Skocz do zawartości

Głośny pisk!! Problem


chabas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Skończyłem podłączanie wszystkich gadżetów i mam pewien problem... W momencie gdy włącze zapłon wydobywa się strasznie głośny pisk i trwa on, aż do włączenia systemu i tak jakby wzbudzenia żródła audio (tzn karta dzwiękowa)... Gdy już system się włączy wszystko ucicha i jest pięknie ładnie...

 

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam CarPC ale wlasnie nie chodzi o alternator ;D

 

Pisk pojawia sie gdy jest zalaczony wzmacniacz ale jeszcze komputer sie nie wlaczy i jest to naprawde bardzo wysoki dzwiek ... W momencie gdy wlaczy juz sie Windows to wszystko ucicha i alternatora tez nie slychac (mialem tak wczesniej)...

 

Karta na USB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychac było alternator. Czy pisk ustaje gdy Windows jest już w pełni zaladowany czy gdzieś w połowie ładowania? Masz mikrofon ? Jaka to karta? Czy piszczy tez na zgaszonym silniku?U mnie pomogło zastosowanie aktywnego huba zasilanego z przewodu remote. Wtedy karta dostaje napięcie zaraz po przekreceniu kluczyka a nie dopiero po zalaczeniu portów USB. Wada tego rozwiązania jest to, ze czasem są problemy ze stanem wstrzymania systemu. Nie korzystam z tego wiec mi to nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisk ustepuje w momencie gdy jest ekran ładowania windowsa (ten z logo)... Nie mam mikrofonu, karta Creative Xi-Fi 5.1 pod USB, czy na zgaszonym to nie pamietam ;/ sprawdze jak wroce do domu..

 

Musze dokladnie posprawdzac podlaczenia... Masz Waski jakies idea? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ta sama kartę :P I u mnie problem był taki, ze karta dostawała zasilanie z USB - a o o pojawiało się własnie momencie o którym mówisz. Wtedy karta niejako "zwierala" swoją wewnętrzna impedancja wszelkie zaklucenia. Problem rozwiazalem tak, ze zastosowalem aktywny hub USB zasilany z kabla remote. Wtedy karta startuje od razu. Choć znów słyszałem ze na niektórych płytach głównych może być problem.. Inny sposób to dorobić prosty przekazniczek zalaczany z portu USB i sterujacy sygnałem remote wzmacniacza - odpal się komp i zalacza dopiero wtedy wzmacniacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no jest to jakies rozwiazanie... Sprobuje co sie stanie jak bede miec odlaczona karte dzwiekowa czy tez cos sie bedzie dziac i wtedy bede miec jasna sprawe...

 

Jak mialem pierwsza instalacje moja w samochodzie pod CarPC to tez wlasnie mialem dzwiek alternatora ;P Ale teraz jakos jest dobrze ;P

 

A moze cos z uziemieniem byc nie tak?? Bo nie uziemialem dodatkowo akumulatora..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze jak odlaczysz kartę to dźwięk nadal będzie. Ale sproboj. Pisk może być wywołany przedostawaniem się zaklucen EMC z peceta do kabli sygnalowych. Wtedy mógłbyś spróbować "uziemic" obudowe peceta, jeśli jest metalowa. Oczywiście trzymanie kabli rca z dala od kompa oraz kabla VGA czy USB jest wskazane :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze kabel SATA ładnie przylega do RCA :P Tez może być z tym problem. Dysk w pobliżu karty.. plastikową obudowa kompa.. Wszystko może siac do wzmacniacza :wstyd: Trzeba by to jakoś ekranowac. Ale wcześniej pokombinuj co się stanie jak odsuniesz wszystko co z audio od cyfrowej części.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o kaluze wody :P:D Czasem wilgotne powietrze potrafi zdzialas wiele zlego, zwlaszcza w sprzecie komputerowym, przy duzych czestotliwosciach sygalow. A moze po prostu cos nie laczylo jak powinno.. Wiem ze u mnie sieje kabel VGA choc jest grubosci palca wskazujacego i kosztowal maly majatek :] Wystarczy na 10 cm zblizyc RCA ( a te tez nie naleza do budzetowych ) i mamy w glosnikach pelen obraz pulpitu Windows :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waski a Ty masz jaki zasilacz?? Wlasnie sie doczytalem, ze moge Remote wzmacniacza puscic przez zasilacz M2ATX... I chyba tego sprobuje ;D Moze bedzie jeszcze lepiej... :P

 

Tylko dla pewnosci:

J6 Controls amplifier via remote ON/OFF. Left pin is RMT, Right pin is GND

 

Podlaczyc lewy pin do Remote we wzmacniaczu, a mase zostawic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam M2 ATX - czyli ten sam co Ty. Remote mam podlaczone pod wyswietlacz bo moge wylaczyc wyswietlacz razem ze wzmakiem dla oszczednosci pradu a komp sobie chodzi zeby potem szybko wystartowalo wszytsko. Nie jestem pewnien ale wyjscie remote z M2 jest po prostu polaczone z wejsciem sterujacym zasilaczem. Czyli wszytsko jedno gdzie podlaczysz. Ale jesli chcesz probowac to tak, lewy pin do REM i GND wolne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...