Skocz do zawartości

Jarek S4

Użytkownik
  • Postów

    109
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Jarek S4

  1. Założenie: 1 din o jak najbardziej klasycznym wyglądzie (pasujące do mini) z usb lub kartą, z możliwością odtwarzania bezstratnych plików z wyjściem cyfrowym (światło? coaxial?), CD niekonieczny. Jakiś jak najmniej dyskotekowy wygląd. Czarne.

    Jakie są obecnie możliwości?

  2. Takie pytanko chciałem zadać. Mam w aucie helix dsp ultra. Kupiłem do tego jako źródło fiio m11 pro. Podłączyłem po coax i jest wyraźnie lepiej niż tidal z komórki bluetooth (scena + wreszcie nie słychać jakby głośniki były przykryte szmatą).

    Teraz się zastanawiam, ze skoro fiio ma jakies zajebiste konwertery DA (lepsze nic helix) to moze lepiej wyjsc z fiio wyjciem liniowym i wejsc do proca po aux?

     

    Druga sprawa to nigdzie mogę znaleźć jakiej przejsciówki uzyc byj wyjsc z fioo auxem.

    Nie tędy droga. Jak wyjdzieszx aux po analog to będzie jeszcze gorzej bo: DA w FIIO potem AD Helix a potem DA Helix.

    Jakbyś podłączał pod coś analogowego to i owszem. Ale do procka to nie.

  3. Kupię zdecydowanie:

    -LR605 lub inną fajną pięciokanałówkę

    -MP 5.16

    -fajne jakościowe tw

    -procesor z wejściem HI, optycznym, czasami, zwrotką, min. 6 wyjść

    -przejściówkę USB - toslink

     

  4. 1. Nie powiem Ci tego w 100% ale w myślę, że w 95% bo nie mam takiego telefonu. Mam Xperię Premium XZ i czekam na kuriera z kablem OTG USB-C, wtedy sprawdzę. Mam też firmowy Samsung A5, mogę dla Ciebie sprawdzić też ten telefon ale z tego co czytałem to działa bez problemu z telefonami i odtwarzaczami audio opartymi na androidzie. Sprawdzę, dam znać.

    2. Ustawia się w dedykowanym programie na Windows. Po kablu usb, musisz podpiąć laptop. Do tego jest specjalny port usb w DSP, nie działa on jako audio-usb dlatego potrzebna karta rozszerzeń HEC-USB jeśli chcesz podać muzykę po usb.

    3. Telefon (Xperia) łączy się z odbiornikiem Bluetooth (za pomocą kodeka aptx HD) a ten odbiornik jest podłączony do DSP za pomocą kabla optycznego. DSP ma w standardzie wejście optyczne. Więc sam telefon nie jest fizycznie podłączony do żadnego urządzenia - dlatego zastosowałem taki skrót myślowy: "bezprzewodowo po optyku". Możesz go mieć w kieszeni albo gdzie chcesz. Bluetooth 5.0 korzysta z kodeka aptx HD dającego najlepszą jakość na chwilę obecną. Nie licząc DSEE HX albo LDAC. 

    Połączenie BT u mnie już działa, USB sprawdzę za jakieś dwa dni. 

    Bardzo dziękuję. Sprawdź mi czy to działa (Samsung po USB). 

  5. Ja kupiłem klasyczny odtwarzacz kasetowy z 1979r i po wysokim do procesora. Kupiłem używany Helix DSP Mini z kartą USB (HEC USB), potem kupiłem używany kontroler Helix Director bo był tańszy niż nowy Director Create (bez obudowy - do zabudowania). Taki zestaw spełnia Twoje oczekiwania.

    Ja swój poszerzyłem o chiński odbiornik Bluetooth 5.0 i gram* też bezprzewodowo po optyku. Tak mi doradzono tutaj na forum i bardzo mi się spodobał ten pomysł. DSP kupiłem używane, więc wyszło "tanio" (żona mówi inaczej  :wink2: )

    Pod DSP Mini podłączysz wysokie, RCA i SPDIF bez dodatków, możesz dokupić kartę rozszerzeń USB lub BT. Są też dwa kontrolery: Director - z wyświetlaczem 2,7" oraz URC.3 - bez wyświetlacza. DSP mini oferuje 6 wyjść RCA.

    Pacjent to Opel z 1977 roku. 

    * "gram" - jeszcze robię.

    Dzięki. Pytania:

    1.czy telefon typu samsung s7 będzie współpracował z HEC USB (czy telefony podają sygnał cyfrowy po USB?)

    2.Jak się ustawia taki procesor (czasy i podziały)? Przez ten director czy przez kompa?

    3. Co to znaczy gram bezprzewodowo po optyku?

  6. Dzień dobry, 

    Robię audio w mini (I gen). Zrobione już są drzwi (morel maxximo) oraz wzmacniacz (clarion 1410). Ze względu na konieczność zachowania seryjnego radia chciałem rozwiązać problem dobrego źródła. Myślę o takim rozwiązaniu: radio jest podpięte po wysokim pod procesor a źródło (np. telefon) jest podpięty pod wejście cyfrowe (po usb???). Jakiś przełącznik źródła sygnału (wysokie/usb). Jakieś sterowanie głośnością dla źrodła usb. 

    Reasumując: potrzebuję jakiś procesor z wejściem po wysokim i po usb (ostatecznie po niskim) + jakaś regulacja poziomu + przełącznik źródła.  Zależy mi na czasówkach i aktywnej zwrotnicy (clarion ma 4 kanały) Jakieś pomysły?

     

    Mam coś podobnego w drugim aucie ale tam jest to zrobione tak: radio podpięte pod 700 (po analogu), źródło cyfrowe podpięte pod 700 po świetle, rux steruje głośnością cyfry i przełącza źródła. Wzmacniacz 6 kanałów pędzony z 700 po analogu.

    Tu potrzebuję coś budżetowego.

     

    Jakiś procesor z sterowaniem przez apkę? (czasy i cięcia) z wejściem po wysokim i po cyfrze/niskim

     

     

    A wogóle to czy telefon poda sygnał cyfrowy po usb zjadliwy dla wejścia w procku?

     

     

  7. kupię procesor z wejściem HI (min. L,P) czyli do podłączenia oryginalnego radia.

    Zależy mi na minimum jednej parze wyjść po aktywnej zwrotnicy

    Najlepiej sterowanie po wifi, BT lub ostatecznie USB z telefonu czy coś w tym stylu.

     

    Dodatkowo głośnik do subwoofera do małego litrażu, płaski, najlepiej dwucewkowy, miękko zawieszony, niewymagający prądowo

     

    Ewentualnie  jeszcze jakiś zestaw odseparowany niewymagający prądowo z dużą dynamiką (coś ala r6a ale nie taki prądożerny) do drzwi.

     

    Dziękuję za uwagę.

     

     

  8. Niczym specjalnym r6a mnie nie urzekły. Za tyle ile są w używce, często gęsto w wątpliwym stanie, mam nówki Esx Vision które grają conajmniej nie gorzej, a śmiem twierdzić że nawet lepiej. Pomyśl kolego nad czymś swiezszym niż forumowe oklepajki.

     

     

    Wysłane z mojego Nokia 6.1 Plus przy użyciu Tapatalka Ja już mam w trzech samochodach R6A ale wszędzie w trzech drogach i z prockiem. Natomiast ten projekt musi być bardzo budżetowy. Ile kosztuje to co proponujesz i skąd jesteś?

  9. Kupię woofery 16 i tweetery praz zwrotnicę. Do drzwi MINI ONE. Mogą być dosyć głębokie. Interesuje mnie coś w typie r6A lub coś podobnego. Kopliwe, dynamiczne. Tweetery łagodne. Dodatkowo wzmacniacz jak najmniejszy - dwa kanały, coś mega małego. Bez terminali - taki z wystającymi kablami.

     

  10. -6db przy 70 Hz z przetwornika 6.5" przy tak male obudowie to bardzo dobry wynik. Wiecej litrow poprawi troche ten wynik ale opoznienie wzrosnie , patrzac na wykres od 10 do nawet 40 litrow zyskujesz naprawde niewiele wzgledem f3.

     

    20 L to takie max max do 6.5".

    Bardzo dziękuję. To mi wystarczy, Jutro zaczynam stolarkę, pochwalę się efektami. Jeszcze szukam jakiegoś rozwiązania na górkę do tych kościołamaczy.

  11. Parametry głośnika którego posiadasz przystosowane są do pracy w dużym litrażu stąd duży parametr QTS. Parametr FS jest wysoki bo w aucie to bez znaczenia bo i tak odcina się filtrem niskie częstotliwości, które przejmie subwoofer.

    Jak ma coś grać sensownie to inne głośniki, a jak tylko odtwarzać dźwięki to się to nada.

    Ani nie uzyskasz w małej objętości sensownego basu z tego, a przy eksperymentach z wstęga i filtracją duża szansa spalenia.

     

     

     

    Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

    Co do woofera i objętości skrzynki dostałem już precyzyjną odpowiedź w wątku poświęconym skrzyniom (na tym forum) i ten temat już mam zamknięty. Nie pytałem w związku z tym tu o to wcale.

     

    Zapraszam na odsłuch moich trzech dróg w mega małych drzwiach (LR discovery 2, na oko ok. 15 litrów) w trzech drogach. BEZ subwoofera.  Jest basu ponad potrzebę, naprawdę.  A filtrem odcinam tak czy siak ale tam, gdzie  głośnik już "nie gra" aby nie obciążać elektrycznie wzmacniacza. 

    Nawet producent przy closed podaje pomiędzy 10 a 12 litrów. 

     

    Co do wstęgi to liczę się z tym, że woofer nie dociągnie do dolnego pasma bezpiecznego dla wstęgi. I właśnie o to pytałem. Jaka jest dolna granica cięcia wstęgi. Ponieważ oba głośniki są "znane i lubiane" to liczę, że ktoś kto stosował je w trzech drogach podpowie. Jeśli nie to mam ori zwrotnice do zestawu trójdrożnego to najwyżej sprawdzę na oscyloskopie. 

  12. Nic z tego mądrego nie bedzie.

    Po pierwsze nie to forum. Po drugie kup głośniki przeznaczone do aplikacji domowej.

    Na diyaudio.pl czy stronie troels gravesen, zaph, audioexcite, jest sporo projektów sprawdzonych do skopiowania.

     

     

    Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

     

    Tak jak napisałem w pierwszym poście POSIADAM R6A oraz posiadam wstęgi. Pytanie brzmiało jaka jest bezpieczna częstotliwść filtra dolnozaporowego dla wstęg infinity.

     

    BTW co to znaczy głośniki do aplikacji domowej bo nie jestem pewien? One są z jakiegoś innego papieru?

     

    Nie szukam projektu tylko wykorzystania tego co mam.

    Dziękuję i pozdrawiam.

  13. Masz w tym linku parametry T/S DLS R6A, wrzuć do WinISD i pobaw się pojemnościami.

    Zwrotka "samochodowa" też jest:

    http://dls.se/files/60/2/specR6A_T25_2008.pdf

    Zwrotka owszem jest ale przeczytałem, że były trzy wersje zestawów z różnymi średnicami cewek i różniły się zwrotnicami a wogóle to param try "z natury" są jeszcze inne.

    Sam nie wiem...

     

    http://www.strefacaraudio.pl/topic/52924-kopia-zwrotnicy-r6a-t25-dob%C3%B3r-element%C3%B3w/

    QTS na granicy Vented/Closed moze byc ciekawie, ale pobaw sie objetoscia moze uda sie uzyskac znosne F3

    Dzięki. Czyli około 0,35. Czy tak?

     

    Czy mógłbyś być tak dobry i policzyć dla mnie taką wyjściową pojemność? Nigdy tego nie robiłem i nie chcę popełnić błędu. Mam ograniczoną ilość materiału a z chodzeniem do Castoramy wiesz jak jest... Potem rozumiem, że mogę zmniejszać np. wkładając coś twardego (klocki drewniane?) a powiększać wkładając coś miękkiego (wełnę? gąbkę?) czy dobrze myślę?

  14. Cześć

    Z nadmiaru czasu zdecydowałem się zrobić kolumny do domu. Napędzane starym amplitunerem Marantza.

    Posiadam R6A, trochę płyt grubych z klejonego buku, narzędzia i zapał. Chciałem się poradzić jaki wysokotonowy poszukiwać (niezbyt drogi) aby to ładnie zagrało w dwóch drogach. Raczej obudowa zamknięta (chcę aby bas był precyzyjny).

    Zbudowałem na R6A instalację w aucie ale w trzech drogach (środek i góra od Morela, z użyciem oryginalnej zwrotnicy, bas odcięty na procku Alpine 700). Tam udało się uzyskać bardzo dobry efekt ale w domowym sprzęcie brak mi doświadczenia.

     

    Jakieś sugestie co do pojemności kolumny? Czy mogę liczyć na jakiś sprawdzony projekt zwrotnicy?

     

    Z góry dziękuję

  15. A wracając do tematu. Ja te wstęgi chętnie użyję w tym zestawie, jakoś sobie poradzę z montażem. Ale tak czy siak muszę wymyślić zwrotnicę góra/środek. Ale jak to zrobić elektrycznie? Muszę mieć zwrotnicę custom a doświadczenia brak w tej kwestii. Niestety w aktywce nie dam rady bo nie mam już miejsca na jakikolwiek dodatkowy wzmacniacz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...