Skocz do zawartości

2x JL AUDIO 12W0 opinie i porady


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zaczerpnąć Waszych opinii na temat suba JL Audio 12W0 wersja 4 ohm. Zastanawiam się nad zaaplikowaniem dwóch sztuk takich subów do skrzyni dzielonej closed 2x30L. Co możecie powiedzieć o ich szybkości, precyzyjności i zejściu? Poradzą sobie przy szybkiej muzyce? Głośniki mają 125W RMS, i chciałem je pędzić wzmacniaczem Alpine 3539 2x150W, tylko pytanie czy poradzi sobie z nimi? Przód to R6+MT-37+778 aktiv. Z góry dzięki za sugestie i porady.

http://www.procarsound.com/catalog/product...;osCsid=0f341...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam te modele JL-a to wg mnie jedne z najlepszych ( miałem też 10W0, 12W3V3, 12W6V2, 10W6 )

Będziesz miał szybkość i fajne zejście i super jakość.

Jeden gra już bardzo fajnie, dwie sztuki zrobią ładne zamieszanie.

Obecnie mam Rockforda RFD2112 ( 30cm, 500RMS, cewka 3", kosz odlew) ale myślę nad powrotem właśnie do JL-a najchętnie 2x10" ale na to nie ma miejsca tak więc pewnie zagości 1x10 lub 1x12"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem nigdy styczności z produktami JL, dlatego poprosiłem o pomoc. Czy te głośniki sprawdzą się w skrzynkach 30L? Słucham głównie szybkiej muzyki i nie lubię przeciągania basu. Miałem kiedyś Alpine Type-R 1242D 12'' i narobił mi takiego bałaganu w aucie, że wyleciał po tygodniu, ni jak nie mogłem się z nim oswoić. Membrana w JL'ach wygląda na lekką i mam nadzieję że głośniczki zagrają szybkim i punktowym basem. Jeszcze pozostaje kwestia nakarmienia tych przetworników, czy 150W wystarczy? Czy może szukać czegoś mocniejszego i bardziej jakościowego niż Alpine 3539?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz wsadzonego 12W0 w około 30l skrzyni i dla mnie jest to mocno średni sub. Niby jak go się nisko zetnie to jako tako się zgrywa, ale dla mnie to nie ma ani zejścia, ani szybkości. Dla mnie jego największą zaletą jest mały apetyt na moc, sub zupełnie przeciętny, najtańszy macrom bardziej mi odpowiadał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedajesz na giełdzie IT MDS10 więc :

1) Nie, JL nie będzie tak szybki jak ten Intertechnik -> nawet na to nie licz ;

2) Z dwóch JL 12W0 nie uzyskasz takiego natężenia dźwięku ;

3) W skrzyni Closed nie uzyskasz takiego zejścia jak IT MDS10 w BR (dobrze zrobionym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuchałem dzisiaj tych subów i powiem szczerze, że rozczarowałem się, faktycznie, o szybkości można tylko pomarzyć, łomotu trochę narobiły, ale nie o to mi chodziło. Szukam suba, bądź subów, który będzie szybszy, albo chociaż tak samo szybki jak IT MDS 10, ale zależy mi na odrobinę większym kopie niż oferuje IT. Co byście poradzili?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem na tym forum :

1 ) MDS12 -> 20% większa moc trochę wyższa skuteczność minimalnie niżej schodzi 35L CL lub 65 BR ;

2 ) RA12W -> 400 Wat (podobno bez problemu przyjmuje dużo więcej) schodzi dużo niżej 35L CL lub 65 BR (to opinia moich znajomych u mnie nie grał ale mam do nich pełne zaufanie) ;

3 ) Aliante 12 -> opis zbędny :P .

Kolejność od najmniej do najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że MDS12 jest dużo gorszym przetwornikiem niż MDS10.

Z czasem odczułem niedosyt używając MDS10 w BR i szukam jakiejś mocniejszej i szybszej alternatywy.

O RAW12 wcześniej nawet nie słyszałem, a Aliante wykracza zdecydowanie po za budżet.

 

Woolly24 może nie zapłaciłem za nią zbyt wiele, ale to nie jest to czego oczekiwałem.

Po za tym, nie wiedziałem, że przyjedziesz z ciemulka19, gdybym wiedział wcześniej, że to Ty, to z chęcią bym rzucił okiem na Twoją rzeźbę w E46 :)

 

Hmm jakieś inne alternatywy Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem gdzieś, że MDS12 jest dużo gorszym przetwornikiem niż MDS10.

Ja te głośniki mam szanse porównać bezpośrednio w tym wątku : http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/mtx-audio-vt10155.htm umieściłem nawet zdjęcie wszystkich trzech "gagatków" w jednym bagażniku. Mam jeszcze wszystkie trzy więc jeśli chcesz to zapraszam, możesz podjechać i wyrobić sobie własne zdanie na ich temat :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woolly24 może nie zapłaciłem za nią zbyt wiele, ale to nie jest to czego oczekiwałem.

Po za tym, nie wiedziałem, że przyjedziesz z ciemulka19, gdybym wiedział wcześniej, że to Ty, to z chęcią bym rzucił okiem na Twoją rzeźbę w E46 :rotfl:

 

Hmm jakieś inne alternatywy Panowie?

 

Ktoś musiał mu ją tam dotransportować :P Okazja będzie jeszcze nie raz do zobaczenia i posłuchania, wszystko ciągle robione a czasu brak. Czasem jak coś zrobię to to mi znów nie pasuje i przerabiam i poprawiam i ciągle w kółko. Nie spieszy mi się z instalacją więc dam jej czas "dojrzeć". Do 500 zł szukaj rockforda P3 10 cali. W clozecie fajnie to grało jak miałem to w civicu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...