Skocz do zawartości

odtwarzanie mp3 z opóźnieniem


Michał ALL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam nadzieję że dobrze umieściłem temat. Posiadam Chryslera Pacifice w którym mam fabryczny sprzęt grający. Jest to radio z cd i kasety a do tego pod spodem w osobnym panelu zmieniarka cd/dvd na 6 płyt. Niestety mimo to nie odtwarza on nagranych na płytę cd lub dvd plików muzycznych w formacie mp3. Zakupiłem odtwarzacz mp3 i podłączyłem go do zewnętrznego wyjścia cinch przewodem jack 2x cinch. Po włączeniu mp3 sprzęt samochodowy chwilę myśli pojawia się na wyświetlaczu D1 --:-- mp3 już gra a w głośnikach cisza pojawia się w końcu napis AUX i gra muzyka. Ale po skończonym utworze pojawia się znowu D 1 --:-- , mp3 na sekundę się zatrzymuje wybiera kolejny utwór zaczyna grać ( w głośnikach cisza) równo po 3 sekundach od rozpoczęcia utworu pojawia się napis AUX i znowu gra. Ale pierwszych 3 sekund każdego utworu nie słychać. Zwróciłem uwagę że sprzęt chyba reaguje na ciszę. Jeśli ostatnie sekundy utworu to cisza, pojawia się już D1--:-- mp3 przerzuca na kolejny utwór i znów w głośnikach słychać muzę dopiero po 3 sekundach, a nie od początku. Jakieś sugestie? Dodam tylko że na słuchawkach mp3 chodzi normalnie kończy się utwór zaczyna następny i wszystko jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ma jeśli sprzęt samochodowy jest na radiu mogę nacisnąć klawisz chyba "mode" i pojawia się napis AUX i mp3 zaczyna grać ale w chwili końca utworu pojawia się D1 --:-- i mp3 zaczyna grać następny utwór a w głośnikach cisza. Po 3 sekundach od rozpoczęcia kolejnego utworu znowu na wyświetlaczu pojawia się AUX i gra muzyka ale nie od początku utworu tylko w 3 sekundzie. Dodałem do plików po 4 sekundy ciszy przed utwór "dokleiłem" do czasu trwania, myślałem że te 4 sekundy spowodują że sprzęt w tym czasie przerzuci się z D1 --:-- na AUX i część dźwiękowa utworu zacznie się normalnie. Ale nie D1 --:-- jest przez tych pierwszych 4 sekund dodanych przeze mnie i kolejnych 3 sekund dźwiękowej części utworu. Czyli gnój reaguje na ciszę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle na ciszę co na sygnał pojawiający się na wejściu aux. Przelacza się w ten tryb dopiero po wykryciu jakiegoś sensownego sygnału, a te 3 sekundy to miedzy innymi zabezpieczenie systemu przed przypadkowym przelanczaniem się w wyniku zaklucen itp. Nie znam tego radia ale jeśli w utawieniach nic nie ma to jedynie ingerencja w elektronike wchodzi w grę jako sensowne rozwiazanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie jest instrukcja obsługi Pacificy http://instrukcja.pl/i/instrukcja_obslugi_...sler_pacifica_3 i gdzieś od 154 strony jest opis radia

 

[ Dodano: 2010-04-23, 22:55 ]

Zrobiłem eksperyment, obciąłem z jednego utworu ostatnie sekundy czyli końcówkę na ledwo słyszalnym dźwięku i ciszę do końca utworu. Bez zająknięcia zagrał następny utwór od początku w następnym utworze był cisza na końcu i już wyskoczyło D1 --:--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...