Skocz do zawartości

Vibe BA 6 - jaki wzmacniacz?


valetudo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Żeby nie zakładać nowego tematu podczepię się pod ten wątek :)

 

Tak jak wyżej - na dniach planuję kupno Vibe Black Air 6 i zastanawiam się nad wzmacniaczem do niego. Jaki wzmacniacz polecacie aby wykorzystać te głośniki w pełni? :)

 

Zastanawiałem się nad:

*Alpine V12 MRV-F357

*u-Dimension GLOW 4075 v.2

 

Co o nich sądzicie? Jeśli chodzi o kwotę to myślę, że max. 500 zł (ewentualnie 600 zł jeśli byłoby warto dopłacić) i myślę raczej o używce w dobrym stanie!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba rekord 3 osoby w jednym temacie ktore uwazja ze kasa jest jedynym wyznacznikiem ktorym sie powinno kierowac przy wyborze wzmanciacza

 

Ale chiciaz jeden czyta co sie pisze i sie poprawil :)

 

A do tych co nie to jak chcecie wykorzystac je w pelni znaczy moc to kupcie byle jaki wzmak byle mocniejszy od glosnikow ,

 

 

Vibe to gloniki ktore w niskim budzecie odznaczaja sie dobrym mocno kopiacym wooferem , srednicy mi brakowalo a tweeyer kiepski , dlateog j bym widzial mocny dynamiczny wzmacniacz , moze cos typu alpine 3539 , ale przy tym zmaku pojawil by sie problem z gora wiec moze sony xm 10020 czyli lagodny w gornych rejestrach , dobra moc i naturalnosc dzwieku ale wszystko zalerzy od reszty kmponentow

 

 

 

 

valetudo, Dzieki temu ze wiem jakie masz radio i mialem okazji posluchgac go w swojej aplikacji jak i w innej to moge powiedziec ze glosniki do niego pasuja , clarion trohe je zlagodzi na gorze ale wzmakiem trzeba by nadrobic srednice i dodac troche dynamiki dlatego uwazam ze zlym wyborem nie bedzie jakas alpine , nawet bym pomyslal o bi-ampingu z 4 kanalowki zeby przyciszyc tweeter w razie gdyby bylo za ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja ja się podepnę pod temat :)(mam nadzieje ze autor się nie obrazi?) mam tez te głośniczki i wzmacniacz do nich Kenwood KAC PS521 jeszcze nie jest to zamontowane i nie słuchałem jak to będzie grało. Ale podłączyłem ten wzmacniacz w mostku pod Infinity KAPPA PERFECT 12VQ nic nie wygłuszone na przodzie seryjne głośniki 6x8 bez gwizdków i jednostka to alpine 9855R i powiem ładnie to nawet zagrało :) jeśli chodzi o bas nie o przód. Pytanie co radzicie kupić wzmacniacz pod 12VQ czy pod Vibe BA 6?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie tak bedziesz spieszyl to nie wroze dobrych decyzji , bo nie rozumiem takiego podejscia ze mam radio glosniki i wzmak ale nie poczekam do mozliwosci podlaczenia i nie poslucham tylko ktos anonimowy z forum ma zadecydowac czy mi sie spodoba cos co lezy u mnie w szafie :)

 

Stare kenwoody ktore slyszalem byly jak najbardziej akceptowalne i mocowo i jakosciowo , jakiego wzmaka musiszkupic tak czy inaczej wiec proponuje kupic drugi wzmak jak juz ci sie tak bardzo spieszy , a zeby to byl bezpieczny zakup to niech to vbedzie cos co napedzi godnie w razie czego suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie masz racje zrobić wszystko tak jak być powinno zamontować głośniki wygłuszyć drzwi ewentualnie bagażnik(wszytko będzie robione pierwszy raz) i wtedy podłączyć ten wzmacniacz co mam na przód pod vibe potem jeszcze raz na suba i zobaczyć gdzie bardziej mi się spodoba(mam jeszcze rockford fosgate punch 60.2 ale nie wiem gdzie bym mial go zastosowac?, może ktoś jest chętny na niego to proszę na pw napisać)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to gdzie zastosowac .... w samochodzie :) Jego tez podlancz pod viby to sie zdziwisz :)

 

[ Dodano: 2010-04-17, 20:07 ]

2 x 30W @ 4 ohms (12.6V - <0.05% THD) - niech cie to nie zwiedzie bo stosujac normy RF te 30wat moze sie zamienic w 50 dobrych amerykanskich watow

 

[ Dodano: 2010-04-17, 20:10 ]

Pytanbie tez jaka moc ma ten kenwood bo ja go pomylilem z oldami a jego wyglad mnie przeraza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...