Skocz do zawartości

Skrzynia basowa + wzmacniacz


WoWi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zastanawiam się nad kupnem skrzyni basowej, oraz wzmacniacza pod nią i szukam czegoś dobrego. Mój samochód to VW Polo 9N 5drzwiowy. Słucham głównie czarnej muzy, oraz dobrego house, electro. Zależy mi na jakości gry, a także dobrego zejścia i mięsa jak to bywa z czarnej muzie. Budżet w granicach 1200-1500 zł, no chyba, że będzie potrzeba więcej to może coś się wykombinuje.

 

Obecny stan mojego CA to:

- wygłuszone przednie drzwi matą bitumiczna Standartplast

- z przodu głośniki PowerBass L-60C

- wzmacniacz Sony XM-6020

- radio PIONEER DEH-6100BT

 

Bardzo proszę o fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka na pewno BR, do czarnej muzy musi się sprawdzić.

Co do strojenia, hmmmm ??

W granicach 35-36Hz, ale wtedy może być zamuła w elektro i house, np.

Co do suba, na pewno jakiś amerykaniec, rzucający mięsem na lewo i prawo.

Kolejne, używki czy nówki ??

Budżet przewiduję i wzmak i suba ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromny zdaniem to jeżeli przetwornik jest używany z głową, to po co pchać się w nówkę ??

Na Twoim miejscu zagadałbym do Łukasza - mastah22.

Obecnie posiada jedną sztukę RE SE 12D4 za dobrą kasę.

Kupujesz wtedy suba od człowieka, który dba o sprzęt i użytkuje go z głową.

A co do wzmacniacza to wydaję mi się, że Audio System F2-300 spokojnie w mostku przy 2Ohm dałby radę temu głośnikowi.

Mocy powinno spokojnie wystarczyć, bo piecyk legitymuję się mocą ponad 700W RMS przy 2Ohm.

Natomiast moc przetwornika to 600W RMS, także do spokojnego i rozważnego użytkowania i słuchania, powinno Ci spokojnie wystarczyć.

Będzie, powiedzmy z jakością i zatrzęsie budą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli nie taka opcja, to coś innego jesteś wstanie polecić?

 

Jeżeli jednak dalej chcesz aby sub był nówką, to możesz również zastanowić się nad Cerwin-Vega VMAX-12.4

Do robienia zamieszania oraz jeżeli oczekujesz zejścia, to ten przetwornik również się nada.

Nówka sztuka kosztuje w granicach 800 zł.

Na allegro stał niedawno również ten piecyk o którym wspominałem.

Wtedy zmieścisz się w budżecie a i pewnie jeszcze na piwo zostanie

 

Ale ja jednak dalej upieram się przy swoim

Tańszym kosztem kupujesz suba od Łukasza, a pewnie oddałby Ci go ze skrzynką, więc roboty mniej i większa kasa zostaje Ci w portfelu i wtedy możesz kupić sobie za resztę, nawet skrzynkę browara :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostaje jeszcze opcja RE SR12D4.

Mniejsza kasa, mniejsza moc, stosunkowo mniejsze zapotrzebowanie na prąd.

Chociaż on dobrze by się poczuł jakby dostał tak spokojnie w granicach 500W RMS.

Wtedy pokazałby swój pazur i swe prawdziwe umiejętności.

Co do subów PB, to nie miałem z nimi do czynienia.

Chociaż mogę się jedynie domyślać, że zagrają na podobnym poziomie co RE, w końcu to też amerykańce.

Co do Hertza to tylko seria HS, ale z nią może być ciężko do dostania i tylko używka, niestety

Natomiast nie wiem jak się spisują nowe serie, jak choćby HX, bo nie miałem ich nigdy w łapach ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak http://www.allegro.pl/ite..._hcca_12_2.html

i jakiś wzmacniacz

 

Pomijajac fakt ze cena byla okazyjna i dlatego juz ich nie ma ale skoro budzet jest do 1500zł a glosnik ktory polecasz to nawet w tym przypadku 900zł to polec jednak jakis wzmak bo jestem ciekawy czy za 600zł znajdziesz dobre 2kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak http://www.allegro.pl/ite..._hcca_12_2.html

i jakiś wzmacniacz

 

Pomijajac fakt ze cena byla okazyjna i dlatego juz ich nie ma ale skoro budzet jest do 1500zł a glosnik ktory polecasz to nawet w tym przypadku 900zł to polec jednak jakis wzmak bo jestem ciekawy czy za 600zł znajdziesz dobre 2kW :D

 

ależ oczywiście że nie znajde jednak jak bym miał 1500 pln na wzmacniacz i głośnik wolał bym kupic tego orionka i 600 pln wrzucic do skarbonki :D kiedyś do pieca się dozbiera. ale to moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak http://www.allegro.pl/ite..._hcca_12_2.html

i jakiś wzmacniacz

 

Pomijajac fakt ze cena byla okazyjna i dlatego juz ich nie ma ale skoro budzet jest do 1500zł a glosnik ktory polecasz to nawet w tym przypadku 900zł to polec jednak jakis wzmak bo jestem ciekawy czy za 600zł znajdziesz dobre 2kW :D

 

ależ oczywiście że nie znajde jednak jak bym miał 1500 pln na wzmacniacz i głośnik wolał bym kupic tego orionka i 600 pln wrzucic do skarbonki :D kiedyś do pieca się dozbiera. ale to moje zdanie.

 

I ciekawe jakbym w mój samochód to zmieścił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tak naprawde czego szukasz i oczekujesz bo jeden potrzenuje 500-1000wat na subie a inny tak jak ja jest w pelni zadowolony z suba 170wat 10' pod piecykiem 225wat i mimo ze slucham czernych rytmow mam go w closed zeby bylo bardziej uniwersalnie ibo i szybki bicik nie raz poleci a autko moje nie jest male i basu jest w sam raz a nawet wiecej niz potrzebuje bo slucham na subie zciszonym na -2 w skali do 7 a ktos inny powie ci rob elektrownie w aucie

 

Ja powiem AUDIO SYSTEM HX-10SQ + Audio System Twister F2-300 = 1300zł i dobre granie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego napisałem jaki mam samochód - nie ma co ukrywać VW Polo 9N należy do małych samochodów. Jeśli chodzi o to czego się spodziewam po takiej skrzyni to fajnego zejścia oraz mięsistego grania - myślę ze 250-300 RMS to będzie w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokonałem zakupu - zdecydowałem się na:

 

- RE Audio SR 10D4

- μ-Dimension EL-D61

 

[ Dodano: 2010-04-24, 15:47 ]

Zmiana planów - zamówiłem takie zestawienie:

 

- PowerBass XL-10D

- μ-Dimension EL-D61

 

Pozostało czekać na kuriera :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...