Skocz do zawartości

MTX Audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiego ogólnego tematu o subach tego producenta. No to jest.

Kto miał lub odsłuchał jakiś przetwornik tej firmy proszę o podzielenie się informacjami.

Ogólnie o nich nie można zbyt dużo poczytać. Królują njusy o potężnym JackHammerze.

Kilka szczątkowych informacji i pojedynczych postów mówi mi że to godne przetworniki.

Mnie interesuje - MTX T612-44 12" T6000 (400W DVC)

Dane techniczne.

Ten sub na ebay'u.uk kręci się w okolicy 200 euraczy. Czy jest wart zainteresowania?

Ma trochę wysokie pasmo przenoszenia: 33Hz - 200Hz i co za tym idzie Fs: 33Hz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie żółte (przynajmniej te ze zdjęcia) są bardzo szybkie , nie słyszałem szybszego od IT10 subwoofer-a.

Wszystkie miałem w obudowach zamkniętych liczonych;

IT10 jest najszybszy ale też ma najniższą efektywność w paśmie subwoofer-a (20-60 Hz) wbrew danym producenta nie ma 91 dB 1W/1m tylko 88 z hakiem. Jego wadą w Closed jest brak niskiego zejścia -> wsiadając do samochodu z XLS10 czułem się jakbym u siebie nie miał subwoofer-a. Inna sprawa, że po 15 minutach słuchania byłem zmęczony ciągnącym się basem XLS-a (Przy IT jest to wolny subwoofer).

IT12 miał mi zagwarantować niższe zejście bez straty szybkości -> Schodzi niewiele niżej (obudowa Closed) ma wyższą efektywność (przy tych samych ustawieniach wzmacniacza jest głośniejszy) i z szybkości nic nie stracił.

Ponieważ nadal chciałem zejść niżej wśród znajomych przeprowadziłem ankietę -> 300-400 Wat nie mniej niż 87 dB tak szybki jak IT i schodzący niżej do 250 Euro. W większości list propozycji znalazł się RA12W i go kupiłem (niestety nie testowałem).

Gdy przyszedł już do mnie pojawiła się dyspozycja od znajomego -> dawaj kasę kupiłem Ci głośnik (nawet nie pytał mnie czy chcę) i tak pojawił się Phase Aliante -> ten teraz gra u mnie. Jest równie szybki jak IT i schodzi zdecydowanie niżej i jeśli chodzi o jakość hmmm ....

Intertechniki według użytkowników i zachodniej prasy uznawane są za klasę szczytową (i według mnie słusznie) Phase za klasę Absolutnie Szczytową (i według mnie też słusznie). W tym przypadku przesiadka z Intertechników na Phase jest właśnie różnica klasy. Przesiadka z IT10 na IT12 nie była krokiem ani w przód ani w tył -> zwiększyła się "głośność" ale głośniki grają praktycznie tak samo -> są oba jeszcze u mnie więc można ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Mac Audio przejęło markę Phase. Parametry TS głośników trochę się różnią ale były testy Mac Audio 12 Black Edition w prasie niemieckiej i ... nie skopali podobno tej konstrukcji do końca. Nie miałem u siebie Mac Audio więc się nie wypowiem. Zresztą mam Phase 12". Jestem sam ze swojego Phase zadowolony choć może za 2-3 miesiące zacznę bardziej trzeźwo myśleć i szukać dziury w całym (I tak nie mam jeszcze pomysłu jaki subwoofer kupić sobie na przyszły sezon -> na szczęście jeszcze trochę czasu zostało :) ).

 

PS

Mam jeden typ na przyszły sezon ale był on dostępny tylko na rynku Japońskim i jest bardzo trudno osiągalny :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...