Skocz do zawartości

Zestaw niskobudżetowy


Jarek549
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcę złożyć swoje pierwsze audio do samochodu ford fiesta mk4. Wiem, że to będzie zestaw z niskiej półki, ale na więcej liczyć nie mogę. Ułożyłem sobie taki zestaw:

 

RADIO:

PIONEER DEH-2200UB

 

GŁOŚNIKI PRZÓD:

HELIX DB 52.1

 

SUB:

JBL CS1214

 

WZMACNIACZ:

Tutaj nie wiem co wybrać do skrzyni. I czy radio da radę ruszyć te głośniki z przodu bez pieca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13cm uzupełnione subem tez moze zagrac bardzo dobrze , 1000zł to nie wiele jak odjac wygluszenie i kable to zostanie z 750zł , gdybys mial juz radio to mozna by cos sensownego zdzialac za ta kwote ale biorac pod uwage ze wypadalo by chociaz JVC KD-SH99R za jakies 250zł dac na serce systemu to zostanie z 500 , na przod mysle ze godne polecenia sa aktualne na allegro PHASE LINEAR CF 130.25 za 280zł , zostalo 220zł wiec wzmak najlepiej 4 kanalowy widze tu SIGNAT ROC1 i budzet zostal zamkniety ale gdybys dolorzy jeszcze 100zł to na suba głosnik GMS 250 i mysle ze jak za 1100zł granie jak mazenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile średnie i wysokie są na prawdę dobre(i bardzo łagodne) o tyle basu praktycznie nie ma. Miałem kiedyś CF160.25, testowaliśmy je u Mastah22

 

 

JA je podalem w ciemno ale potwierdzasz to co napisalem ze trzeba wspomagac subem , coz budzet jest bardzo ograniczony i uwazam ze i tak nie jest to zly zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz to jestem głupi. Mam już tak namotane w głowie, że nie wiem co brać. Na bank zostanę przy 13cm z przodu i sub do bagażnika do tego jakaś 4-kanałówka żeby zmniejszyć koszty no i to radio. Może być używka, ale gwarancja żeby była, a o gwarancji do SH99R to nie ma mowy już w tym czasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz nowe na gwarancji, albo używane starsze za to dobrze grające i dobrze wyposażone. SH99R nowy kosztował jakieś 5 razy więcej niż kosztuje teraz.

 

Musisz sobie zadać pytanie czy ma ładnie wyglądać (w sensie nówka) i mieć gwarancję czy dobrze grać, i oferować więcej pod względem brzmienia i konfiguracji - i dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mowie kup co ci sie bardziej podoba byle mialo 2x RCA zeby wzmaka 4 kanalowego podlaczyc , jeste snapewno swiadomy ze budzet nie jest powalajacy wiec i rewelacyjnego radia nie kupisz bo im lepsze w tej kasie tym starsze a im starsze tym mniejsze szanse na gwarancje :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIONEER DEH-4200SD ma 3xRCA i chyba się skuszę. Słuchał ktoś go może?

 

[ Dodano: 2010-04-26, 14:27 ]

Radio już jest. Teraz głośniki HELIX DB 52.1 czy ALPINE SXE-1350S jest znaczna różnica pomiędzy nimi?

 

 

 

 

Zapomnij o tym to straszna kaszana.Słuchałem tego szmelcu.Do tej pory śni mi się to po nocach.Brak przetwornika cyfrowo analowego.Dźwięk suchy, żadnej dynamiki,płaski.Słuchałem też model Pionnera 7200SD-to samo.Posłuchaj ich oni ci dobrze doradzają.Kup jakąś używkę za tą kwotę będziesz zadowolony. Ja miałem ten sam problem z zakupem radia.Chciałem też nówkę ale po odsłuchu tych pioneerów już mi się odechciało nowego.Posłuchałem ich porad i kupiłem w ciemno używaną Alpine CDA9855.Jak dla mnie REWELACJA.Nawet jak się zepsuję to i tak ją naprawię. WARTO

 

O kurde za późno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...