Skocz do zawartości

Alpine 7944r PXAH600 Morel Elate 6.2 IT10s


zwyczajny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Nie pamiętam żebym pisał wcześniej na forum,ale okazało się że mam konto:)..

 

Mam do was koledzy pytanie.

 

Od kilku lat zbieram klocki i w tym roku w końcu zrobię istalacje w aucie :)

 

To co udało mi sie zebrać:

 

DECK : ALPINE 7944r

PROC: PXA-H600

FRONT: MOREL ELATE 6.2 (MT23+SW6)

REAR: IT10s

Okablowanie:

-Zasilanie 20mm Caliber,

-Sygnałowe - OPTYK + AiNet-->(na piece)Eagle Mc60

-Głośnikowe 2x2,5 Eagle Transmission Alpha, 2x1,5 Eagle Silver Special

 

Moje pytanie dotyczy przedniego napędu....

 

Nie moge sie zdecydować:

Mam w pudle piec SONY XM-10020 do napędu, ale zeby wykorzystać cały potencjał potrzebuję jeszcze jednego pieca do BI-ampingu

Czy Lepiej wg. was kupić jeszcze jednego XM-10020 i dać w Bi(2x XM-10020), czy sprzedać tego soniaczka i kupić coś 4 channel (max 700stów)

 

Będę wdzięczny za pomoc w rozwianiu wątpliwości:)

 

Pozdrawiam, Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do końca ciężko coś doradzić. Wiesz czy ten 10020 by Ci pasował dźwiękowo? Jeśli tak to można dorzucić drugiego XMa ale mniejszego. Albo 4ch 4045 na przód i xm10020 na suba.

 

Jak się zdecydujesz na zmianę na coś innego to już jest sporo do wyboru i to jest kwestia akurat co jest na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bi-ampingu to potrzebuje 4 kanałów i do tego mam przystosowane zwrotnice morela mx22.2. Dlatego też zastanawiam sie czy dokupić 2 Sony,czy kupić 4-kanałówke. ale na razie po położeniu instalacji podłączę na biwire i zobacze jak będę się czuł z tym piecem zasilającym ten system. Wtedy podejmę decyzję.

 

o zasilanie suba na razie nie nie martiwe.. nie ma konieczności podłączania od razu a gdyby nawet w pogotowiu mam piec CALIBER COMPETITION CA240.

 

finalnie procesor zasili wszystkie pięć kanałów(3xdwukanałówki, ew. 4kanały+mono Sub).

 

 

Co do cięcia to sama zwrotnica w sobie pozwoli dopieścić

-Frequency Slope Cut: 6/12dB

-Tweeter Level: ±4dB (2dB steps)

 

H600 ma cięcia

Sprawa pozostałych ustawień dla rear i front oddzielnie ma sie tak:

post-333-1271140709.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Focus powiadasz.. :]

Największy szok przeżyłem jak właściciel pokazał mi jaki to subwoofer zasila ten system.. stałem zdębiały i nie mogłem uwierzyć ze taką masę basu może dać taki mały głośniczek.

W bagażniku ciekawa konstrukcja, miła dla oka zabudowa, zachowana fukcjonalność, przednie drzwi trzeba zakryć maskownicami :) .

Co do samego dźwięku.. chyba zbyt krótko słuchałem żeby go docenić.. Kiedy wsiadłem od razu dało się odczuć ze grało jakieś MP3. Przy CD czuć zrównoważoną częstotliwość na wszystkich pasmach z lekko podbitym basem który potrafił delikatnie przeciągnąć,ale.... wg. mnie brak jest wyrazistości samej w sobie, czułem się jakbym słuchał tego systemu z watą w uszach, muszę przyznać, że nie znam szczegółów tej instalacji i nie potrafię powiedzieć dlaczego odniosłem takie subiektywne wrażenie :] , do tej pory nie słuchałem jeszcze tego 9812 może to jest przyczyną..

 

Podobne Rainbowy miałem możliwość słuchać z HX-D2 na drutach mc 60 i skylinach również pasywka, nie pamiętam co je napędzało, ale między tym focusem niebo a ziemia, dlatego upatruję tą różnicę w jakości dźwięku w samym odtwarzaczu..

 

Bardzo prawdopodobne, że słoń nadepnął mi na ucho, lub po prostu mam inne upodobania jeżeli mowa o zestrojeniu zestawu,ale nie powaliło mnie na kolana:)

Doceniam jednak wkład pracy włożony w zabudowę i zaprojektowanie. To co wyciągneliście z tego suba to szok!.. gratulacje, ale ja będąc właścicielem nie mógłbym poprzestać na takim zestrojeniu sprzętu..

 

Zobaczymy jak mocno zaspokoi mnie procesor.. 7944 i pxa h600 na pewno nie zagra tak jak F#1 ale postaram się z niego wyciągnąć ile sie da...

 

F#1 to w tym momencie sprzęt warty każdych pieniędzy jeżeli się tyle ma:)..

 

Okaże się z czasem:)...

Nie chciałem urazić właściciela pojazdu jak i instalatora, ale to tylko moje słoniowe ucho;-)..

 

POZDRAWIAM!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Do bi-ampingu to potrzebuje 4 kanałów i do tego mam przystosowane zwrotnice morela mx22.2. Dlatego też zastanawiam sie czy dokupić 2 Sony,czy kupić 4-kanałówke. ale na razie po położeniu instalacji podłączę na biwire i zobacze jak będę się czuł z tym piecem zasilającym ten system. Wtedy podejmę decyzję.

 

o zasilanie suba na razie nie nie martiwe.. nie ma konieczności podłączania od razu a gdyby nawet w pogotowiu mam piec CALIBER COMPETITION CA240.

 

finalnie procesor zasili wszystkie pięć kanałów(3xdwukanałówki, ew. 4kanały+mono Sub).

 

 

Co do cięcia to sama zwrotnica w sobie pozwoli dopieścić

-Frequency Slope Cut: 6/12dB

-Tweeter Level: ±4dB (2dB steps)

 

H600 ma cięcia

Sprawa pozostałych ustawień dla rear i front oddzielnie ma sie tak:

 

 

8 lat już nie używałem 600etki ale nie ma tam ,nic z tego o czym pisałeś.

Do 600tk była dedykowana zwrotnica aktywna.

 

wyglądała ona tak

http://audiocomplex.pl/instalacje.php?idx=...amp;model=astra

i to naprawde nieźle sie sprawdzało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...