Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie wzmacniacza?? :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pacjent, wzmacniacz Blaupunkt do suba 350 watt , dwu kanałowy, zmostkowany, do głośnika Pioneer 700 watt.

 

Po uruchomieniu systemu , wzmacniacz miga jak choinka :( zasilanie (zielona dioda) , protekt (czerwona dioda) , zasilanie , protekt( na zmianę) .

 

Po chwili wszytko wraca do normy i wzmacniacz działa prawidłowo. Przejechałem ostatnio 7 h i nic się nie działo.

 

Nie dzieje się tak za każdym razem tylko od czasu do czasu i tylko przy pierwszym uruchomieniu samochodu , np rano  

 

Może miął ktoś taki problem lub wie z czego może wynikać??

 

Z góry dziękuje za podpowiedź 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdzę masę :)  


Zasilanie do przegladu, a jaki masz ten kabel zasilajacy ogolnie?

Kiedys tam mialem podobne problemy i powodem byla slaba masa na zasilaniu.

kabel jest 10 .  po drodze dwa bezpieczniki jeden przy akumulatorze a drugi na rozgałęzieniu 15 cm przed wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spejson, dnia 20 Marz 2017 - 21:52, napisał:

 

Drugi bezpiecznik niepotrzebny.

 

Dla mnie to stwierdzenie jest bzdurne. Chętnie poznam Twój punkt widzenia.

 

O ile nie zmienia się przekrój kabla, drugi bezpiecznik jest zbędny.

W przypadku zmiany na cieńszy kabel, za rozetą wymagany jest odpowiedni bezpiecznik lub zmiana głównego na dobrany pod najcieńszy kabel.

 

Jeśli masz oprawki na bezpieczniki AGU(szkalane) to podmień na inne bo często trafiam na uszkodzone.

Straciłem niemal godzinę na lokalizacji podobnego problemu a winien był główny AGU. Przy wzmacniaczu było 12V a piecyk nie chciał grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie zmienia się przekrój kabla, drugi bezpiecznik jest zbędny.

W przypadku zmiany na cieńszy kabel, za rozetą wymagany jest odpowiedni bezpiecznik lub zmiana głównego na dobrany pod najcieńszy kabel.

 

Jeśli masz oprawki na bezpieczniki AGU(szkalane) to podmień na inne bo często trafiam na uszkodzone.

Straciłem niemal godzinę na lokalizacji podobnego problemu a winien był główny AGU. Przy wzmacniaczu było 12V a piecyk nie chciał grać.

 Przekrój przewodu taki sam. 

 

a teraz ta cholera zadziałała  :) 12 jest wszędzie przed i za bezpiecznikami. idę jeszcze popatrzeć jak się będzie zachowywał  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeśli masz oprawki na bezpieczniki AGU(szkalane) to podmień na inne bo często trafiam na uszkodzone.
Straciłem niemal godzinę na lokalizacji podobnego problemu a winien był główny AGU. Przy wzmacniaczu było 12V a piecyk nie chciał grać.

 

Też tak miałem :) tylko znalezienie sprawcy trwało pół dnia, bo wyciągałem piec, rozbierałem, sprawdzałem, podpinałem pod inne aku i ok a w aucie lipa, za bezpiecznikiem napięcie było w granicach 2V a bezpiecznik wyglądał na ok a był nowy  :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Przekrój przewodu taki sam. 

 

a teraz ta cholera zadziałała   :) 12 jest wszędzie przed i za bezpiecznikami. idę jeszcze popatrzeć jak się będzie zachowywał  

dziękuje za wskazówki

rozebrał całe zasilanie i po złożeniu wszystkiego do kupy  mam teraz 14,2 V 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...