Skocz do zawartości

Magnat xpress 12


Quailo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam..!

 

Posiadam głosnik Magnat xpress 12, jego parametry to :

 

średnica: 300 mm

pasmo przenoszenia: 20-1500 Hz

moc RMS: 200 W

moc max: 400 W

impedancja: 4 Ohm

skuteczność: 93 dB

Re: 3,3

Fs: 27

Vas: 106

Qts: 0,6

Qes: 0,66

Qms: 6,1

Xmax: 10

cewka: 50 mm

 

muzyka jaka słucham , to techno, pop, Reggae i ogólnie muzyka jak gra eska

 

do budowy skrzynki uzyje płyty wiórowej o grubości 19 mm.

 

bagażnik mam zajety przez butle z gazem , i jak mierzyłem wolne miejsce w bagazniku , to wyszło mi ze maksymalne wymiary obudowy to

(najlepeij jak by była z bass reflexem prostokatnym)

wys - 45 cm

szer - 30 cm

długość - 60

wiekszej skrzyni tam nie zmieszcze, to so potymalne wymiary .

 

 

samochód to rover 200.

 

PS: po wstepnej rozmowie z bbartasswlkp doradził mi ze najlepsza objetosc dal tego głosnika to bedzie 45 L + 3 l na głosnik , @ 37 hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hyhy: Wielkie dzięki :hyhy:

 

[ Dodano: 2008-03-09, 12:19 ]

Ojj przepraszam , ale podałem złą grubość płyty wiórowej, ona ma 18 mm a nie 19.

Jak zbuduje skrzynie z tymi wymiarami co sa na rysunku wyżej, ale z płyty 18 mm to zaważy to na jakości dźwięku..??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Ile bedzie Hz z 33 litrów na tym głośniku ??

Rozwin tą mysl.. Bedzie tyle , a własciwie.. Jaki sygnał dasz taki bedzie miał.

 

[ Dodano: 2008-09-05, 13:49 ]

W skrzyni zamknietej bedziesz miał podbicie w granicach 70hz

 

[ Dodano: 2008-09-05, 13:56 ]

Ja bym mu zrobił zamknieta ale 70litrową.. Zyskasz wieksza skutecznosc i lepsze zejscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijam myśl:

Z tego co do tej pory sie dowiedziałem to objętością stroimy rezonans który określa się w Hz. A im ich mniej tym bass niższy :)

Myślałem nad 50 litrowym domkiem bo za nisko tez nie chce zchodzić.

Ja chciałbym wystroić na 30-35 Hz i niewiem ile dać mu miejsca zeby tyle mieć.

Możesz mi to jakoś obliczyć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wymiarów co podałes wyjdzie ci domek 60litrowy. I ja bym zrobił bude pod te wymiary. Jesli chcesz zamknietą to ok a jesli chcesz BR.. Nisko strojony oznacza dlugi port.. ktory zabiera ci litraz w skrzyni.. Jakbys robił rure bass refleks to mozna dac 10cm srednicy i dlugosci 24,5cm wezsza rura np 80mm i dlugosc tylko 15cm..

Projekt bartassa tez jest dobry ale taki port zabiera skrzynce ponad 6litrow.. Objetosc w ktorej bedzie grał glosnik to 43litry.. Dla tego glosnika troszke mało.. Wolałbym zrobic zamknieta bo to ze tak nisko zestroisz to i tak nie da ci super niskiego basu, bo skrzynia 43litrowa strojona na 30hz da ci bass 30hz ze stratą 7db (3db to dwa razy glosniej, lub ciszej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdzie ci niezej bo express ma duzy vas i zalecana skrzynia to.. Nie bede mowił:)

Ja bym zrobił bude jak najwieksza bo ten glosnik lubi duze pojemnosci.. Wsadzanie w 30litrow tez ma sens ale bedzie slabszy basik.. Ja ci BR nie polece-zagra to, bo zagra ale rewelacji nie bedzie. Skoro i tak nie uzyskasz Super glebokiego basu to ja bym postawił na dynamike(czyt skrzynia closed). Moją opinie znasz a teraz poczekaj co dopowiedza inny..

 

Dla przykładu dzis robilem skrzynke zamknieta dla klienta pod glosnik The bass Pump i grał on w bass refleksie.. Chcial zmienic skrzyneczke zrobilismy mu 40litrową zamknieta.. Spadek bassu nie był duzy ale przestało mu buczec bassem tylko ładnie grało i podobało mu sie ze nie wali na zewnatrz tylko w aucie.. Szybka muzyka i odjechał 100% zadowolony..

 

[ Dodano: 2008-09-05, 18:52 ]

Ze swoim strojeniem chciales zjechac na 30-35hz.. Skutecznosc w małej budzie BR dla takiego strojenia jest bardzo słaba, dlatego wychodzi moja propozycja dla zamknietej skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku mowilem o zamkniętej :) tylko litry mnie interesowały bo te 33L to wydawało mi sie za mało. Ze wstepnych pomiarow bagażnika to moge nawet wyciągnąć 70 L . Wiecej niemoge bo mam zapasówke w pokrowcu no i zostanie troche miejsca na jakieś małe zakupy :)

Czyli tak jak mówiłeś wcześniej to robie 60-tke :szok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam odnawiam troche temat bo mam problem ze skrzynia BR pod dwa Magnat Xpress 12, czy ktos moze podac litraz takiej skrzyni ze stojeniem w okolicach 34-38Hz, wiem ze skrzynia wyjdzie dość spora a wymiary bagaznika są bardzo ograniczone, max jaka moze sie tam zmieścić skrzynia to ok 80cm na długość, 38cm na szerokość i wysokość. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł prosze o pomoc moze ma ktos jakiś projekt był bym wdzięczny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...