Skocz do zawartości

Skrzynia Alpine SWR-1041D wzmacniacz eyebrid 1y500


krzysssiooo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie i Panie :) mam ogromna prosbe aby mi pomoc ( a bardziej zrobić ) gotowy projekt z wymiarami skrzyni pod w/w glosnik dodam, ze zbudowałem skrzynie wcześniej pod Pioneer TS w307d4 i gra to zacnie, tak zacnie ze nawet dach faluje wraz z szybami i postanowiłem wrocic do mniejszej wersji która gra bardziej technicznie i cieplej.

 

1. Głośnik: Alpine SWR-1041D

 

2. Parametry głośnika: ogolnie sa dostępne wszędzie te parametry ale postaram się wszystkie potrzebne umiescic tutaj.

 

Re: 3.6(Ohm) + 3.6(Ohm)

 

Le: 3.92mH/1.39mH

 

Fs: 30Hz

 

Vas: 29L

 

Qms: 8.76

 

Qes: 0.43

 

Qts: 0.41

 

X max/ X peak : 13.87mm/27.74mm

 

P-P: 55mm

 

Hag/Hvc: 10mm/37.74mm

 

Sd: 320.47cm2

 

3. Rodzaj słuchanej muzyki: wszystkiego po trochu ale glownie rap, electro, disco, trochę dubstepu no ogolnie wszystko

 

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: 22 lub 25 mdf ( aktualnie mam 18 i wszystkie scianki graja razem z glosnikiem)

 

5. Wymiary bagażnika:

 

Minimalna pojemność bagażnika (siedzenia rozłożone) 350 l

Szerokość pomiędzy nadkolami 994 mm

Wysokość bagażnika 836 mm

Długość do oparcia tylnej kanapy 863 mm

Długość ze złożoną tylną kanapą 1411 mm

Wysokość progu załadowczego 662 mm

 

6. Bass reflex: uważam ze glosnik nadaje się do skrzyni closed i taka bym chciał

 

7. Model auta: audi a3 8l 3d

 

 Z góry przepraszam i dziekuje za kazda pomoc ale ja już wymiękam zbudowałem jedna skrzynie do tego glosnika i wlasnie za cienkie scianki i wszystko gra potem bym projekt bass reflexu i jeszcze gorzej to gralo i slychac jak by glosnik nie domagal ( napędzam go caly czas w/w wzmacniaczem) pozdrawiam i zycze miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem moze byc w samochodzie, a nie w skrzyni.

Najlepiej byloby zmierzyc transfer function.

Jesli nie masz takiej mozliwosci, to sprobuj sprawdzic, jak brzmi Twoj closed w innym samochodzie.

 

SWR-1041D musi grac nisko i szybko w 18L closed. Nie bardzo glosnie, ale dzwiek musi byc dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2xswr1040(to podobne suby), trochę się bawiłem z nimi, koniec konców zostało 44L@42hz

Też fajnie się zachowywały w zamkniętej 35L.

Próbowałem w większym br w niskim strojeniu, jakoś koło 60L i 32hz strojenia... bardzo nisko schodziły i mocno pompowały ale się ciągnęły- rozwiązanie hip hop 100%.

Także jak zrobisz pancerną 17-18L powinieneś być zadowolony myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy z terminalem :) To już skrajność, jeśli chodzi o "dlaczego moja skrzynia nie gra" :) Po prostu skrzynka musi być solidna. Trzeba było napisać od razu ew. o tym "babolu" z BR. Druga sprawa, to mała skrzynka o litrażu około 20 l, z podwojonym frontem jest solidna. Nie ma tutaj dużych strasznie powierzchni, które mogły by aż tak "pracować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdf 22 bedzie odpowiednim materialem na skrzynie ? i lepiej robic prostokatna,kwadratowa czy ze skosowana sciana tylna >?

ewentualnie czy jest ktos mi w stanie przyblizyc jakis projekt skrzyni ? bo juz nie chce byc chamski zeby podawac mi wymiary kazdej ze scianek :)

i czy mowimy o 18 netto z glosnikiem czy brutto  ? czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki troche postudiowalem i mam chyba ostatnie pytanie 

postanowilem zrobic skrzynie prostokatna bez skosowanej scianki tylnej i teraz tak

moje wymiary 38 szer x 32 wys x 32 glebokosc z plyty 22mm mdf, front i tyl robie podwojny i czy zrobic go z 2x 22 czy druga plyte dac np 18 ? 
oraz cztery wzmocnienia na rogach skrzyni o grubosci 50x22 ? zda to egzamin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rogach wzmocnienie nie ma sensu. Wzmocnienia daje się na dużych powierzchniach. Zepnij front z plecami przy krawędziach otworu montażowego. Czy dasz 2x 22, czy dolozysz 18 to i tak z zapasem dla takiego głośnika i takich małych powierzchni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...