Skocz do zawartości

pionierx

Użytkownik
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Wroclaw

Osiągnięcia pionierx

  1. Cześć, w aucie słucham muzyki głównie przez serwisy streamingowe i zależy mi na przesyłaniu dźwięku w jak najlepszej jakości do jednostki. Pomóc mi w tym może kodek aptx który oferuje lepszą jakość niż ten standardowy (sbc?). Problem w tym że nie mogę znaleźć żadnego radia które wspiera ten kodek. Znalazłem jedynie kilka modeli kenwooda, ale dawno już nie są produkowane, a nowe chyba tego nie posiadają. Jeżeli nie ma na rynku nic takiego, to myślicie że lepszą jakość niż standardowo przez bt zaoferuje zestaw: jakiś odbiornik bt z aptx + podłączenie tego auxem do radia?
  2. Jednak wymienię zasilacz. Kupić lepszy 4 kanałowy (jaki byłby dobry do tego zestawu w kwocie do 1000?) czy dokupić dwukanałowy?
  3. a jeżeli na radiu ustawie 120hz, na wzmaku 60 to rozumiem że uzyskam to co chcę, czyli obcinanie dolnego pasma poniżej interesującej mnie wartości (60hz) przez wzmak - i to będzie najlepsze możliwe rozwiązanie? mam jeszcze jedno pytanie: jeżeli dla przodu ustawię poprawną wartość gain, to dla suba powinna być taka sama? mówimy o jednym, czterokanałowym wzmacniaczu
  4. tak, zmieniając wartosci ciecia w radiu slychac roznice
  5. Witam, ostatnio ustawiłem pełne pasmo dla suba na wzmacniaczu, w radiu ustawiłem LPF na 60Hz. Przy takiej konfiguracji ewidentnie słychać jak z subwofera wydobywa się więcej pasma niż powinno. Po ustawieniu cięcia na wzmacniaczu na tą samą wartość róźnica jest kolosalna. Na filtrze ustawionym na wzmacniaczu sub wytwarza tylko niskie tony. W radiu mam ustawioną taką samą stromość zbocza jaką ma wzmacniacz. Sony MEX5100BT które posiadam nie ma możlwiości wyłączenia filtra LPF dlatego chciałem ciąć tylko na radiu. Co może być przyczyną takiego zachowania?
  6. Głośniki nie grają w przeciwfazie. Mówicie żeby hpf ustawić wyżej - różnica między 50hz a 80-100 jest duża i na korzyść niższej wartości. Przy 100hz dźwięk jest podobny do tego który wydobywa się z marnej jakości głośnika pc - jest całkowicie płaski. Mówiąc o gainie chodziło mi o to, że potrzebuję bardziej 'skupioną' skalę. Radio ma zakres do 50, z obecnym ustawieniem gaina gra bez przesterów do 42-43. Zależy od piosenki. Ale tak jak mówię - w aucie nie jest wcale głośno. Myślę że wiele fabrycznych zestawów zagrałoby głośniej bez zniekształceń. Coś jest ewidentnie nie tak, ale nei wiem gdzie szukać przyczyny. Mając fabryczne głośniki drzwi nie były wygłuszone i lepiej to grało, więc chyba nie z drzwiami jest problem. Który element w pierwszej kolejności wymienić? nagrałem film żeby pokazać różnicę między włączonym podbiciem basów i wyłączonym. Włączone jest od 38s. zdaję sobei sprawę że to niewiele pokazuje, ale zawsze coś. Telefon trzymałem blisko głośnika. Głośniki grają już od czerwca i nie zauważyłem żeby się coś zmieniło. https://www.youtube.com/watch?v=wYOV4-IKCqA&feature=youtu.be&t=30
  7. Witam, jakiś czas temu skompletowałem taki zestaw car audio. radio - sony mex-5100BT woofery - Audio System X165 sub - Audio System R10 25cm wzmak - crunch gpx 1000.4 Tak, wiem że wzmacniacz nie jest najwyższych lotów. Moim usprawiedliwieniem jest to, że miałem w planie zestaw trochę niższej klasy niż ostatecznie zakupiłem. Samochód to renault megane coupe I phII. Drzwi wygłuszone matami gms-05 + pianka gms-02. Drzwi wyglądają tak: http://megane-cabrio.pl/wp-content/gallery/wygluszenie/wygluszenie1.jpg To zdjęcie wstawiłem żeby zwrócić Waszą uwagę na otwory konstrukcyjne. Nie są one duże, ale niestety nie usztywniłem ich żadną blachą. Fabrycznie w tym miejscu znajdował się taki plastikowy wzmacniany element o strukturze plastra miodu. Na to przykleiłem szczelnie maty (po stronie wewnętrznej i zewnętrznej). Teraz przejdę do sedna problemu. Mianowicie woofery nie grają w ogóle basem na flat eq. Mogę zaryzykować stwierdzenie że fabryczne głośniki wypadały pod tym względem lepiej. Ustawiłem filtr HPF na radiu 60hz/12dB, na wzmacniaczu filtr jest wyłączony. Sub jest cięty też na 60hZ/12dB. Żeby uzyskać kickbas, muszę troszeczkę podbić eq i przede wszystkim włączyć funkcję megabass (to chyba loudness). Wtedy można powiedzieć że jakoś to gra, ale konieczne jest wyciszenie suba, bo zaczyna mocno dominować. Zaobserwowałem też, że przy włączonej funkcji megabass, głośniki pracują wizualnie 2x bardziej niż przy wyłączonej. Jeżeli chodzi o poziom maksymalnej głośności - myślałem że będzie lepiej. Jak sobie troszeczkę pofolguję z gainem, na skrajnych poziomach głośności słychać przestery, a jakoś bardzo głośno nie jest. To już wszystko na co stać głośniki, czy za mało prądu? Jestem laikiem jeżeli chodzi o sprawy audio, wybaczcie jeżeli zadaję lamerskie pytania:p Tak więc, Waszym zdaniem, przyczyną tego stanu rzeczy mogą być drzwi, skoro po podbiciu jednak jakiś kick jest słyszalny? Czy może lepszy wzmacniacz jest w stanie załatwić sprawę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...