Skocz do zawartości

Dobór sprzetu-jest wzmak jaki woofer?


mamusa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakiś czas temu kupiłem od forumowego kolegi greg-si wzmacniacz Denon DCA-3400 - czyli dość oldskulowy piecyk o przyjemnym (powiedział bym nawet lekko "hajendowym ") brzmieniu. Jako że samochodu jeszcze nie mam nie spieszy mi sie z kompletowaniem klocków, ale że wpadło troche kaski to chciałbym kupić coś na przód. Tymczasowo będzie to grało w Seacie Altei(furtki nie wygłuszone)- docelowo w moim aucie(cięzko odgadnąc co to będzie-narazie niesprecyzowane plany :P).

 

Budżet to 400zł MAX, raczej skłaniałbym się ku nowym wyrobom, chyba że kupie od kogoś znanego z forum. Nie obraziłbym się gdybym miał wydać mniej a efekt byłby równie dobry :P

 

Muzyka jakiej słucham to delikatny rock, house, soul, trochę drum'n'basu, lata 70',80', Beatelsi, Czerwone Gitary, ale również polski hip-hop/rap i disco z przełomu XX/XXI wieku :P Lubię wysuniętą przed szereg średnicę; miękki,szybki bas bardziej niż niskie zejście i nieco ostrą górę.

 

Problem jest taki że 2way mają często nieco schowaną średnicę - tym bardziej jeśli chodzi o niski budżet. Z drugiej strony 3way jest ciężkie do zazwrotkowania... dlatego nie wiem co wybrać.

 

Ostatnio w seju mojego kumpla montowaliśmy dość eksperymentalny system - woofer od zestawu Tonsil Speed 1700 i szerokopasmówka bodajże markowana przez Visatona( 10cm-przeznaczenie raczej domowe). Woofer cięty bodajże przy 1,5k(nie ja robiłem zwrotke więc nie powiem dokładnie), szerokopasmówka całym pasmem. Efekt dość ciekawy, aczkolwiek brak nieco najwyższych częstotliwości. Wiem że rozwiązania niezgodne nieco ze sztuką CA, więc pytanie - czy taki zestaw ma prawo bytu w aucie czy dobre brzmienie to efekt placebo? :P

 

Chętnie spróbowałbym czegoś takiego u siebie, jednak myśle że bez tweetera się nie obejdzie, a szerokopasmówkę(czy raczej średniaka) trzeba będzie ciąć - pytanie tylko jakiego konfigu szukać. Te woofery Tonsila myślę że w tej kasie to dobry wybór- co dalej? Może jednak 2way? :rotfl: Proszę o propozycje poparte argumentami/doświadczeniami a nie recytowanie modeli :P

 

Pozdrawiam.

 

---EDIT---

 

Na allegro wiszą Monacory SPH-102KEP za 170zł od zaufanego człowieka-pytanie tylko czy warto mierzyć w nieco kombinowane 3way na początek-tym bardziej że przetwornik raczej domowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większości CAudiowych for... utarło się wiele "dziwnych" mitów, łącznie z "trudami" 3 dróg :P nie powiem, że to szybka "wrzutka" i gra ale...

Już po "całokształcie" Twego postu, wręcz "nakazuję" :) Ci iść Twoją (słuszną) drogą.

Sam kiedyś rozważałem budowę 3 way w oparciu o "współosiową" góro-średnicę podobne dylematy jak Twój (odradzanie przez "forowych" fachowców) odwiodły mnie od tego projektu , a szkoda :) .

Co do takiego układu powinien sie wypowiedziec kolega powalla bo z tego co wiem ćwiczy takie coś ( bynajmniej nie za namową "psełdo fachowcoof" pisownia zamierzona :P ).

Nie polemizowałbym z "placebo" raczej dopatrywałbym się zysków z fizycznej bliskości :hyhy: (bez skojarzeń) sredniaka z tweterem.

 

Ja bym szedł tym tropem :hyhy:

---------------------------------------------------------

Najgorsze to "przysłonięcie" pola widzenia przez niemałe zabudowy takich grajków bo jednak "wypada" umieścić je w okolicach przedniej szyby pojazdu a taki współosiowiec mniejszy niz 10 cm to lipa będzie raczej, inaczej nie znam mniejszych współosiowców godnych polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że utwierdziłeś mnie w przekonaniu że mój pomysł nie jest całkiem idiotyczny :) To teraz bardziej konkretne pytanie : współosiowy średniak/góra wystarczy czy jeszcze wspomagać go typowym tweeterem(można go ciąć wtedy bardzo wysoko).... Do obu kombinacji prosiłbym o jakieś propozycje sprzętowe, bo w car audio nie siedze długo-co za tym idzie nie wiem za czym się rozglądać mimo sprecyzowanych wymagań brzmieniowych :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom...będzie ciężko znaleźć "ambitnego" współosiowca.

Wspomnianego Monacora ...wykorzystać jego korektor fazy do zamocowania małego twetera albo coś w ten deseń .

Wszystkie wspolosiowce to taka ...liga ni w pipe ni w oko ot...poprawny budżet.

 

Hmm mi kiedyś do moich amierzeń podeszło coś od firmy DLS ale ten fabryczny "doklejony" tweter ewidentnie zalatywał budżetowym ostrzeniem, mimo wszystko poszedłem w budowę "standardowego" 3 way po prostu ... łatwiej to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej wychodzi infinity kappa , bo tweeter jest OK (opinia tego wspomnianego "znafcy")...tylko najtaniej to znaczy 430zł :/ . Ja mam infinity ref 4022 i jest tam 19mm kopułka "jedwabna" (nie sprawdzałem) . Gra znośnie , a że jest wyżej cięta to się nie męczy i nie "cyka" i nie "świerszczy" jak w innych coaxach z plastikowymi pseudo-kopułkami . Kolega whitedevil mógł je bezpośrednio porównać do DegoPO i ... Dego poszło na allegro :) . Nie piszę że to cud miód ale za 50zł (nówki ok 200) ciężko wybrzydzać i na razie muszą grać aż zbiorę kasę na kappy ... lub coaxy z morela :P .

 

PS:Pewnie te nasze 10 infinity to najlepiej zasilane coaxy , bo u mnie pędzi je LR , a u kolegi VR .. i to jeszcze w obu przypadkach w biampie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym spróbował Kappy, tylko że to 450zł + do tego jakiś woofer w furtki który nie będzie "zaniżał poziomu"... a to już znacznie wykracza poza moje możliwości finansowe... Chyba jednak wstrzymam się jeszcze troche czasu aż wpadnie coś kasy-samochodu i tak jeszcze nie ma :hyhy:

 

[ Dodano: 2010-05-07, 18:23 ]

Sorka że post pod postem ale nie chce tworzyć nowego tematu.

 

Ktoś mógłby wygłosić jakieś opinie o CDA-7832R?? Stoi na Allegro w fajnym stanie za niedużą kasę tylko że nigdy u nikogo go nie widziałem w instalce i zastanawiam się czy warto w to to inwestować. Wyposażenie jestem świadom jakie posiada-czyli oprócz 3xRCA i cyfrowego właściwie nic, ale na tym mi nie zależy- dawno podjąłem decyzje że brnę w oldskulowe klocki :hyhy: Pozostaje tylko kwestia brzmienia... można porównywać go z np. 7944 czy 790x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam sponsoring na radyjko (400-450zł - ale nie obraził bym się jakby wyszło poniżej ) ale potrzebuje go kupić szybko(na gwałt potrzebne dla taty-będzie grało w jego aucie dopóki nie przygarnę do siebie ;D). Prosiłbym o doradzenie w wyborze. Kryteria brzmieniowo/muzyczne w pierwszym poście, chodzi mi głównie o SQ, wyposażenie na dalszym planie. To moje propozycje z Allegro, chciałbym wybrać coś z tego:

 

-Clarion DRX960rz

-Alpine 7832r

-Clarek DRX9375RW (niestety ochydny brązowy panel)

-CLARION DRX9575R

 

Możecie podawać inne propozycje-z tym że zależy mi na czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między clarionami nie ma jakiś ogromnych różnic w brzmieniu.

9375 ma jeszcze starszy typ przewodu do procka i zmieniarki(szyna C-bus), a 9575 i 960 mają cenet(kwadratowy wtyk). Więc to kwestia później czy chcesz jakiś procek i zmieniarkę dokładać. Jeśli nie, to 960 jest najlepszym wyborem, bo ma funkcje, które DPH910 umożliwia, ma wbudowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odświeżam temacik, zakupy posunęły się do przodu, czas na kolejne ciężkie wybory. Wszystkie kryteria w 1 poście.

 

Na chwilę obecną jest to co w podpisie, Refy puszczone będą w bi-ampie z pasywną zwrotką. Potrzebuje czegoś porządnego w furtki, suba narazie sobie podarujemy - więc musi to być coś dość mocarnego. Ciął je będe przy 400-500HZ.

 

Jeśli chodzi o woofery to mam kilka "wizji". Cena max 300zł, fajnie by było trafić coś taniej.

-DLS R6 - wszyscy do 3way polecają, myslę że trafię w tej kasie

-Hertz HSK - generalnie jakoś mniej mnie interesują, ale jak się trafią w dobrej kasie...

-MDS06- cięzko trafić używki, nowe wykraczają poza budżet, ale mimo to mój faworyt

-miejsce na wasze propozycje :)

 

W kwestii wzmaka nie mam bladego pojęcia czego szukać. Nie wymagam żadnych filtrów ani innych bajerów. Moc? Koło 2x100RMS (raczej powyżej niż poniżej) w cenie do 250zł - myślę że jakiś Kenio zdałby egzamin.

 

No to narazie tyle, czekam na propozycje.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coaxy z morela :P .

 

Jak Integra Ovation 4 u ojca w Leonie.

Jest to dowód na to, że można połączyć, koaksjalny przetwornik w słupku i woofer w drzwiach, a konkretnie TEC SQ6, Jarek niech mnie poprawi jeżeli gdzieś strzeliłem gafę :P

Tam cały system gra pod DLS'em A7 i 9835R, czyli można pobawić się w takie cuś.

 

 

A co do wooferów, jak lubisz twarde brzmienie to dorzuć sobie Macrom EXT.MW6, szybkie i dynamiczne również są wspomniane wcześniej TEC SQ6.

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TEC SQ6 wykracza trochę ponad budżet, o tych Macromach to chyba nawet przy 2x takim budżecie nie mam co myśleć... ale dzięki za wskazówki, czekam na dalsze propozycje :)

 

 

 

Jakby można było to prosiłbym moda o zmianę nazwy tematu na jakiś bardziej odpowiadający sytuacji...

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...