Skocz do zawartości

Problem z Alpine CDA-9855r


Morfi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam problem z odpaleniem mojej nowej Alpinki CDA-9855r. Dostałem wreszcie do niej kostkę (u mnie w regionie kupienie czegoś bardziej unikatowego jest bardzo ciężkie) i dziś postanowiłem ją wreszcie podłączyc w aucie, przy okazji sprawdzic zmieniarkę, którą dostałem i ogólnie się pobawic nowym nabytkiem. Niestety po podłączeniu wszystkiego do kostek iso radio w ogóle się nie włącza...

 

Podpiąłem kostkę do radia, podpiąłem kostki do wtyczki ISO w aucie i niestety alpinka się nie obudziła. Początkowo myślałem, że nie ma masy, tak więc włożyłem ją w kokpit, przekręciłem kluczyk w stacyjce i znów nic. Rozpiąłem więc wszystko, spiąłem od nowa i niestety znów niepowodzenie... Poniżej załączam album zdjęc:

 

http://img411.imageshack.us/g/20100401116.jpg/

 

 

Teraz pytanie, mam w domu aku i chciałbym ją podłączyc "na krótko". Jestem już tak wk.... że wolę się upewnic na forum, jak ją podłączyc:

 

Czerwony na kostce to +12V

Czarny to masa(-).

 

Czy gdy podepnę pod aku tylko te dwa przewody, to radio powinno zacząc działac, czy jeszcze coś muszę podpiąc?

 

 

Dodam, że poprzednie, przejściowe radio gra w aucie (jakiś hjundaj).

 

Ps.

Miałem się dzisiaj brac za podniesienie podłogi w aucie, a tu taki ZONK...

Na dodatek jeszcze mi ci (c z kreską na górze) nie działa na windows 7... wrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze sprawdz kolory tych pinow z tej nowej kostki co kupiles i popatrz na ta ktora do ktorej bedziesz ja podpinal, bo moga byc kable gdzies zamienione i nie ruszysz za chiny, kolega ostatnio kupil "dedykowana" do alpine kostke, w sklepie sie pomylili i dali od pioneera (co okazalo sie pozniej) musielismy przekladac piny bo wszystko bylo do gory nogami

a tak po za tym to bezpiecznik w radiu i w kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik w radiu jest OK - sprawdzony miernikiem i wizualnie. Aku, które stoi w domu sprawdzone, sprawne. Kable do radia podpiąłem "na krótko" - tylko czarny i czerwony, bez kostki i... radio się nie budzi... Jestem lekko mówiąc zirytowany... i już nie wiem, co mam robic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie taj pisalem wyzej sprawdz te piny dokladnie

 

Najwyraźniej będę musiał to sprawdzic. Z tego, co czytałem na forum opla, to w standardowych kostkach podtrzymanie jest gdzie indziej. Jutro wszystko sprawdzę (nie mam siły już dzisiaj się z tym bawic. Jutro też ruszam z budową podłogi w aucie, ponieważ patrzenie na klocki stojące na półce mi się już znudziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem chwilę czasu i pogrzebałem przy aucie. Okazuje się, że teraz stare radio nawet przestało grac. Sprawdziłem bezpiecznik w kabinie - jest cały. Wymieniłem na nowy. Nadal oba radia nie grają. Chyba czas podjechac do jakiegoś elektryka...

 

co ciekawe, w starym radiu wyświetlacz zaczyna coś wyświetlac - jakby wszystko się zapalało na nim, jednak nie włącza się. Spięty na krótko w domu odpala bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pociagnij plus i minus z aku bezposrednio do radia

 

na kablu plusowym daj bezpiecznik kolo 10A kilkanascie cm od aku ( jak najblizej) i gotowe

 

ja mam tak u siebie i jest niezawodnie

 

Zależy mi na tym, aby radio wyłączało się wraz ze stacyjką - powód prosty - radio nie wyłączy wzmacniaczy, a rano nie będę mógł odpalić auta. W poniedziałek od rana będę walczył z tą elektryką.

 

Najgorsze jest to, że nie mam garażu i od razu mam zbiegowisko sąsiadów obok auta, głupie spojrzenia (zazdrośników u mnie nie brakuje...), komentarze itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aku pociagniesz tylko stałe zasilanie ( tzw podtrzymanie ) a wzbudzenie ze stacyjki - jeśli na ori kablach się pojawia to problemu większego nie ma, jeśli nie, to trzeba poszukać takie miejsce w którym pojawia się napięcie tylko po przekreceniu stacyjki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...