Skocz do zawartości

Kilka porad ...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W swoich planach mam zamiar złożyćdo wakacji zestaw Car Audio który jużjakoś w miarę mi zagra:) Moja aktualna kompozycja to

Alpine z seri CDA < narazie brak konkretnego modelu

Na przód jakiśmały piec starej szkoły Alpine, Sony itp

Głośniki SinusLive 165 + Tweeterki Neo 25

Skrzynia Lanzar max 12" lub 10"

Wzmacniacz Carpower 1502

Instalacja ma zagrać jak narazie poprostu lepiej niż fabryka i niż różne buszmaeny i voice crafty < mam złe wspomnienia:) kumpel ma takie wynazki i jakoś mi nie podchodzą :P Ten zestawik jest tak prowizorycznie złożony można powiedzieć uczę się dopiero ale coś tam może jeszcze zmienie.

I teraz kilka problemów:) Najważniejszy to czy brać 2 wzmacniacze czy jeden? zależy mi na oszczedności akumulatora, żeby pobierało to jak najmniej prądu. I oczywiście proszęo jakąś ocene. Nadmienię iż jestem początkującym:) Ale choroba postępuje ... :P Chciałbym sam dojść, usłyszeć różnicę pomiedzy poszczególnymi zestawami głośników:) To chyba najlepsza szkoła dla ucha:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka porad - wez dwa wzmacniacze. Jesli jeden Ci nie spasuje - wymienisz go. To taki bardziej praktyczny powod. Nie martw sie o akumulator w takie opcji.. da rade :P Jesli juz wybierzesz Lanzara Max i bedziesz chcial podpiac go pod tego CP co podales to szukaj glosnika z dwoma cewkami po 2 Ohm - zepniesz je wtedy w 4Ohm bo CP jest niestabilny przy 2Ohm. Jesli bedziesz chcial cos bardziej jakosciowego to mozna pomyslec na innym glosnikiem i troszke lepszym wzmacniaczem. Tylko wtedy musial bys napisac jaka jest max kwota do wydania. Nie zapominaj o matach na drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślę o jakimś wzmacniaczu lepszym abym póżniej mógł podpiąć lepszą skrzynie:) Bo nie wątpię że to kiedyś nastąpi:) Bardziej jakościową aby uslyszećna własne uszy różnicę :P Myślęże wiecie o co chodzi:) po co od razu zaczynac od Hi-End'u:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie :P Podlicz sobie wszystko : System przedni i wzmak do niego, maty, dystanse, okablowanie, bezpiecznik, radio i okresl ile mozesz przeznaczyc na skrzynke i wzmacniacz do niej.. Dobrze jest kupic troszke lepszy wzmak i potem w miare potrzeby wymienic suba na lepszy model, stojacy z jakoscia wyzej od wzmacniacza ktory nastepnie wymieniamy na jeszcze lepszy, potem znow wymieniamy suba na duzo lepszy......... :P:P I tak to sie robi :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna podwojna ale skrzynie to pewnie bys sobie mogl sam zrobic bo moja na wpas wchodzi na wysokosc do e38 wiec niewiem czy Ci sie przyda i w czym bedzie to jezdzilo. Za komplecik chcialem 600zł głosniki ostro nie graly wiec sa w wizualnie bardzo dobrym stanie http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif wygrzane sprawdzone :P na PW wiecej info jak chcesz cos wiedziec na ich temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tłumienie jest najgorsze:) Bo za to można zapłacić sporo kasy. Narazie szukam jakiejś taniej alternatywy bo sam tego nei zrobie:) słabe zdolności manualne posiadam:) Myśle może ktośkto jużto robił by był skłonny mi pomóc troche na przód z radiem moze dam z jakieś600 zł tak wstępnie myślę:P głośniki SinusLive i wzmacniacze te ze starszych serii nei sa takie drogie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wygluszenia nie trzeba miec zdolnosci manualnych ..uwierz mi :P Poczytaj o tym troche - czym umyc drzwi, jak kleic..i tyle :P To jakbys przylepial taka wieksza naklejke na szybe :P Ot cala filozofia A zostanie Ci pare stowek w kieszeni... maty tez nie sa jakos specjalnie drogie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślimy :P Ogólnie wiem z doświadczenia że cienko mi wychodzą takie różne rzeczy:) Przeprowadzanie kabli np:) Nie wyglada to profesjonalnie. Ale zobaczę jeszcze, możliwe że sam coś wydłubię z tego :P i kasa zostanie na coś innego :hyhy: Czyli ogólnie cała instalka jak na I poważniejszą to jest ok rozumiem? Długo już przesiaduje na forach i coś niecoś wyczytałem. Wyrosłem z pidżingów voicecraftów itp http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif Ale chcę posłuchać różnych konfiguracji. I jaki jeszcze ten wzmacniacz? taki przyszłościowy w miarę powiedzmy 500 rms ale dobrego grania rzecz jasna nie żadne 10000w :P Dzięki za dotychczasowe odp:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio - 300-400 zł

Wzmak przód 150 zł

Wzmak tył nie wiem około 400

Głośniki przód 250

Sub 300

no i do tego cała reszta kable tłumienie itp ale to już osobne fundusze

Oczywiście to ceny max:) jakby udało się coś cokolwiek urwać z tej ceny to bedzie super :P Co nieco może być używane:) nie ma problemu, wiadomo taniej wyjdzie. Uzywki ale w dobrej kondycji rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...