Skocz do zawartości

skrzynia do sonica


terrorsiejem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam ! ma ktoś może gotowe już wymiary do carpowera sonica 10".

słucham tylko rapu chwilowo mam go wsadzonego do skrzyni około 35-40 litrów BR ale chciał bym zmienic ją na szczelinówke. I teraz prośba czy mógł by mi ktoś wyliczyc jaka pojemnośc i szczelina byłą by dobra dla 35 hz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to ciężko do tego głośnika zaprojektować dobrą obudowę ponieważ jest ona mała i nisko strojona na dodatek wylot musi mieć dużą powierzchnię.

Przykładowo może być to 40L

Wtedy szczelina ma wymiary 5x36cm i długość dla strojenia:

30Hz - 140cm

32Hz - 120cm

35Hz - 100cm

 

Robione w winisd ale warto by było jeszcze wklepać to do bassbox'a bo winisd za dokładny nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go od gościa który miał zestrojonego na 35Hz. jest to wyśmienity głośnik do rapu.

No i co z tego że ktoś przed Tobą miał go w tak zestojonej obudowie? Suba robisz pod siebie i swoje preferencje, a że słuchasz hip hopu to chyba lepiej zestroić nieco niżej - np. na 30Hz.

Zyskasz na zejściu, i popularnie zwanym "mięsie" :padam: gdy stroisz skrzynkę wyżej, zyskujesz nieco na szybkości i impulsie kosztem zejścia. Poza tym strojąc na 35Hz masz bardzo duże podbicie w tym zakresie co będzie przekładało się na to że pewne bity będzie grał cicho a niektóre głośno co oczywiście fajne nie jest. Na dodatek poniżej częstotliwości strojenia głośnik zaczyna zachowywać się jakby grał bez obudowy, więc tym bardziej nie jest dobrze go stroić wysoko.

Poświęciłem chwilę czasu aby rzucić okiem co wyjdzie podczas symulacji w bassbox i wg. symulacji i przemyśleń wyszło 37L @ 30Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale to o niczym nie swiadczy.... Sam sie przekonałem o tym najdobitniej. Helona na pierwszy strzal tez zestroilismy na 30hz.... To nawet w czarnym bicie przeszkadzało... Finalnie został wtedy na 37/38hz.

 

Najkorzystniej dla kolegi aby klepnal sobie skrzynke na tunelach nie na szczelinie to sam bedzie sie mógł o tym przekonac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyskasz na zejściu, i popularnie zwanym "mięsie" gdy stroisz skrzynkę wyżej, zyskujesz nieco na szybkości i impulsie kosztem zejścia. Poza tym strojąc na 35Hz masz bardzo duże podbicie w tym zakresie co będzie przekładało się na to że pewne bity będzie grał cicho a niektóre głośno co oczywiście fajne nie jest. Na dodatek poniżej częstotliwości strojenia głośnik zaczyna zachowywać się jakby grał bez obudowy, więc tym bardziej nie jest dobrze go stroić wysoko.

Poświęciłem chwilę czasu aby rzucić okiem co wyjdzie podczas symulacji w bassbox i wg. symulacji i przemyśleń wyszło 37L @ 30Hz

A co z siodłem na wytrzymałości mocowej, które często powstaje przy nisko strojonej obudowie(powyżej Fb)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...