplikowany a daje naprawde wymierne efekty jezeli chodzi o odtwarzanie nizszych rejestrow , sa to rezultaty tak duze ze nawet zakup glosnikow duzo drozszyh i pominiecie tego kroku moglo by powodowac ze glosniki za 150zł zagraly by basem i kickiem duzo lepiej niz glosniki za 1000zł bez wygluszonych drzwi.....

 

To tak odemnie ale to tylko moje zdanie ktore badz co badz warto przemyslec :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerszen, rozumię bo sam stałem przed takim wyborem i najpierw kupiłe nowe radio, obecnie zmieniłem a uzywana jednostke w tej samje cenie co poprzednie radio , róznica ogromna w jakosci i nie załuje, i czasami nozna trafic jakąś używke w idelanym stanie. Ja tylko daje propozycje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o propozycje z kenwoodem to zgodze sie ze jest to nie gorsze radyjko od w/w clariona ale z jednym zastrzezeniem , mniejsza mozliwosc rozbudowy systemu natomiast dzwiekowo kenio i clarion sa do siebie zblizone nie tylko szeroko pojeta jakoscia ale tez profilem brzmienia , sa dosc naturalne i zrownowazone nadaja sie wlasnie dobrze do odtwarzania muzyki z wokalem i nie sa meczace w gornych rejestrach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jezeli masz 500zł na sprzet a i z tego wolalbys wydac polowe to staje sie bez sensowne doradzanie , to nie elka zeby budowac systemy za 500zł tutaj dostaniesz rade jak je wydac w miare optymalnie , w miare bo masz swoje wymagania jak np. nowy sprzet , wyglad tez sie liczy , maja byc mp3 wiec jest to ucinanie skrzydel jakosci dlatego sa to w miare optymalne propozycje . Prawda taka ze gdyby mialo byc na 100% optymalnie to bym ci napisal wydaj caly budzet na przygotowanie drzwi do montarzu :P Ale tak nie zrobilem i inni tez masz propozycje dwoch glosniczkow i dwoch radyjek , a swoj wyznacznik ze pionier , sony blauopunkt to wyznacznikowe marki w swiecie Car audio musisz troche zmienic bo jedyny blaupunk jakiego szlo sluchac to blaupunkt bremen na moj sluch , sony - tu nie sluchalem lepszych modeli do 1000zł to chlam :P , pionier RS to z nowszych co slyszalem i daje rade a polka budzetowa tez kiepsko , alpine chce marketingiem zdobywac klientow na tansze modele a nie ich jakoscia , natomiast clarion i kenio sa stosunkowo tanie i zaryzykuje ztwierdzenie ze sa to firmy bez konkurencyjne jezeli chodzi o zakup radia do 500 nowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...