Skocz do zawartości

PanSzarlej

Użytkownik
  • Postów

    17
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez PanSzarlej

  1. Będzie tylko 2 x 20W na przodzie.

    Z radia więcej nie wyciągniesz.

    Tzn. coś tam da radę wycisnąć, jednak z bardzo dużymi zniekształceniami - co oczywiście nie bierzemy do dalszego rozważania.

     

    2x40W rms zapewni tylko wzmak o takiej mocy.

     

     

     

    Gdybyś chciał napędzać dwa WF na stronę, to dalej będzie to 4 x 20W z ograniczeniami w zakresie dynamiki i THD.

    Wzmacniacz radia nie jest stworzony do takich koncepcji.

    Dzięki wielkie za odpowiedź. W takim wypadku tylko 4ch wchodzi w grę u mnie.

  2. WF wygląda na to, że przenosi do ok. 5kHz. Dalej działa filtr zwrotnicy.

    Jak masz zamiar puszczać im pasmo do ok. 100Hz, aby pracowały jako niskotonowe, to zasil je niewielkim wzmacniaczem (2 x 60W/4 ohm).

    Warunek, że masz wolne RCA rear/front Kenwood lub zastosować rozdzielacz RCA typu Y.

     

    Podajesz na ten wzmak sygnał i tniesz go za pomocą LPF wzmaka ustawiając go na okolice 100Hz.

     

    Bo sama zwrotnica w takim przypadku nic nie da. WF będzie grał pasmem do ok. 5000Hz.

    Kupno używki zapewne wyjdzie taniej niż złożenie filtra LPF kupując stosowną (co najmniej 6 mH o niskiej rezystancji) cewkę, a zrobienie filtra o nachyleniu 12dB/oct na pewno przekroczy koszt zakupu wzmaka.

    Poza tym wypadałoby przygotować drzwi z tyłu do pracy - maty, dystans i.t.d.

    Dzięki za pomysł. Pomyśle o tym, ale chyba jak już będę wchodził we wzmaka, to raczej 4ch. Póki co rozumiem, że zapinanie tam zwrotnicy nie ma sensu?

  3. A orientuje się ktoś, czy jest sens podłączać do woofera zwrotnicę w tylnych drzwiach, gdzie nie korzystam z tweeterów?
    Woofery są w komplecie z tweeterami i zwrotnicami i z przodu oczywiście je podpiąłem po zwrotnicy (chociaż muszę sprawdzić czy nie lepiej tego też zrobić za pośrednictwem radoa jak to opisał grzeczny - u mnie chyba tweeter i woofer na seryjnych kablach są podłączone szeregowo) tylko zastanawiam się, czy jeśli je montuje z tyłu w celu raczej podbicia basu niż czegokolwiek innego, to warto zastosować zwrotnicę, czy nie ma to sensu?

  4. Trochę już minęło, ale może ktoś zajrzy. Trochę przypau, bo zdążyłem wygłuszyć drzwi i nie pomyślałem właśnie o zwrotnicy. Pomoże ktoś namierzyć, gdzie w outbacku kabel idący od radia, rozdziela się na Twitter i Woofer? Bo chyba bez sensu podpinać nowe głośniki odseparowane (ze zwrotnicą w komplecie) pod fabryczną instalację? Obstawiam, że jest po prostu kabel rozdzielony na dwa i zamiast zwrotnicy, siedzi jakiś kondensator na tweeterze, zeby go nie spalić?

  5. Dam znać jak mi to gra gdy wszystko zmontuję, może wyrobię się przed świętami. Wybór padł na Maximo 6.2.

     

     

     

    Zaryzykuję,bo seria jest tragicznie skonfigurowana i średniaki i tak prawie nie grają. Może po dobrym zasileniu, wytłumieniu, dobraniu zwrotnic by zagrały a może nie? Zresztą potem producent zrezygnował z niego bo to całe audio to o d*** potłuc.

     

     

    Mogę prosić o jakieś wskazówki/triki w montażu i ustawieniach radia na ratowanie sytuacji? Najlepiej to wyciął bym nowe dziury :D ale tam nie ma miejsca.

    I nie dał znać...

  6. Sens ma nawet samo "zatkanie" otworów i usztywnienie zewnętrznej blachy. Twój plan nie jest zły jeśli o to pytasz  ^_^

    Dziękóweczka - właśnie o to chodziło ;)

     

    Tak czysto teoretycznie też mnie naszła myśl: Skoro to warstwa aluminium na macie butylowej jest odpowiedzialna za odbijanie dźwięku, to zewnętrzną warstwę drzwi (tą pod boczkiem), powinno się kleić tak naprawdę od drugiej strony (od wewnątrz).

    CHANGE MY MIND. ;)

  7. Bo wygłuszałem nie tylko drzwi i nie tylko przednie :wink2:

     

    Auto zasadniczo jest garażowane, ale w ciepłe dni na wyjeździe po postoju na parkingu nic nigdy się nie działo/dzieje.

     

    U mnie wygląda to tak:

    Blachy drzwi:

    - vibrofiltr - zewnętrzna blacha

    - na vibrofiltr flex

    - następnie otwory technologiczne alu blacha

    - następnie na blachę "bliżej boczka" vibrofiltr

    - za głośnik kwadrat z TAC'matu (choć to jest w fazie testowania)

     

    Boczek:

    - elementy boczka, na które się składa, partiami mają kawałki - zależnie od wielkości, vibrofiltru

    - na "całość" boczka jest flex - oczywiście omijam klamki, maskownice, kable do okien itp :wink2:

     

    Całość zapięta na fabrycznych spinkach i jest ok.

    Dzięki za odpowiedź.

    Ale to jest tak, że to Ty na grubo poleciałeś, czy to jest klasyczne przygotowanie drzwi pod głośnik i wyklejanie drzwi samym vibrofiltrem wewnątrz/zewnątrz i flexem tylko na odwrocie "boczku" nie ma sensu?

  8. Ja u siebie użyłem tych materiałów:

    • FLEX 6 - mata wyciszająca i izolująca hałas drogowy 2151
      6 mkw
      44,72 zł
      330,00 zł
    • Vibrofiltr 2 mm - mata tłumiąca, rolka 50x400cm / 2m2 5046
      4 opk.
      56,10 zł
      276,00 zł

     

     

     

     

    + zakrycie otworów blachą aluminiową w drzwiach i jest bardzo dobrze. Elementy "boczka" również zostały częściowo wyklejone matą i na to ww. pianka. Należy pamiętać, żeby "na drzwiach" nie zakleić sobie otworów na spinki a także by nie robić za grubo okolicy spinek na boczku.

     

    Oczywiście ilość zależy od wielkości drzwi i należy pamiętać o dobrym odtłuszczeniu powierzchni i dociskaniu maty.

     

    Dodam, że wcześniej używałem materiałów firm mniej lub bardziej "polecanych" i w zasadzie efekt jest porównywalny :wink:

    Dzięki wielkie. A czemu aż 6mkw tej pianki? Jak to kleiłeś?

    Bo ja jak do tej pory miałem w planie wykleić wewnętrzną stronę drzwi matą bitumiczną: np vibrofiltr 2mm, na zewnątrz tą samą matą, a pianki użyć tylko na wewnętrznej stornie tzw "boczku". Czy jakoś źle zrozumiałem instrukcje dla początkujących na tym forum? :>

     

    I co do tego flexa, to jeszcze widzę, że zakres temperatur ma tylko do +85 stopni. Zostawiałeś to kiedyś w aucie na słońcu? :> Nie zrobiła Ci się z tego smoła?

    Jak sprawdzałem, to pianka od vibrofiltra ma do +100 stopni Celsjusza.

  9. Dzięki serdeczne panowie. Szczególnie grzeczny_52 - nick nie wziął się z kosmosu jak widzę :)

     

    Podobnie jak kotletem schabowym, można też z jednej strony ;)
    A tak serio, to wszystko zależy jaki jest cel tego wyklejania, czy chcesz wyciszyć samochód czy zapewnić głośnikom dobre warunki do pracy.

    Celem jest poprawa brzmienia, głównie poprzez poprawę warunków pracy głośników.

    Dzięki za odpowiedź - porównanie do schaboszczaka do mnie również przemówiło :)


    A jeszcze jakie materiały byście polecili? Przeglądałem forum i z tego co widzę warte uwag są:
     

    GMS 07 XL LUXURY 2.2mm

    Vibrofiltr 2 mm

    Bitmat 2mm


    Natomiast totalnie nie wiem na jaką piankę do wyklejenia wewnętrznej części tapicerki zwracać uwagę, a której się wystrzegać.
    Dodam tylko, że interesują mnie produkty dostępne w kraju i nie za jakieś kosmiczne pieniądze. Takie optymalne rozwiązania mnie interesują :)

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


     
     

  10. Gra dobrze - wydaje mi się, że fajniejsza barwa dźwięku niż w pionku i działa lepiej póki co - szybciej się łączy z telefonem, nie włącza się za każdym przekręceniem kluczyka (Pionek MVH-a3200DAB to robił, nawet kiedy wcześniej wyłączałem radio).
    Jedyna wada(?) jaką do tej pory zauważyłem, to że dość wyraźnie bzyczy na włączonym dimmerze. Nie wiem czy to normalne, ale w stojącym aucie jest to słyszalne. Przypuszczam, że jest to normalne, słychać pracę rezystora, ale przy włączonym audio lub w podróży oczywiście tego nie słychać.

  11. DSP w Kenwoodzie jest bardzo ograniczone, praktycznie nie mozna zrobic 3 way z racji regulacji podzialu pasma (do 250Hz HPF jesli dobrze pamietam)

     

    Kiedys bylem wielkim fanem Pioneera - pierwszy moj grajek DEH-P40MP pozniej przesiadka na P80MP - kosmos jak na tamte lata/mozliwosci.

     

    Z biegiem czasu zdecydowalem sie na zmiane z racji tego ze "wszyscy maja BT, chce i ja"

     

    Z sympati i sentymentu do Pioneera zakupilem X9600BT - mialem dokladnie tydzien i poszlo na ebaya. Dla mnie dzwiek nie do zaakceptowania nawet po dosc mocnej korekcie EQ.

     

    Zaraz po pionku wpadl Kenwood XXV-01D, oprocz plyt audio cd zgralem swoja ulubiona muzyke do formatu AAC 240kb/s.

     

    Kenwood zniszczyl, rozjechal, zjadl i wyplul Pioneera pod kazdym wzgledem jesli rozmawiamy o jakosci i przyjemnosci ze sluchania muzyki.

     

    Polecam odsluchy, nawet z witryny sklepowej gdzie radio jest podlaczone do jakis 3-droznych 6x9 - zawsze cos z tego wyniesiesz.

    Dzięki za odpowiedź.

    Ostatecznie wziąłem Kenwooda DPX-5200BT.

    Mam nadzieję, że to słabsze DSP zostanie nadgonione jakością dźwięku ogólnie. Nie planuję też dodawać suba, więc 2x RCA z tyłu powinny mi wystarczyć.

    Zdaję sobie sprawę, że tak na prawdę powinienem udać się na odsłuch, bo są gusta i guściki, ale nie znam miejsca, które by to oferowało.

     

    Natomiiast już pierwszy zawód mnie spotkał ze strony Kenwooda - brak śrub montażowych...i nigdzie nie mogę w okolicy takich dostać...

    Trochę słabe to.

     

    Jak zainstaluję,to dam znać jak się ma ta jednostka w porównaniu do Pionka MVH-A3200DAB

     

    Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc.

  12. Podłączając głośniki pod samo radio, pewnie nawet w niewygłuszonym aucie, z loudnessami i innymi podbiciami to ciężko mówić o jakiejkolwiek naturalności czy nawet barwie. Weź te, które bardziej Ci się podoba, bo dźwiękowo nie będzie różnicy.

    Auto będzie wygłuszone. Nie wiem czy to coś zmieni, ale póki co opcja loudness mi bardzo pomaga, bo przy szybszej jeździe, kiedy pojawiają się szumy, wyciąga z utworów zakresy, które giną w takich warunkach. Jednocześnie nie powoduje dramatycznej zmiany barwy dźwięku, jak ma to miejsce w przypadku np. podbijania basów.

    Nie musisz mnie uświadamiać, że ten dźwięk jest podbity i nienaturalny, ale dlatego zaznaczyłem tą opcję, bo mimo wszystko sposób w jaki podbija to dźwięk w pionku mi odpowiada.

     

    No i serio nie ma między tymi radiami żadnej różnicy? Według opisów jedne mają 2,5V na wyjściu, inne nawet 4V.

    Kenwood ma DSP - to nie ma żadnego znaczenia?

     

    Czy po prostu potraktowałeś mnie z góry - bo "jeleń chce sobie jakieś bieda audio montowąć"? :>

     

     

    Dzięki Tonio za opinię odnośnie Kenwooda. A miałeś może porównanie z jakimś Pionkiem?

     

    Tasm jeszcze wkradł mi się błąd: Oczywiście chodziło mi o model FH-X840DAB

  13. Serwus,

    Jestem Szarlej, pochodzę z Ursynowa, obecnie mieszkam pod Warszawą. Lubię dobrze brzmiące systemy (niekoniecznie płasko ;)). Do tej pory najbardziej urzekło mnie brzmienie słuchawek Harmana&Kardona, oraz stare HiFi Panasonica.

    W car audio jestem totalnym laikiem. Dlatego przyznaję się szczerze od razu i bez bica, ze wjeżdżam tu na typowego pasożyta, szukającego informacji :)
    Jeśli nabędę jakąś wiedzę, to będę przekazywał dalej - obiecuję! :]

  14. Cześć wszystkim,

    to i ja bym się chętnie podpiął pod temat, bo nie ma gdzie posłuchać teraz radyjka nawet w Warszawie, więc posłuchałbym chętnie opinii forumowiczów.

    Mianowicie zawsze zmieniałem radio na Pioneera i jakoś tam nie narzekałem. Podoba mi się bardzo opcja "Loudness", która fajnie podbija dźwięki. Sprawdza się to przy większych prędkościach na "seryjnych" głośnikach.
    Jednak ostatnimi czasy myślę o czymś bardziej wyrafinowanym. I nie mam tu na myśli jakichś konstrukcji za dziesiątki tysięcy złotych, ale mimo wszystko Pionek na podbiciu zdawał mi się dudnić nienaturalnie. Ostatnio miałem model MVH-A3200DAB i nie to, że grał źle, ale gdzieś mi się obiło o oczy, że Kenwoody grają bardziej naturalnie.

    Interesuje mnie radio z CD, USB i możliwością streamowania muzyki przez Bluetooth, żeby dobrze działało ze spotify(nie musi być konieczności sterowania spotify z poziomu radia, jest to dodadkowy plus). DAB nie jest obowiązkowy, bo i tak nie będę korzystał.
    Radio chciałbym początkowo podpiąć bezpośrednio do głośników 4x165mm+gwizdki, a być może, jak nie będę zadowolony z efektu, pomyślę o podłączeniu wzmacniacza.

    Modele, które wzbudziły moje zainteresowanie:
     

    Pioneer FX-840DAB
    Pioineer FH-S820DAB

    Kenwood DPX-7200DAB

    Kenwood DPX-5200BT

    Czy może rozważać jakieś Sony jeszcze? (Z wyglądu najbardziej mi się podoba, ale obawiam się o barwę dźwięku)

    Barwa dźwięku jaka najbardziej mi się podobała do tej pory, była w Maździe 6 na fabrycznej instalacji. Na 99% Radio jakie tam siedziało, było produkcji Panasonic.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

×
×
  • Dodaj nową pozycję...