Skocz do zawartości

SUB w drzwiach


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem bo coraz bardziej potrzebuje bagaznik pusty i suba co chwile musze wyciagac co mi srednio pasuje , pomyslalem sobie czy jest mozliwe przygotowac drzwi tak zeby poradzily sobie w nich suby , konkretnie myslelem o raptorach 6' , raczej myslalem o panelach go zabardzo sobie nie umiem wyobrazic ich grania w drzwi ale moze sie myle..... jest to w tym momencie tylko luzn mysl i chcialem zobaczyc co o tym myslicie

 

Mialo by to byc pociete do 200HZ raptor , space 6 - od 200hz i dalej jak zwrotka pozwala no i tweeter , raptory w panelach , space 6 w drzwiach ale nie fabrycznym miejscu tak mniej wiecej na w polowie drzwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włsnie sie obawialem ze moze z tym byc wiecej problemu niz na szybko przemyslalem , co do RE i moje woofery potrafia clkiem niezle napompowac powietrza w nogawki ale nie potrafia niestety skutecznie zagrac njnizszych czestotliwosci a wlasnie zejscia bym szukal w drzwiach ,

 

Jezeli braknie miejsca w przednich to jest tez opcja ordynarnych paneli w drzwiach tylnych bo akurat pasazerowie mnie specjalnie nie obchodza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tylne drzwi przerobić na suby? Dorobić panele?

Sanders dziecko, remont czy zwierzak?

 

EDit: Już o tym napisałeś. Może kup ze szrotu tylne drzwi od Vectry i zrób z nich obudowę testową. Na allegro znalazłem nawet za 50zł gołe drzwi, 90zł w miarę kompletne. Wyrzeźbisz, udoskonalisz jak będzie ok to przeszczepisz do auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanders dziecko, remont czy zwierzak?

 

 

Towar na allegro :)

 

Już o tym napisałeś. Może kup ze szrotu tylne drzwi od Vectry i zrób z nich obudowę testową. Na allegro znalazłem nawet za 50zł gołe drzwi, 90zł w miarę kompletne. Wyrzeźbisz, udoskonalisz jak będzie ok to przeszczepisz do auta.

 

 

No tk jest to jakis pomysl ale ma jedna wade zeby go realizowac najpier trzeba by wydac pare setek na glosniki a jak sie pomysl nie sprawdzi to zostane z przetwornikami ktore badz co badz bedzie ciezko odsprzedac za uczciwa kase bo kto szuka subow 6'

 

 

Nawet 8' wiekszosc gardzi , choc myslelem jeszcze o MDS 06 ale czytajac temat na strefie o nich doszedlem do wniosku ze chyba nie warto ,

 

 

Jak zwykle kombinuje :)

 

Gdyby nie LPG w kole to bym suba zabudowal w podlodze z jakas mocna maskownica , jeszcze myslelem poprostu o boczkach bagaznika i jest to niezle rozwiazanie i calkiem racjonalne ale jak jade po towar to potrzebuje kazdego litra pojemnosi bagaznika bo nawet na tylne siedzenia zawalone , no i dochodzi jeszcze kwestia ze jak sobie teoretyzowalem to doszedlem do wniosku ze z subem z przodu latwiej wszysko ladnie do kupy pozbierac i moglo by to ulatwic walke ze scena :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaski :P czyli coś a'la Aliante :) , uDim RM, Helix itp i... umiejętny montaż jakiejś budki około 10 l pod siedzeniem (siedzeniami czyli x 2 :) )

Kombinowalem coś u siebie takiego ale...docelowo pod siedzeniem pasażera zmieściłem piec na suba i 2 kondzioły bowiem zwyciężyło...lenistwo :P i uporczywe wmawianie, że co dobra, strojona "krzynka" to nie dziwoląg ograniczony miejscem :P .

 

P.S. suby w tylnich drzwiach (kiedy nie ma miejsca w bagaju) to dobry pomysł... na pewno też się da a nie "inwestowałbym" w SUBBASOWCE mniejsze niż 20 cm choć można (niektórzy zarzekają się, że im basiora z 13-tek starcza :hyhy: )

 

hmmmm... juz jakis czas temu przestałem "liczyć" ile kosztuje moje audio było to mniej więcej kiedy "ustrojstwo" grajace nieznacznie zbliżyło się do ceny auta :hyhy: , sam wiesz , że trzeba "sypnąć grosiwem" jak się chce "mieć miedź" :P

================================================================================

=

Jest jeszcze opcja zabudowy schowka pasażera ...piknie się basior z resztą zestraja a z racji "bycia" w środku sądzę, że styka jeden 20centymetrowiec...nawet na omegę kombi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienił bym K6L na K8L :hyhy: .

 

Myslelem o tym i to bardzo powanie , tylko w Polsce nie osiagalne a we wloszech troche cena mnie przerasta chocby za same woofery ale naprawde od dawna biore to pod uwage i kiedys na bank zrealizuje :P

 

Nie wiem jak to w vectrze wygląda, ale widziałem kilka projektów gdzie sub był w nogach pasażera.

 

Kiepsko z miejscem a moja kobita ma dlugie nogi :rotfl:

 

umiejętny montaż jakiejś budki około 10 l pod siedzeniem (siedzeniami czyli x 2 :rotfl: )

 

 

To u mnie totalnie nie wykonalne , tak jest to wszystko zbudowane pod siedzeniami ze nawet bym nie zmiesci swoich wooferow z drzwi ( 39mm ) gdy bym obudowal je skrzynka :hyhy:

 

 

Cos widze Panowie ze zakonczy sie na jakims standartowym rozwiazaniu czyli sub ( naszczescie moj nie wymaga duzej obudowy bo nawet w 18lkitrach sobie milo radzi ) wiec cos plaskiego i mozliwie dlugiego bedzie trzeba zrobic , albo zakup k8 , gdybym sprzedal swoje za cene za jaka chodza na ebay to doplata nie bedzie duza a jak sprzedam w polsce to...... starczy na waciki :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie sa rarytasy ale na ebay sa za nie uczciwe ceny a w Polsce mimo ze nowe to koszt 950zł to uzywki jak mialem na licytacji to skonczyly sie na 380zł zestaw za wiecej chodza juz nawet HSK bo sa forumowym hitem a mialem porownanie i moje zdanie zostalo potwierdzone ze i srednica i wysokimi sa lepsze.... ale coz takie moje ryzyko ze nigdy nie kupuje forumowych hitow i pozniej mam problem z odsprzedaza :hyhy: , musze to wszystko przemyslec i wybrac jaka sensowna opcje nie dokladajac za duzo $ do sprzetu bo narazie mnie nie stac na pompowanie kasy w system
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcys, na Twoim przykladzie, caly zestaw hertza HSk, mowie o tych starszych ktory na alle chodzi nowy 599 zl, chodzilby w uzywkach za 300 zl jezeli masz w takiej cenie to z checia wezme, Sanders ma racje,że ze sprzetami malo znanymi a niekoniecznie gorszymi jest problem z odsprzedaza, jak nowe kupil za 950 to 500 zl za uzywki to i tak dobra cena... a 380 to jednak dosc malo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie za 500 bylem w stanie oddac , pamietam ze w tym czasie co je wystawilem to same woofery od hsk poszly za prawie 300zł wiec uznalem ze nie ma sensu sprzedawac i dobrze zrobilem bo po poprawie aplikacki i wzmaka wykrzesalem z nich jeszcze troche i wiem ze stac je na duzo wiecej tylko musze sie dorobic jakosciowego mocnego wzmaka :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kad mi sie to wzielo ale z pewnoscia z subem w drzwiach przeprowadzalbym proby zeby go ciac wyzej niz normalnego , nie wiem do jakiej czestotliwosci carpower sobie jeszcze sprawnie radzi i probowalbym podniesc maksymalnie czestotliwosc ciecia , poniewaz w kwesti tego suba z przodu mialby to byc nie konwencjonalny 3way , oczywiscie jestem amatorem wiec teoretyzuje ale z pewnoscia jak bedzie okazja to sprobuje oczywiscie jezeli sub bedzie mial predyspozycje zeby isc troche wyzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kad mi sie to wzielo ale z pewnoscia z subem w drzwiach przeprowadzalbym proby zeby go ciac wyzej niz normalnego , nie wiem do jakiej czestotliwosci carpower sobie jeszcze sprawnie radzi i probowalbym podniesc maksymalnie czestotliwosc ciecia , poniewaz w kwesti tego suba z przodu mialby to byc nie konwencjonalny 3way , oczywiscie jestem amatorem wiec teoretyzuje ale z pewnoscia jak bedzie okazja to sprobuje oczywiscie jezeli sub bedzie mial predyspozycje zeby isc troche wyzej

Ale sub to sub i nie służy do nadrabiania innych braków ! należy go ciąć jak sub'a a od wyższych rejestrów jest mid http://www.gae.pl/fiat-brava

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprobowac moge prawda ?? :hyhy:

Pewnie masz racje a i ja znam teorie ale fajnie jest pokombinowac szczegolnie ze jezeli producent daje glosnikowi mozliwosc pracowac w czestotliwosciach wyzszych niz powiedzmy do 50Hz czy do 80Hz to ja bym chcial sprobowac jak sie zachowa w przypadku 120hz ale takie kombinacje tylko w przypadku suba w drzwiach , moj bagaznikowy gra do okolo 60hz

 

[ Dodano: 2010-04-29, 18:19 ]

Sprawdź dokładnie wymiary i wagę raptora6 :hyhy: .

 

:rotfl: Raptor w drzwiach to gruba gimnastyka :rotfl: a jak sie uda zamontowac to drzwi opadna :hyhy:

 

 

Widze ze pomysl jest nazbyt nie przemyslany i ma wiele wad ale jak sie cos w glowie urodzi i czlowiek widzi zbyt wiele plusow jakiegos rozwizania to dobrze jest zalorzyc taki temat zeby pomysl zostal oceniony na zimno i wytkniete minusy i o to tu chodzilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie używasz w znacznym stopniu schowka pasażera to tam można by 8" wstawić.

Swego czasu wstawiłem 8" do schowka E30 Cabrio - bas zostaje w środku, nie "wyłazi" na ulicę i dobrze wspomaga 16stki w drzwiach. Zejścia szczególnie niskiego nie ma ale zdecydowanie poprawiło to "czynnik zabawy" w systemie no a przecież w takim aucie to głównie o to chodzi bo z opuszczonym dachem o smaczki ciężko.

Pozdr.

Kamyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko dlaczego nie szukasz o jakim Emphaserze pisałem na Elce :hyhy: .

Może raz na jakiś czas zaufał byś moim sugestiom :hyhy: .

Widzisz, bo człowiek uczy się na błędach, wprawdzie najlepiej na cudzych a nie własnych, ale jak chłop ma ambicje ..... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...