Skocz do zawartości

Dolek przy 1kHz


Angelnh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem przy próbach pomiarów.

System jest 3 way. I wychodzi mi dolek między 800 a 1200 Hz. Mniej więcej 6/7db.

Sredniak to ad m40 neo, jest cięty od dołu na 600 filtrem 2 rzędu. Zmiana cięć nie przynosi rezultatu.

Próby dokonane arta mikro Panasonic wm61a

Prosił bym o jakieś wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedz z wf na 300-350 i odwroc faze sredniaka o 180 stopni i sprobuj jeszcze raz.

pozostaje tez kwestia prawidlowosci wykonania pomiaru, ale juz sam podzial , a moze i faza sa skopane.


Tak, w odwróconej fazie robiła się większą dziura 

Bo moze za maly odstep dales.


 

 


Poprawka sredniak jest od 800

w takim razie sprobuj wf od gory na okolo 400 i w przeciwfazie.

Gotowej recepty nie ma, kombinuj tez ze zboczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjedz z wf na 300-350 i odwroc faze sredniaka o 180 stopni i sprobuj jeszcze raz.

pozostaje tez kwestia prawidlowosci wykonania pomiaru, ale juz sam podzial , a moze i faza sa skopane.

 

Bo moze za maly odstep dales.

 

Nie ważne jak był cięty wofer przy cięciu 350 robił się jeszcze większy, odwracając fazę pogłębiał się jeszcze bardziej. U siebie w samochodzie bawię się mikro już jakiś czas lecz takiej sytuacji nie mialem;/

Bliskie pole, sam sredniak cięcie 400hz/12 Też wychodził dołek gdzie reszta pasma była ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie np najlepiej zgrywa sie sredniak 800/6 a wf 315/12, probowalem 2x drugi rzad i nie zdawalo egzaminu.

Po co takiego duzego sredniaka tak wysoko tniecie? Ja bym dal te 600 a nawet 500 drugim rzedem i odpowiedni nizej wf.

U mnie sredniak jest 3 calowy.

Sprobujcie wtedy tez czy bez grajacego wf tez jest dolek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypnij tweetery

mogę Ci to zademonstrować jak będę u Tomka znów na waszych ustawieniach była dziurą 700/1200 każdy głośnik mierzony z osobną i potem razem prawa lewą.

U mnie np najlepiej zgrywa sie sredniak 800/6 a wf 315/12, probowalem 2x drugi rzad i nie zdawalo egzaminu.

Po co takiego duzego sredniaka tak wysoko tniecie? Ja bym dal te 600 a nawet 500 drugim rzedem i odpowiedni nizej wf.

U mnie sredniak jest 3 calowy.

Sprobujcie wtedy tez czy bez grajacego wf tez jest dolek.

Gdyż puszczając nawet od 400/12 jest dołek na 800/1000 -6/7db względem reszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś pokazać fotki jak wyglądają słupki i drzwi, umocowanie tego. Oraz mikrofon w jakiej pozycji i gdzie jest umieszczony podczas pomiarów?

Jakiego programu używasz? Jaki sygnał puszczasz i z czego ? No i najważniejsze jakie głośniki.

Rozumiem, że wszystkie filtry na wzmacniaczach wyłączone. Czy robiłeś pomiar bliski samego woofera i średniaka osobno.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce zobaczyć jak wyglądają słupki w którą stronę grają.

I woofer czy za maskownica czy zagłębiony mocno itp

Będziesz musiał parę pomiarów kontrolnych jeszcze zrobić.

Napisz więcej czym mierzysz program, pozycja, rodzaj sygnału itp.

 

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...