Skocz do zawartości

Wygłuszanie skrzyni , kiedy pojemnosc sie zmniejsza a kiedy


sanders156
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze wygluszenie skrzyni moze powiekszyc jej pojemnosc widziana przez glosnik ale czy kazdy material powieksza ta pojemnosc ?? Moje pytanie wynika z tego ze mam suba chcwilowo w swojej skrzyni testowej ( poj. 36litrow , scianki 38mm , w zestawie dystanse na rozne rozmiary glosnikow oraz takie smieszne wypelniacze mojego pomyslu - 2litrowe cegielki z drewna wkrecane w skrzynie dla zwiekszania i zmniejszania objetosci ) , wpakowalem w nia glosnik Hollywood X2 1040 i wygluszylem skrzynie prawie w polowie gąbka zamknieto komorkowa i teraz pytanie bo obliczylem ze ta gabka zabiera 14litrow wiec zmniejszylem pojemnosc do 22litrow czy ja powiekszylem ??

 

Jezeli powiekszylem to jest na to jakis sposob zeby wiedziec o ile ??

 

 

Poprostu glosnik gra teraz mniej wiecej tak jak w skrzyni 24litrow ale bardziej miekko troche malo dynamicznie natomiast w 20litrowej bez wygluszenia gra twardo ale bardziej precyzyjnie , o co chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy materiał twardy (w tym gąbka , wełna itp.) zmniejsza objętość skrzyni o objętość materiału (ponieważ gąbka zawiera "powietrze" to oczywiście z racji tego, że jest elastyczna powietrze nie zmniejsza objętości). Gdybyś umieścił w skrzyni np. szczelnie zakręcony słoik szklany z powietrzem w środku to oczywiście z racji tego, że słoik jest nieelastyczny zmniejszył byś w tym wypadku objętość skrzyni o objętość słoika z powietrzem.

W Polsce dość niefortunnie użyto określenia zwiększenia objętości pozornej i stąd te dywagacje. Wypełnienie skrzyni gąbką czopową, watoliną, wełną itp. ma na celu rozproszenie kierunkowej fali powodowanej ruchem membrany głośnika i przekształcenie jej w bezkierunkowy wzrost ciśnienia w skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...