Skocz do zawartości

Załozenie firmy car audio


borat123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurs obsługi widlaka to na pewno %-)

a tak na serio to trzeba mieć ogrom wiedzy, doświadczenie i wielkie zdolności manualne, najlepiej troche się znać na elce...

No i zadając takie pytanie raczej Cię to dyskwalifikuje w tej nie małej dziedzinie...

Oczywiście jest to moje subiektywne odczucie.

A drugie wyjście zatrudnić: elektryczka, tapicerka, stolarka i osobę kompetentna w CA ;-)

Pozdrawiam

To tak na początek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałeś dodać o budżecie na poczatek okolo 90 tys na zakup sprzetu do pracy, materialow , wynajecia lokalu ,reklame ,zakup CA bo cos na polkach musisz miec , miec wyliczone koszty na tak zwane darmowki montazowe aby zachęcić klienta akurat do ciebie idp. itd tego mozna wymieniac sporo

pamietaj chcac wejsc na rynek trzeba miec naprawde albo dobra reklame i to za gruba kase albo swietnych ludzi co zazwyczaj kosztuje tyle samo bo nikt nie bedzie prcowac u ciebie za 1500 zł netto przykladem jest tapicer gdzie dostaje nie mniej niz 2400 bo sie dobrze zna na swojej robicie a paprokow jest sporo

koszty na początek sa spore a potem jeszcze większe bo rynek CA jest dosc ciezki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od odwiedzin stosownego urzędu :wstyd: celem założenia działalności gospodarczej :P

 

Rzeźnik :

a powiedzcie mi jak zarobic milion ? najlepiej gotowa recepte

"Ręcami" :P ...tymi ręcami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obserwując rynek CA w Polsce z boku napiszę tak :

Potrzebne jest :

1) Wiedza z zakresu akustyki ;

2) Wiedza z zakresu elektryki przede wszystkim samochodowej ;

3) Wiedza z zakresu przetwarzania i obróbki materiałów drewnopodobnych , tworzyw sztucznych i materiałów obiciowych (tapicerstwo) ;

4) Około 15.000 - 20.000 tys na podstawowy dobry sprzęt do montażu i obliczeń ;

5) Jakaś kwota na sprzęt do odsprzedaży (nie wiem jaka) ;

6) Doświadczenie, doświadczenie i doświadczenie (może być na własnych instalacjach) ;

7) Jakaś wiedza z zakresu marketingu i reklamy ;

8) Pasja i dokładność ;

Wystarczy na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borat123, zależy o jaki sklep/firmę Car Audio ci chodzi.. Jeżeli chcesz żeby była to firma kilku - osobowa to musisz się liczyć z dodatkową opłatą pracowników a takie firmy mają branie jak już są dość popularne na rynku dlatego też na początku może załóż jednoosobową firmę oby szybko nie splajtować... Jak będziesz miał już jakieś uznanie i ludzie Cię docenią to klienteli będzie więcej wtedy możesz pomyśleć o powiększeniu grona firmy. Na twoim miejscu nie podpalałbym się i doedukował się w tej dziedzinie typu ,,lekturki", zloty, konwersacje z ludźmi którzy w tym siedzą, jakieś fuchy DIY, wykonaj kilka zabudów itd. Jak Ci będzie w miare szło to możesz pomyśleć coś dalej.. Od miasta dużo zależy, czy jest konkurencja, czy ludzie mają pieniądze i jakiekolwiek potrzeby zakładania sprzętu C-A. Jest bardzo dużo czynników, warto zrobić wywiady, ankiety itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś umieć :

Dobrać np. kable do prądów.

Posługiwać się :

lutownicą, wyrzynarką, wiertarką, obrabiać tworzywa sztuczne etc, mieć "wewnętrzny zamysł majsterkowicza-kombinatora"

Posiadać minimalną wiedzę nt. działu zwanego akustyką. Dodatkowo warto w tym "zawodzie" znać elektrykę motoryzacyjną.

 

Brutalne na koniec, posiadać pewien kapitał początkowy :P który czasem można ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

borat123, napisz może czy i jakie masz doświadczenie, może wykształcenie jakieś techniczne, co zdzialales itp. Moja osobista opinia jest taka ze zadanie takiego pytania przez Ciebie raczej dobrze nie rokuje. Osoby obeznane w temacie CA doskonale wiedza na co zwrócić uwagę i jak zacząć. Jedyny problem to kwestie papierkowe, wybór sposobu rozliczania itp ale z tego można się dowiedzieć na odpowiednich portalach czy samych urzędach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW. najlepiej miec dobrego znajomego stolarza i tapicera... najtaniej to Ci wyjdzie..

bo zanosic do innych zakladow to nie zarobisz na czynsz i ZUS a z drugiej strony.. robiac wszystko samemu i nie majac doswiadczenia na 99,9% to Cie przerosnie. Albo poproostu nie bedziesz sie wyrabial czasowo..

To tylko sprawa wizualna.. a reszta czyli chocby minimalna wiedza z zakresu elektroniki, akustyki.. elektryki samochodowej, niejednokotronie mechaniki.. oprocz tego musisz sie obaracac w temacie bo jak wypadniesz na kilka miesiecy to juz jestes w plecy..

Nie liczac juz zatrudnienia ksiegowej itd...

 

Powiem Ci na wlasnym przykladzie..

Mieszkam w srednim miescie ok 100k mieszkancow,

-jestem po elektroniku,

-mam wlasny "warsztat" (parter w mojm domu oko 90m2),

-rodzice prowadzili rozne dzialalnosci i z papierami by mi pomogli..

-jakies tam zadolnosci manualne mam, bo zrobilem juz kilkanascie sprzetow do samochodow roznym ludziom i jak narazie kazdy byl bardzo zadowolony.. zabudowy bagaznika, rozne panele, gluszenie drzwi,, wyliczanie skrzyn itd. itp.. wraz z doradztwem

- o elektryce samochodeowej troche wiem jak i o mechanice. (dodatkowo pomaga wyksztalcenie)

- umiem wykonywac podstawowe obliczenia :P (prady, rezystancje, chociazby wiedza z zakresyu geometrii)

-jakas tam obsluge programow pomagajacych w projektowaniu skrzyn jest obowiazkiem..

 

I powim Ci ze dalem sobie spokoj.. a kiedys naprawde chcialem.. bardzo.. jednak

- miasto male i nie zawsze byl sezon na sprzet

- sprzetu do pracy trzeba soporo aby to szlo szybko i estetycznie

Obecnie hobbystycznie robie sprzety, i wez pod uwage ze moja wiedza jest baaardzo mala w porownywaniu z innymi uzytkownikami forum... a wiekszosc z nich tez traktuje to jako hobby..

Ponad to musisz:

- wiedziec chociaz jak gra kilkanascie najpopularniejszych wzmacniaczy na ryku glosnikow, zestawow itp..

- miec rozeznanie w firmach..

- i masa innych rzeczy o ktorych napisali/napisza inni...

 

samo oprogramowanie w profesjonalnej firmie...... to kosztuje.. bo na jakims freeware ciezko cos robic.. musisz miec legal.

 

- da sie zrobic sprzet uzywajac malej cyrkularki, katowki wiertarki i wyrzynarki.. ale meki przy tym jest od cholery.. do tego obic.. czy esteycznie obszyc trez trzeba umiec..

A do obszywania jeszcze trzeba miec sprzet..

 

wyliczac moznaw nieskonczonosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

massiv88a tutaj popieram

 

spróbuj poki co załozyc jednoosobowa "firme" i wtedy zrobisz rozeznanie jak Ci to bedzie szło...

 

Car Audio to ciekawa dziedzina ale wymaga ogromnej wiedzy (juz nie bede sie tu powtarzał jakiej)

 

sprawdz na poczatek zapotrzebowanie na CA w Twojej okolicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale nie lepiej zajac sie tym co potrafisz robic?

 

Moze to jakis sondaż majacy na celu badanie reakcji uzytkowników różnych forów internetowych...?

 

Dla mnie temat iscie prowokacyjny... Chyba ze autor rzeczywiscie jest zdecydowany porywać sie z motyką na ksieżyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

dodam coś od siebie.

 

Nie wiem gdzie dokładnie kolego mieszkasz, jaki jest popyt i podaż na usługi związane z branżą CA w Twoim mieście/regionie ale od razu powiem Ci że na dzień dzisiejszy to trudny kawałek chleba.

 

Sam prowadzę warsztat samochodowy (pełna mechanika itp itd) i do tego montuję CA, robię jakieś zabudowy.

 

Na początek tak jak koledzy - musisz mieć wiedzę i po prostu smykałkę do "rzeźbienia" o sprzęcie do wykonywania usług i lokalu nawet nie wspominam.

 

Ja mieszkam w mieście 80tysięcznym i oprócz mnie usługi CA oferują jeszcze dwa miejsca.

 

Jeśli bym miał bazować jedynie na tym to bym nie wyżył. Za zwyczaj zakładam jakieś Xpłody w golfach czy temu podobne Maggnaty.

 

Grubsze akcje zdarzają się rzadko.

 

Przemyśl sprawę kilka razy, przeanalizuj rynek i ceny sprzętu - bo np frezarka z biedronki ci się słabo nada tak samo jak wkrętarka czy pilarka...

Na początku są koszta z którymi się trzeba liczyć i nie można ich lekceważyć - można łatwo popłynąć...

 

Życzę owocnych przemyśleń i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...