Skocz do zawartości

Januszowa Meganka Coupe


PanJanusz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dziękuję za taką aktywność w moim temacie, ale proszę, aby wszelkie kłótnie odbywały się poza nim :) Dziękuję.
 

Nie grają ci drzwi przy mocniejszej pracy woofera ???

 
Może przy tym wooferze nie, bo nie jest on stworzony do niższych rejestrów, ale przy wooferach, w których basu jest nieco więcej zdecydowanie drzwi potrafią zagrać :/ Dlatego woofery są ucięte od dołu na 80Hz - wtedy jest można powiedzieć spokój w drzwiach.
 

Już syf w tmeacie ? to 1 strona tylko ....
Ps czekamy na temat SCANI albo OKTAWI będziem szukać

Maciek a jak by zarzucić rajtuze na te trójkąty ? 

 
Wbrew pozorom na żywo nie świecą się, a na pewno świecą mniej od deski potraktowanej satynowym dressingiem, także nie jest źle :) Tylko troszkę szpachli jeszcze, żeby to nieco ładniej wyrównać. Będę też próbował się wybrać do jakiejś mieszalni, może uda sie dobrać kolor, żeby był taki jak deski i na to lakier mat bezbarwny. Coś będę kombinował :)
 

Trzeba spróbować zrobic to porządnie, Twoja wiara lub jej brak nie ma nic do rzeczy. Wystarczy posłuchać

 
No i w tym jest problem, że za pierwszym razem wyszło średnio porządnie - dlatego postanowiłem jakiś czas temu dorzucić jeszcze trochę mat ;)
 

Hello.
Bardzo dobrze że kolejne instalacje się pojawiają.Najtrudniejszy pierwszy raz - jak było w piosence.
Poprosimy o więcej zdjęć aby niedowiarkom i malkontentom uwiarygodnić swój wkład.
 
Jedna warstwa maty na płaszczyznę  (?) - i pewnie że zda świetnie  egzamin i zrobi swoje .O ile tylko jest to dokładnie doklejona i wywałkowana.
 
Słuchałem tego typu   Meganki w moim rejonie ,przy nie wyczynowym wykonaniu drzwi już   robiły robotę.Zaliczając się do grona  tych gdzie nie potrzeba czarów aby powiedzmy  zagrały.
Druga sprawa to brak tych zdjęć uwierzytelniających :-) 
 
Z całą pewnością ubranie miejsc montażowych tweterów w rajtuzę  lub materiał na  maskownice kolumn podniesie ich estetykę ,są zbyt błyszczące po prostu.
 
Kolejny temat to te w półce głośniki. Pisałeś że sub nie mógł się przebić do przedziału kabinowego.Ja osobiście bym je wymontował a otwory zamaskował ale tak aby    wykorzystać   przejście ciśnienia akustycznego  z suba   właśnie .
Musisz to przetestować .
 
Powodzenia i do przodu .

 
Będzie więcej zdjęć - potrzebuję tylko trochę więcej czasu - studia dzienne, praca i czasu trochę brakuje  :D
 
Co do głośników - będę próbował, może jakieś maskownice uda sie tam zamontować 

 


Takie też wytyczne dostał i sie podśmiechował dziad 
A widzisz
 
A widzę. Spróbuję, podśmiechiwałem się z czego innego :)
 

Oczywiście najpierw mailem jedna do tego planowniki i kształtowniki z alu w drzwiach i to zdecydowanie mniejszych niż te w megance coupe . Było fajnie ale przy pewnych czestotliwochach nie podobało mi się bo był przydzwiek. Założyłem droga warstwę Stp glolda na to i banan jest zdecydowanie większy kick bardziej sprężysty mocniejszy ale nie dominujący. I przydzwieki ustaly z drzwi . Jednak tapicerka to inna sprawa . Nawet chciałem jeździłem z jednymi drzwiami wytlumionymi podwójne a z drogimi pojedynczo i jest różnica nie tylko wg mojej oceny
 
Dokładnie to samo zauważyłem. Chociaż ostatnio wytłumiałem koledze drzwi w takiej samej megance i jedna warstwa dobrze położona spełnia swoje zadanie ;) Tylko, że mata 3,5mm od CTK Acoustics (chyba tak to się nazywa)
 

Bardzo fajna instalka, widać ze idziesz w dobrym kierunku i oby tak dalej 
 
Co do "skończenia zabudowy" masz już coś w planach? Chowasz pod podłogę ?
 
Co do tych głośników w półce to pochwalam uwagi kolegów, ja w sedanie po wywaleniu "serii" z półki sporo zyskałem wiec polecam ten zabieg :) Załatw sobie tylko jakieś maskownice czy jakoś to fajnie wykończ i będzie dobrze ;)
 
Dzięki :)
 
Chować nie muszę, bo tak jak już wspomniałem - z bagażnika zdecydowanie nie korzystam :) raczej chcę osiągnąć schludnie poukładane wzmacniacze i pochowane kabelki :) Mam w razie czego plan, na zakładaną drugą podłogę, tak, żeby można coś było schować do bagażnika ; )
 

Dzięki wicher zabawy jest z tym ale warta . A wracając do Renault'a sam poluje na te wooferey i z chęcią bym ich posłuchał
 
Widzę, że jesteś z podkarpacia - jak będzie jakiś spot SCA w Rzeszowie - bardzo chętnię zaproszę na odsłuchy ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przepraszam Panie Janusz może nie doczytałem na razie aktywka tak a w planach pasywne granie ? czy na razie wpierw jedno chcesz ogarnąć :) 

 

Ps. z h 701 masz szeroki wachlarz możliwości dobry start :)  :wink: i życzę dalszych sukcesów i strojenia pomału systemu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Panie Janusz może nie doczytałem na razie aktywka tak a w planach pasywne granie ? czy na razie wpierw jedno chcesz ogarnąć :)

 

Ps. z h 701 masz szeroki wachlarz możliwości dobry start :)  :wink: i życzę dalszych sukcesów i strojenia pomału systemu :)

 

Tak, narazie aktywka i jeszcze długo na pewno zostanie aktywnie. Chcę wszystko ogarnąć porządnie, bo narazie jeszcze duuużo pracy zostało, żeby aktywnie ogarnąć. Zdecydowanie nie wykluczam, że w przyszłości będzie pasywnie, ale narazie za wcześnie żeby takie rzeczy stwierdzać :)

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Może przy tym wooferze nie, bo nie jest on stworzony do niższych rejestrów, ale przy wooferach, w których basu jest nieco więcej zdecydowanie drzwi potrafią zagrać Dlatego woofery są ucięte od dołu na 80Hz - wtedy jest można powiedzieć spokój w drzwiach.

 

Mam taką megankę tylko w kombi. Jedna warstwa Silvera na te drzwi to zdecydowanie za mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką megankę tylko w kombi. Jedna warstwa Silvera na te drzwi to zdecydowanie za mało 

 

Widzę, że w kombi też są tak muzykalne :D

 

Oczywiście że nie odnowie ;)) ba nawet czekam jak wrócę. Delegacji pisze się na odsłuchy szczególnie ciekawy jestem woofera ale i całości systemu

 

No to wracaj i słuchamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym obecnie masz pędzisz suba ?);?)

Obecnie niczym :D Przez chwilę miałem pozyczony od kolegi wzmacniacz, ale niestety musiałem oddać :/ Teraz muszę się nieco uporać z mechaniką, bo silnik krokowy i chyba (mam taką nadzieję że tylko) sonda lambda odmówiły współpracy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie niczym :D Przez chwilę miałem pozyczony od kolegi wzmacniacz, ale niestety musiałem oddać :/ Teraz muszę się nieco uporać z mechaniką, bo silnik krokowy i chyba (mam taką nadzieję że tylko) sonda lambda odmówiły współpracy :/

 

A co ze sztegiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakimi cięciami masz ustawiony system

Teraz nie pamiętam dokładnie, jak będę w aucie to sprawdzę i zapisze ;)

 

  

A co ze sztegiem ?

A nie dogadałem się ze sprzedającym :/

 

Do końca przyszłego tygodnia na pewno będzie grał jakiś wzmacniacz, może właśnie taki szteg :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza było brac GZ

 

Najpierw muszę mechanikę ogarnąć, żeby nie było, że audio zrobie, a autem nie ruszę :P

 

Przeszperam anglownie co tam mają :P

 

A dzięki :D

 

Moze niedlugo będę miał fajny na suba

 

Takie ciekawostki to u siebie w temacie mógłbyś od czasu do czasu napisać :P

 

Dla Maćka też coś się znajdzie  :cwaniak: 

 

:zdrowko:

 

Co do cięć:

SUB od dołu 22/23(nie pamiętam ;P)Hz/24dB od góry 63Hz/18dB

WF od dołu 80Hz/12dB, od góry 2,2kHz/12dB

TW od dołu 3.6kHz/18dB

 

Muszę zaznaczyć, że co chwilę jak tylko mam nieco więcej czasu bawie się cięciami, czasówkami, bo zestaw jest dopiero złożony i jeszcze dużo rzeczy do dogrania jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hhehe ja mailemam podobnie z as ale teraz jak dałem wzmocnienia z alu na kleju do szyb jest całkiem inaczej . Ale jeszcze mam kilka mankamentow do poprawy

 

Coś czuję, że nie będzie mi sie chciało bawić we wzmocnienia drzwi biorąc pod uwagę jak mało mam ostatnio czasu. Trochę kicka z subwoofera, trochę z woofera i daje radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem dzisiaj wieczorkiem chwilę czasu żeby rozebrać drzwi, trochę też zostałem zmuszony przez zacinający się zamek -  mały otwór, trochę WD40 i działa jak nowy :P

 

Także mam obiecane zdjęcia drzwi - teraz widzę, że zapomniałem zrobić zdjęcia boczka wyklejonego pianką :/ Przy następnej okazji się zrobi, może jeszcze na tym weekendzie, tym razem drugie dla odmiany :D

 

post-18083-0-10479500-1476479008_thumb.jpg

 

Tak jak mówiłem - najpierw wygłuszyłem drzwi matami STP silver, później poprawiłem (tego chyba nie ująłem wcześniej) matami CTK Acoustics)

 

post-18083-0-87872900-1476479021_thumb.jpg

 

 

Za wooferem zrobione "trójkąciki", "jeżyk", "piramidki" czy jak to kto nazywa, a także parę kawałków pianki kauczukowej. Podobno to coś daje, ale jako, że zrobiłem to przy poprawianiu drzwi - nie mam porównania tylko przy dodaniu tego :)

 

post-18083-0-76445200-1476479014_thumb.jpg

 

Dystans od środka uszczelniony matami - ktoś mnie ostatnio pytał czy nie ma przedmuchów powietrza jak jest nie wyklejony od zewnątrz. Otóż nie ma :)

 

 

Jakość zdjęć niestety nie powala, było dość ciemno, na małym wyświetlaczu aparatu wyglądało to lepiej. Następne postaram sie zrobić lepiej ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo jeszcze bardziej wyciąć otwor za dystansem,czy to takie złudzenie ?

 

Niestety trzeba było, bo oryginalny otwór był tak mały, że nawet magnes głośnika się nie mieścił :/

 

Lepiej jakimś silikonowym smarem ciachnac bo wd 40 wysusza

 

Dzięki za poradę :) Nie pomyślałem o tym - przy następnej okazji psiknę silikonowym, szczególnie, że mam taki gdzieś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak jak mówiłem - najpierw wygłuszyłem drzwi matami STP silver, później poprawiłem (tego chyba nie ująłem wcześniej) matami CTK Acoustics)


Zbyt wiele, to na tych fotkach nie widać ale jak sięgnę pamięcią, to Twoje drzwi nie należą do tych fajnych i przyjemnych w robocie.

Usuń nadmiar maty (blachę?) ze światła dystansu, niby niezbyt wiele tego ale różnicę po takim "udrożnieniu" powinieneś usłyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...