Skocz do zawartości

Czy ten schemet przedstawia prawidłowe podłączenie?


dymekx92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem tu nowy i chciałem was się poradzić czy na schemacie wg. mnie przedstawionego dobrze jest wszystko podłączone ? Jeśli nie to jak powinno być prawidłowo. I co myślicie o moim sprzęcie? Nie chce go podłączać do puki nie będę miał pewności czy tak będzie dobrze. I jeszcze jak miałbym podłączyć tweetery? Z góry dziękujęza pomoc i porady... Pozdrawiam "DyM-ek" . Jakby było coś niezrozumiałe proszę pisać . Niżej link do schematu: ( PO POPRAWCE) http://fotozrzut.pl/zdjecia/acd62749eb.jpg http://fotozrzut.pl/zdjecia/acd62749eb.jpg ( Po poprawce... coś takiego?) Używać tego będę w samochodzie, duży samochód typu "Van" więc mam to gdzie pomieścić w bagażniku :) A tweetery chciałem jeszcze rozmieścić na całej długości auta dla lepszego efektu tak z 4 tweetery planowałem, chyba że nie warto ale wydaje mi się że dla ucha będzie większa przyjemność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :) Z tego co widzę to masz źle podpiętą skrzynię basową (sony xplod...)

 

Reszta jest OK

 

będziesz tego używał w domu czy w aucie ?

 

Wzmacniacz masz 4-ro kanałowy

 

pod pierwsze dwa kanały dał bym dwie kolumny

 

Tzn lewy głośnik pod lewy kanał a prawy głośnik pod prawy kanał ( odpowiednio 1 i 2), a skrzynie pod zmostkowany kanał 3 i 4 ( pod złączem masz narysowane jak masz to podłączyć - tzn gdzie + a gdzie -)

 

Tweetery ? - Kolumna ma wbudowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Próbowałem pójść Twoim tokiem rozumowania i zastanowić się jak na to podłączenie wpadłeś i myślę że było tak:

1) Kolumny są duże i dlatego tylko jedna zmieściła Ci się na fotelu pasażera obok kierowcy i podpiąłeś ją prawidłowo pod Front (przód);

2) Druga kolumna z racji wielkości wylądowała w bagażniku z tyłu i podpiąłeś ją pod Rear (tył);

3) Subwoofer chyba wylądował na tylnym siedzeniu ale .... tak się tego wzmacniacza nie mostkuje (są napisy na obudowie Bridge).

Poczytaj najpierw instrukcję wzmacniacza oraz FAQ Bartosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymekx92, teraz jest OK.

 

[ Dodano: 2010-04-16, 22:04 ]

A tweetery chciałem jeszcze rozmieścić na całej długości auta dla lepszego efektu tak z 4 tweetery planowałem, chyba że nie warto ale wydaje mi się że dla ucha będzie większa przyjemność.
Tak Ci się tylko wydaje.Poszperaj na forum zanim cokolwiek zaczniesz działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kolumny są duże i dlatego tylko jedna zmieściła Ci się na fotelu pasażera obok kierowcy i podpiąłeś ją prawidłowo pod Front (przód);

2) Druga kolumna z racji wielkości wylądowała w bagażniku z tyłu i podpiąłeś ją pod Rear (tył);

3) Subwoofer chyba wylądował na tylnym siedzeniu ale .... tak się tego wzmacniacza nie mostkuje (są napisy na obudowie Bridge).

 

:):rotfl:

 

[ Dodano: 2010-04-17, 00:47 ]

dymekx92 napisał/a:

A tweetery chciałem jeszcze rozmieścić na całej długości auta dla lepszego efektu tak z 4 tweetery planowałem, chyba że nie warto ale wydaje mi się że dla ucha będzie większa przyjemność.

 

 

Dopiero doczytalem..... To naprawde mialo isc do auta :)

 

Przepraszam ale czego to juz ludzie nie wymyslą :padam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do wniosku że ten wzmacniacz nie uciągnie tego tak jak powinien... Doczytałem się że on ma tylko 240 W RMS mocy.... a sama skrzynia basowa ma 330 W RMS. Więc pod skrzynię i pod kolumny muszę dać dwa inne wzmacniacze. Więc pytanie do Was, jaki wzmacniacz polecacie pod tą skrzynię basową? A jaki pod kolumny. Głośniki już mam więc ich nie zmienię, ale wzmacniacza jeszcze nie zakupiłem więc czekam na Wasze propozycje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymekx92, Pod tył ( suba) proponuje jakiegoś monobloczka, lub 2 kanałówkę która ma porządne 350+ wat. A na przód ( zauważ że kolumny masz 8 Ohmowe a nie 4 jak to jest zazwyczaj w CA) jakiś 2 kanałówkę ( albo 4 ale zmostkowaną) która będzie miała 150 wat przy 8 Ohmach ( czyli jakieś 300-340 + przy 4 Ohm... na kanał ( albo w przypadku 4ch na mostek)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nie chcac obrazac kolegi to bedzie kicz na kolkach. tez nie tak dawno zaczynalem od ''quadrafoni'' ale szybko mnie sprostowalo czytanie tematow i realne spojrzenie na sytuacje. Kolumny z tylu? a jak to bedzei gralo z za plecow? Jezdzilem tymczasowo z takim cudem bo przodu nie bylo i nie nadaje sie to do sluchania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...